Pentagon ujawni informacje na temat UFO. Ekspert: "Spodziewamy się, materiałów o różnej randze"

Wszystkie znaki na niebie wskazują, że kończy się era teorii spiskowych oraz obecności UFO wyłącznie w filmach science fiction. Ostatnio były dyrektor Wywiadu Narodowego w USA oświadczył, że rząd przygotowuje się do publikacji raportu o UFO. Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Januszem Zagórskim, dziennikarzem i ufologiem.

Co wiemy na temat UFO?

UFO to niezidentyfikowany obiekt latający, błędnie kojarzony od razu ze statkiem kosmitów. Ustawa budżetowa na 2021 rok w Stanach Zjednoczonych zakłada przeznaczenie części funduszy na badania nad UFO, zobowiązując tym samym resort obrony do ujawnienia wiedzy na ten temat. Na przygotowanie raportu mają 180 dni.
John Ratcliffe, były dyrektor Wywiadu Narodowego Stanów Zjednoczonych, w wywiadzie dla Fox News powiedział, że "jest o wiele więcej obserwacji niż upubliczniono". Według Amerykanina władze mają dość bogate zasoby materiałów na temat zdumiewających wydarzeń. Nasz gość Janusz Zagórski przypomniał, że w zeszłym roku głośno było na temat nagrań, które wyciekły:
- To były trzy nagrania – w tym jedno z samolotu gdzie był dialog pilotów. I potem mieliśmy sytuację, że oni to potwierdzili. Nazwano to nieznanymi obiektami powietrznymi – tłumaczył.

Czego możemy spodziewać się po raporcie dotyczącym UFO?

- Ten cały raport, który ma się ukazać - w mojej ocenie - to jeszcze nie będzie totalne trzęsienie ziemi. To jest kontynuacja pewnych ruchów, które od pewnego czasu wykonuje amerykańska armia (…). Materiały, które chcą zaprezentować, pochodzą nie tylko ze Stanów Zjednoczonych, ale też z różnych źródeł – wyjaśnił ufolog.
- Ratcliff powiedział, że będzie tego dużo więcej niż te trzy nagrania wtedy. (…) Spodziewamy się, więc materiałów o różnej randze. Spodziewamy się posunięcia tak daleko, żeby ludzkość zaczęła na poważnie zastanawiać się, czy oni tutaj już są. Są pewne wątpliwości, ale otworzą drzwi dalej, ale to nie będzie jeszcze taka rewolucja – przekonywał.
Posłuchaj całej rozmowy z ufologiem w naszym wideo.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.
Zobacz także:
Autor: Dominika Czerniszewska
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości