Styl życia

Amerykanie pochylili się nad tematem UFO. "Rocznie mamy setki doniesień o takich obiektach"

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Świat znowu mówi o UFO
Świat znowu mówi o UFO Dzień Dobry TVN
wideo 2/6
Dzień Dobry TVNŚwiat znowu mówi o UFO

W amerykańskim Kongresie odbyło się publiczne przesłuchanie dotyczące UFO, czyli niezidentyfikowanych obiektów latających. Raporty przedstawione przez rzeszę ekspertów rozbudziły ciekawość wielu osób, zwłaszcza tych zafascynowanych tematem zjawisk pozaziemskich. W Dzień Dobry TVN o poszukiwaniu śladów życia w kosmosie opowiedział fizyk i popularyzator nauki, Dariusz Aksamit.

UFO - co to jest?

Zjawiska pozaziemskie stanowią przedmiot rozważań wielu osób. Nie dziwi zatem fakt, że niezidentyfikowane obiekty latające, w skrócie określane jako UFO, często kojarzone są z obcą cywilizacją. Warto jednak podkreślić, że baczna obserwacja przestrzeni lotniczej jak dotąd nie dostarczyła dowodów potwierdzających istnienie życia na innych planetach. Świadczą o tym chociażby opinie ekspertów, które zostały przedstawione podczas przesłuchania w amerykańskim Kongresie.

- UFO istnieje, ale nie są to kosmici. (...) Rocznie mamy setki doniesień o takich obiektach - zapewnił Dariusz Aksamit z Politechniki Warszawskiej.

Czy istnieje życie pozaziemskie?

Zdaniem doświadczonego fizyka, obecność niezidentyfikowanych obiektów latających często rejestrowana jest w pobliżu baz wojskowych bądź portów, z których startują rakiety kosmiczne i nie ma to nic wspólnego z ingerencją obcej cywilizacji. Nie oznacza to jednak, że naukowcy całkowicie wykluczają możliwość istnienia śladów życia na innych planetach.

- Mamy całe departamenty poświęcone astrobiologii i poszukiwaniu życia w kosmosie. Od kilkudziesięciu lat działa projekt SETI i nasłuchuje, czy ktoś nie wysyła nam wiadomości, są wysłane sondy, są prowadzone obserwacje. W lipcu, już niedługo, zacznie nadawać Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba, który będzie obserwował egzoplanety w innych galaktykach - podsumował Dariusz Aksamit.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości