Co jest przyczyną takich zagrożeń i jak można się przed tym ochronić?
Jeśli kiedykolwiek nie byłeś zadowolony z rozmiaru swojego penisa, wiedz, że pod względem wielkości, ludzie wypadają całkiem nieźle – przynajmniej w porównaniu z naszymi najbliższymi żyjącymi krewnymi.
Najnowsze badania sugerują, że iloraz inteligencji Europejczyków - na przestrzeni ostatnich 200 lat - obniżył się 2-3 punkty.
SEXEDPL w ramach międzynarodowej akcji "16 Dni Przeciw Przemocy ze Względu na Płeć" stworzyła kampanię promującą bezpłatną Antyprzemocową Linię Pomocy 720 720 020.
Kiedy zmiany wejdą w życie?
W swoim najnowszym wpisie zwróciła uwagę ba profilaktykę raka piersi i zachęciła kobiety do badań.
Naukowcy z Uniwersytetu w Coimbrze w Portugalii doszli do zaskakujących wniosków.
Listopad to miesiąc, w którym szczególną uwagę poświęcamy profilaktyce męskich nowotworów. Do regularnych badań zachęcili w Dzień Dobry TVN specjalista urolog Rafał Olejnik oraz założyciel i prezes stowarzyszenia „Masz jaja, idź na badania” Krzysztof Danków. O tym, dlaczego regularne wizyty u urologa są tak ważne, opowiedzieli w rozmowie z Bartkiem Jędrzejakiem.
Co odkryli francuscy naukowcy?
Naukowcy z Wielkiej Brytanii dowiedli, że zwierzęta regularnie spożywają alkohol. Niektóre wykorzystują go do obrony, dla innych jest źródłem cennych kalorii. Skąd i w jaki sposób zwierzęta pozyskują alkohol?
Moda na badania to najnowsza akcja programu Top Model, nawiązująca do profilaktyki. W związku z tym powstało wiele wspaniałych inicjatyw w tym sesja zdjęciowa zrobiona przez Alexiego Lubomirskiego. O efektach opowiedziała nam Ola Rogowska.
Co odkryto w ciele wokalisty One Direction?
Rak piersi to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów u kobiet. Ryzyko rozwoju jest wyższe u tych pań, które miały w rodzinie przypadki zachorowania na ten nowotwór. To właśnie one powinny skorzystać z badań genetycznych i sprawdzić, czy są nosicielkami mutacji w obrębie genu BRCA1. Dlaczego warto zdecydować się na takie badanie?
Środa, 16 października, obfitowała w wydarzenia. Poznaliśmy cel zbiórki 33. finału WOŚP. Media poinformowały o śmierci cenionego sportowca. Sporo mówiło się o poście księżnej Kate opublikowanym w mediach społecznościowych z okazji Tygodnia Dziecka Utraconego. Które newsy jeszcze warto znać?
"Największym wyzwaniem jest poziom".
"Mamy dwukrotnie większą śmiertelność niż pozostałe kraje Europy Zachodniej".
Badacze z Wielkiej Brytanii wyodrębnili nową grupę krwi i nazwali ją MAL. Co o niej wiadomo i jak odkrycie wpłynie na dotychczasową wiedzę medyczną? Czy zmianie ulegną obowiązujące obecnie zasady przetaczania krwi?
"Szkoła musi być otwarta na to, co się dzieje".
Starzenie się organizmu to nieuchronny proces, którego - niestety - nie da się zatrzymać. Choć jego przebieg jest dobrze znany, to zdaniem badaczy są dwa etapy w naszym życiu kiedy starzenie się gwałtownie przyspiesza. Co dokładnie ustalili naukowcy?
Mycie owoców i warzyw przed ich zjedzeniem jest powszechną praktyką, która ma nas uchronić przed brudem, chorobami oraz pestycydami, którymi są opryskiwane. Naukowcy z Chin sprawdzili, jak bardzo płukanie wspomnianych produktów jest skuteczne. Czy musimy zawsze myć owoce i warzywa?
Japońscy naukowcy opracowali farmaceutyk, który ma szansę całkowicie odmienić podejście do leczenia stomatologicznego.
Kobieta przez długi czas odkładała wizytę u ginekologa.
Jakie są zalety wczesnej profilaktyki?
"Wymioty, biegunka, gorączka i osłabienie".
Badania prenatalne pozwalają wykryć lub wykluczyć wady genetyczne u rozwijającego się płodu. Wykonywano je jedynie u kobiet obciążonych lub tych, które zaszły w ciążę po 35. roku życia. Teraz to się zmieniło. Od 5 czerwca może z nich skorzystać każda przyszła mama. Co o tej zmianie sądzą lekarze? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała dr n.med. Anna Fuchs, ginekolog-położnik.
Nowe badania naukowców.
Winny jest koronawirus?
Badania prenatalne wykonywano tylko u określonej grupy pacjentek. Teraz to się zmieniło. Od 5 czerwca będzie mogła z nich skorzystać każda przyszła mama i to bezpłatnie. Dlaczego warto się na nie zdecydować?
Co robimy na telefonach przed snem? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział dziennikarz TVN24 Radosław Mróz.
POChP, czyli przewlekła obturacyjna choroba płuc, to schorzenie, na które cierpi ponad 2 mln dorosłych Polaków. Co roku aż 15 tys. osób w naszym kraju umiera z powodu tej choroby płuc. Przewiduje się, że liczba chorych na POChP będzie stale rosła, gdyż schorzenie to w początkowej fazie, nawet przez kilka lat nie daje jednoznacznych objawów, dlatego jest późno diagnozowane. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że w ciągu najbliższych ośmiu lat POChP stanie się trzecią przyczyną zgonów na świecie. Angelini Pharma rozpoczęła kampanię informacyjną na temat POChP. Celem jest zwiększenie świadomości zagrożenia chorobą wśród specjalistów i pacjentów, a także wdrożenie systemowych działań profilaktycznych. W ramach akcji w pięciu polskich miejscowościach zostaną przeprowadzone bezpłatne badania spirometryczne dla mieszkańców.