Klaudia El Dursi jest już w połowie ciąży. To etap, w którym ciężarna powinna wykonać jedne z najważniejszych badań, czyli USG połówkowe. Na wizytę do ginekologa wybrała się wraz z synami. Co zobaczył lekarz? Jak ocenił stan zdrowotny mamy i maluszka?
Kolejne badania podkreślają potencjalne korzyści płynące ze spożywania jogurtu. Jak się okazuje, ma on szczególnie znaczenie w kontekście redukcji ryzyka niektórych rodzajów nowotworów, zwłaszcza raka jelita grubego.
Wczesna diagnoza raka to szansa na pokonanie choroby. Dlatego tak istotne są regularne badania i sprawdzanie stanu swojego zdrowia. Na co zwracać szczególną uwagę?
Dr Agnieszka Łukaszczyk jest ekspertką w dziedzinie bezpieczeństwa kosmicznego i obserwacji Ziemi. Jak udało się jej osiągnąć tak duży sukces w sektorze kosmicznym?
Jeśli kiedykolwiek nie byłeś zadowolony z rozmiaru swojego penisa, wiedz, że pod względem wielkości, ludzie wypadają całkiem nieźle – przynajmniej w porównaniu z naszymi najbliższymi żyjącymi krewnymi.
SEXEDPL w ramach międzynarodowej akcji "16 Dni Przeciw Przemocy ze Względu na Płeć" stworzyła kampanię promującą bezpłatną Antyprzemocową Linię Pomocy 720 720 020.
Listopad to miesiąc, w którym szczególną uwagę poświęcamy profilaktyce męskich nowotworów. Do regularnych badań zachęcili w Dzień Dobry TVN specjalista urolog Rafał Olejnik oraz założyciel i prezes stowarzyszenia „Masz jaja, idź na badania” Krzysztof Danków. O tym, dlaczego regularne wizyty u urologa są tak ważne, opowiedzieli w rozmowie z Bartkiem Jędrzejakiem.
Naukowcy z Wielkiej Brytanii dowiedli, że zwierzęta regularnie spożywają alkohol. Niektóre wykorzystują go do obrony, dla innych jest źródłem cennych kalorii. Skąd i w jaki sposób zwierzęta pozyskują alkohol?
Moda na badania to najnowsza akcja programu Top Model, nawiązująca do profilaktyki. W związku z tym powstało wiele wspaniałych inicjatyw w tym sesja zdjęciowa zrobiona przez Alexiego Lubomirskiego. O efektach opowiedziała nam Ola Rogowska.
Rak piersi to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów u kobiet. Ryzyko rozwoju jest wyższe u tych pań, które miały w rodzinie przypadki zachorowania na ten nowotwór. To właśnie one powinny skorzystać z badań genetycznych i sprawdzić, czy są nosicielkami mutacji w obrębie genu BRCA1. Dlaczego warto zdecydować się na takie badanie?