stany zjednoczone

  stany zjednoczone

  Do tragicznego wydarzenia doszło w motelu w Pensacoli na Florydzie.

  Wyznanie modelki jest odpowiedzią na kontrowersyjny wyrok amerykańskiego Sądu Najwyższego.

  Ostatnio o Kevinie Ostajewskim zrobiło się głośno za sprawą ślubu Britney Spears i Sama Asghari. Fotograf polskiego pochodzenia jako jedyny podczas ceremonii robił bowiem zdjęcia parze młodej. O swojej pasji i pracy opowiedział w Dzień Dobry TVN. Jak udało mu się poznać popularne gwiazdy?

  Maluchy zginęły w wyniku utopienia.

  Magda Lassota przemierza Stany Zjednoczone przerobionym przez siebie minivanem i sprawdza, czy znana nam z książek i filmów Ameryka istnieje. O swoim projekcie i podróży opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Statystyki pokazują, że w tym roku w Stanach Zjednoczonych więcej niepełnoletnich zginęło od broni palnej niż w wyniku wypadków samochodowych.

  Z bohaterem akcji Łukaszem Lipertem porozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Twórczość Ursuli von Rydingsvärd można podziwiać w stałych zbiorach ponad 60 muzeów i galerii sztuki. Z cenioną artystką spotkała się Anna Kalczyńska-Maciejowska, prowadząca Dzień Dobry TVN.

  "Kobiety nie mogą wychodzić z inicjatywą".

  Bilal i Shaeeda poznali się przez Internet. On pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, ona z Trynidadu i Tobago. W rozmowie z Adamem Barabaszem, dziennikarzem serwisu dziendobry.tvn.pl, bohaterowie programu "Wiza na miłość" opowiedzieli o swojej relacji, wątpliwościach i obawach. To jedyna polskojęzyczna rozmowa z gwiazdami reality show emitowanego na antenie TLC.

  Wielki Kanion to jedna z obowiązkowych pozycji na liście rzeczy do zobaczenia podczas podróży po Stanach Zjednoczonych.

  Pierwsze damy są nieustannie obserwowane przez media, a ich poczynania oceniane przez społeczeństwo. Wielką wagę muszą przywiązywać nawet do stroju, który niefortunnie dobrany, może wywołać polityczny skandal.

  Aktorka tłumaczy, skąd pomysł na tak drogi produkt. Mówi wprost: "By was wkurzyć".

  Amerykanka ukryła przed rodzicami dziewczynek motyw przewodni wydarzenia.

  W Stanach Zjednoczonych odbywają się bale dla nastolatek i ich opiekunów. Na Purity Ball dziewczynki w białych kreacjach przysięgają, że dochowają czystości aż do ślubu. Ojcowie obiecują z kolei, że będą chronić "czystości umysłu, ciała i duszy" swoich pociech. Jednak dla przeciwników tych uroczystości zawierają one elementy kazirodztwa.

  Funkcjonariusze pracujący przy jeziorze Mead znaleźli beczkę, w której znajdowały się ludzkie szczątki. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, zwłoki należą do osoby, która umarła w latach 80. XX wieku.

  Choć Baltimore nie należy do często odwiedzanych miast w USA, to przy okazji podróży do Ameryki, warto zatrzymać się tam choćby na chwilę. Dla turystów dostępnych jest kilka muzeów, zoo i biblioteka akademicka. Odpowiednio zaplanowana wizyta, na pewno nie zostanie szybko zapomniana.

  Mark Brzeziński w styczniu został zaprzysiężony na ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce. Znany dyplomata często gości w telewizji, jednak zwykle rozmawia na tematy związane z polityką czy społeczeństwem. A jaki jest prywatnie? W Dzień Dobry TVN uchylił rąbka tajemnicy.

  Czteroletnia dziewczynka z Luizjany w Stanach Zjednoczonych zmarła po tym, jak jej babcia zmusiła ją do wypicia pół butelki alkoholu. Matka dziecka była świadkiem tej sytuacji. Obie kobiety są teraz oskarżone o morderstwo pierwszego stopnia.

  Co kryje słynna 5th Avenue? Co można na niej zobaczyć?

  San Antonio jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miastem w Stanach Zjednoczonych. To niewątpliwie najładniejsze miasto Teksasu.

  Alaska jest eksklawą Stanów Zjednoczonych. To największy stan USA, jego powierzchnia wynosi aż 1 717854 km kw. i zajmuje 1/5 całkowitej powierzchni kraju. Jednocześnie to najmniej zaludniona część kraju, mieszka tam nieco ponad 620 tys. ludzi. Jakie są największe atrakcje Alaski?

  Jakim człowiekiem jest amerykański prezydent?

  Los Angeles to miasto wielu kultur, a co za tym idzie – również religii. Nie jest łatwo się w nim odnaleźć, a jeszcze trudniej wpaść w jego rytm. Warto jednak spróbować. Pomoże ci w tym przyswojenie kilku informacji na temat miasta.

  Phoenix, Arizona to miasto osadzone w otoczeniu przypominających Wielki Kanion Kolorado masywów górskich i pustyni. Phoenix zadziwia różnorodnością i wieloetnicznością. Jaka jest historia miasta i panujący klimat? Jaki występuje w Phoenix czas i co warto zwiedzić? Sprawdzamy!

  Pentagon, czyli siedziba Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych, to jedna z ikon Ameryki. Budynek zajmuje powierzchnię 29 akrów i od lat budzi zainteresowanie poszukiwaczy sensacji. Ten największy biurowiec świata kilkakrotnie padał ofiarą ataków hakerskich. Dowiedz się o nim więcej.

  Czy uda im się spełnić marzenie?

  Zachęcił widzów do krótkiego treningu.

  "Zostałam na kilka dobrych lat".

  Zwykły 3-dniowy wirus zamienił się w druzgocącą diagnozę. Rodzicom niespełna rocznej Arianki zostało 15 dni na to, by uratować jej życie. Lekarze wycenili je na 9 milionów złotych. - Doktor mówił, że powinniśmy pogodzić się z tym, iż być może nie będziemy w stanie nic więcej zrobić - powiedziała mama dziewczynki.