Piotr Owczarek i Michał Węgrzyn to naukowcy, którzy od lat wspólnie przemierzają dzikie tereny Arktyki, gdzie prowadzą badania. Podczas pracy są nie tylko naocznymi świadkami zmian klimatycznych zachodzących w tej krainie, lecz i przeżywają niebezpieczne przygody.
Zdrowie psychiczne to temat, o którym warto mówić. Szczególnie, że najnowsze badania są alarmujące - 40 proc. Polaków ma problemy z samoakceptacją. 1 600 000 osób korzysta z pomocy specjalistów.
Badania prenatalne to pierwszy krok do zapewnienia zdrowego życia twojemu dziecku. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak te testy mogą pomóc w opiece nad twoim maluchem jeszcze przed narodzinami.
Naukowcy wykorzystali sztuczną inteligencję, aby rozwikłać tajemnicę sprzed 2000 lat i rozszyfrować tajemnicę papirusu, zwęglonego w wyniku erupcji Wezuwiusza w 79 r. Chociaż obawiano się, że to, co na nim zapisano, zostanie na zawsze utracone, dwóch informatyków właśnie ujawniło pierwsze słowa.
Naukowcy z Kanady i Stanów Zjednoczonych przeprowadzili badania, w których przeanalizowali korelacje między miesiącem urodzenia a poziomem inteligencji. Po ocenie rozwoju 1,2 mln dzieci w wieku szkolnym badacze wysnuli konkretny wniosek. Tezę tę potwierdziła także astrolog Merkurja.
O tym, że alkohol jest niebezpieczny dla zdrowia, lekarze informują już do wielu lat. Najnowsze badania przeprowadzone przez naukowców z Chin pokazują, że jest on znacznie groźniejszy, niż przypuszczano. Do jakich nowych wniosków doszli specjaliści?
Woda to najlepszy napój dla naszego organizmu. Doskonale gasi pragnienie, a także nawadnia. Ale czy na pewno? Najnowsze badania pokazują, że nie jest tak idealna, jak sądzono.
W Polsce stale rośnie liczba nosicieli wirusa HIV. Boimy się nie tylko samego zakażenia, ale i badań. Z tego powodu powstała inicjatywa "PartyTest" – akcja testowania podczas festiwali oraz w klubach. Na czym polega? O tym opowiedzieli nam dr n. społecznych Magdalena Ankiersztejn-Bartczak oraz Grzegorz Jezierski, który żyje z HIV.
Naukowcy przez wiele lat nie potrafili ustalić, co jest przyczyną nagłej śmierci łóżeczkowej (SIDS), która najczęściej dotyka dzieci między 2. a 3. miesiącem życia. Najnowsze badania rzucają światło na ten problem.
Badania profilaktyczne to najlepszy sposób na wczesne wykrycie niepokojących zmian, a także większe szanse na pełne wyleczenie. Niestety, istnieje pewna grupa pań, które bardzo rzadko odwiedzają ginekologa.