Dr Agnieszka Łukaszczyk jest ekspertką w dziedzinie bezpieczeństwa kosmicznego i obserwacji Ziemi. Jak udało się jej osiągnąć tak duży sukces w sektorze kosmicznym?
Jeśli kiedykolwiek nie byłeś zadowolony z rozmiaru swojego penisa, wiedz, że pod względem wielkości, ludzie wypadają całkiem nieźle – przynajmniej w porównaniu z naszymi najbliższymi żyjącymi krewnymi.
SEXEDPL w ramach międzynarodowej akcji "16 Dni Przeciw Przemocy ze Względu na Płeć" stworzyła kampanię promującą bezpłatną Antyprzemocową Linię Pomocy 720 720 020.
Listopad to miesiąc, w którym szczególną uwagę poświęcamy profilaktyce męskich nowotworów. Do regularnych badań zachęcili w Dzień Dobry TVN specjalista urolog Rafał Olejnik oraz założyciel i prezes stowarzyszenia „Masz jaja, idź na badania” Krzysztof Danków. O tym, dlaczego regularne wizyty u urologa są tak ważne, opowiedzieli w rozmowie z Bartkiem Jędrzejakiem.
Naukowcy z Wielkiej Brytanii dowiedli, że zwierzęta regularnie spożywają alkohol. Niektóre wykorzystują go do obrony, dla innych jest źródłem cennych kalorii. Skąd i w jaki sposób zwierzęta pozyskują alkohol?
Moda na badania to najnowsza akcja programu Top Model, nawiązująca do profilaktyki. W związku z tym powstało wiele wspaniałych inicjatyw w tym sesja zdjęciowa zrobiona przez Alexiego Lubomirskiego. O efektach opowiedziała nam Ola Rogowska.
Rak piersi to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów u kobiet. Ryzyko rozwoju jest wyższe u tych pań, które miały w rodzinie przypadki zachorowania na ten nowotwór. To właśnie one powinny skorzystać z badań genetycznych i sprawdzić, czy są nosicielkami mutacji w obrębie genu BRCA1. Dlaczego warto zdecydować się na takie badanie?
Środa, 16 października, obfitowała w wydarzenia. Poznaliśmy cel zbiórki 33. finału WOŚP. Media poinformowały o śmierci cenionego sportowca. Sporo mówiło się o poście księżnej Kate opublikowanym w mediach społecznościowych z okazji Tygodnia Dziecka Utraconego. Które newsy jeszcze warto znać?
Badacze z Wielkiej Brytanii wyodrębnili nową grupę krwi i nazwali ją MAL. Co o niej wiadomo i jak odkrycie wpłynie na dotychczasową wiedzę medyczną? Czy zmianie ulegną obowiązujące obecnie zasady przetaczania krwi?
Starzenie się organizmu to nieuchronny proces, którego - niestety - nie da się zatrzymać. Choć jego przebieg jest dobrze znany, to zdaniem badaczy są dwa etapy w naszym życiu kiedy starzenie się gwałtownie przyspiesza. Co dokładnie ustalili naukowcy?
Mycie owoców i warzyw przed ich zjedzeniem jest powszechną praktyką, która ma nas uchronić przed brudem, chorobami oraz pestycydami, którymi są opryskiwane. Naukowcy z Chin sprawdzili, jak bardzo płukanie wspomnianych produktów jest skuteczne. Czy musimy zawsze myć owoce i warzywa?
Badania prenatalne pozwalają wykryć lub wykluczyć wady genetyczne u rozwijającego się płodu. Wykonywano je jedynie u kobiet obciążonych lub tych, które zaszły w ciążę po 35. roku życia. Teraz to się zmieniło. Od 5 czerwca może z nich skorzystać każda przyszła mama. Co o tej zmianie sądzą lekarze? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała dr n.med. Anna Fuchs, ginekolog-położnik.
Badania prenatalne wykonywano tylko u określonej grupy pacjentek. Teraz to się zmieniło. Od 5 czerwca będzie mogła z nich skorzystać każda przyszła mama i to bezpłatnie. Dlaczego warto się na nie zdecydować?