raport

  Zdaniem naukowców ponad połowa światowej populacji cierpi na aktywny ból głowy. Najczęściej z tą dolegliwością mierzą się kobiety. Jaka jest przyczyna? Jak temu zapobiec?

  Dla wielu osób na całym świecie kawa jest nieodłącznym elementem każdego poranka. Okazuje się, że w ciągu dnia również możemy śmiało sobie na nią pozwolić. Naukowcy ze Szkoły Medycznej Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa sprawdzili bowiem, ile filiżanek tego napoju korzystnie wpływa na nasze zdrowie. O tym opowiedziała również w studiu Dzień Dobry TVN dietetyk kliniczny Monika Nosek.

  W ciągu roku napłynęło ponad 2 tysiące zgłoszeń zachowań dyskryminujących dzieci i młodzież nieuczęszczających na religię.

  Czego dotyczyło najwięcej ostrzeżeń?

  "Dla nas jest to wstyd".

  Zakażenia, osoby zmarłe i obostrzenia związane z koronawirusem. W Polsce trwa stan epidemii wprowadzony z powodu zagrożenia koronawirusem SARS-CoV-2. Oto aktualne przydatne informacje związane z pandemią i sytuacją w kraju.

  Zatrważający raport NIK.

  Pewność siebie to jeden z najważniejszych czynników sukcesu w biznesie. Jednak jak pokazuje najnowszy raport "Bizneswoman Roku" Fundacji Sukces Pisany Szminką, wiele kobiet jest z nią na bakier. Mało tego ponad 1/3 Polek zdarza się prowadzić projekty lub brać w nich udział nieodpłatnie. Dlaczego tak się dzieje?

  "Błędne decyzje, które niestety się zdarzają".

  Opublikowano raport o biedzie, z które wynika, że każdego dnia ponad 2 miliony Polaków balansuje na granicy zaspokojenia i niezaspokojenia podstawowych potrzeb biologicznych i społecznych. Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia Wiosna i organizatorka Szlachetnej Paczki opowiedziała nieco więcej o tych zatrważających danych.

  Nastolatki pozostają online przez dużą część dnia, a edukacja zdalna dodatkowo znacząco wydłużyła czas spędzany przed monitorem. W sumie polski nastolatek w roku 2020 wpatrywał się w ekran komputera lub smartfonu ok. 12 godzin na dobę - tak wynika z raportu Nastolatki 3.0.

  Światło dzienne ujrzał raport komisji, która została powołana w celu zbadania sprawy dominikanina Pawła M. Miał się on dopuszczać przemocy fizycznej i seksualnej. O sprawie w Dzień Dobry TVN prozmawialiśmy z dr. Tomaszem Terlikowskim, publicystą i inicjatorem powołania komisji.

  Zaległości finansowe polskich seniorów przekroczyły już 10 mld zł. W tej grupie również nastąpił największy wzrost liczby nierzetelnych płatników, do poziomu 384,5 tys. - wynika z opublikowanego w środę 11.08.2021 r. raportu na podstawie badań przeprowadzonych przez BIG InfoMonitor. Co jest przyczyną tego stanu rzeczy?

  Martyna Wojciechowska zaapelowała do fanów. Na Instagramie podzieliła się alarmującym raportem klimatycznym sporządzonym przez Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu. Jak się okazuje, niektórych skutków zmian nie będziemy mogli powstrzymać przez setki, a nawet tysiące lat.

  Co trzecie dziecko, które pada ofiarą pedofila, doznaje tego ze strony członka rodziny lub osoby duchownej. Najmłodszy skrzywdzony maluch miał rok. Tak wynika z raportu, który przedstawiła Państwowa Komisja ds. Pedofilii. Dokument jest podsumowaniem badań m.in. akt sądowych. Do prokuratury przekazano 137 zgłoszeń.

  Czy Blanka Lipińska rzeczywiście króluje wśród polskich autorów? Najnowsza badania Biblioteki Narodowej zdradzają, kogo czytają Polacy. Wiadomo też, kto częściej sięga po książkę. Panie czy może jednak panowie?

  Koronawirus, pandemia, lockdown - to hasła, które na naszych ustach goszczą od kilkunastu miesięcy. Kiedy na początku zeszłego roku świat obiegła wieść o tajemniczym wirusie z Chin, mało kto chyba przypuszczał, jak bardzo zmieni on nasze dotychczasowe życie. Świat dzielimy na "nową normalność" i to, co było kiedyś. A skąd właściwie wziął się COVID-19, który dziś jest wyznacznikiem tego, co "przed" i "po"? Raport na ten temat opracowała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Do rozwikłania zagadki już blisko?

  Wszystkie znaki na niebie wskazują, że kończy się era teorii spiskowych oraz obecności UFO wyłącznie w filmach science fiction. Ostatnio były dyrektor Wywiadu Narodowego w USA oświadczył, że rząd przygotowuje się do publikacji raportu o UFO. Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Januszem Zagórskim, dziennikarzem i ufologiem.

  "Raport o dołowaniu" powinien otworzyć rodzicom oczy. Wykazano w nim, że używając nieodpowiednich słów, zaburzamy w dziecku jego poczucie własnej wartości. W naszym programie Agnieszka Grzechnik, dyrektorka Akademii Przyszłości i Maria Natalia Tymańska, mama 7-letniego Teo i 5-letniej Luny opowiedziały o tym, jak wspierać dzieci.

  Nie milkną komentarze dotyczące dokumentu "Don Stanislao" na temat kardynała Stanisława Dziwisza. W reportażu przedstawiono dokumenty, relacje i rozmowy wskazujące, że sekretarz Jana Pawła II uczestniczył m.in. w procederze tuszowania nadużyć seksualnych przez księży na całym świecie. Według kardynała Dziwisza, w filmie postawiono "zniesławiające zarzuty". Czy to dobra linia obrony? O tym rozmawiali w naszym programie dziennikarz Piotr Kraśko oraz katolicki publicysta Tomasz Terlikowski.

  Na życzenie papieża Franciszka został opublikowany raport na temat wiedzy, jaką miał Watykan w sprawie oskarżonego o pedofilię i molestowanie dorosłych byłego kardynała Theodore'a McCarricka.

  Kolejny rekord zakażeń koronawirusem w Polsce. Tym razem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1002 nowych przypadkach. W których województwach potwierdzono najwięcej osób zarażonych wirusem?

  W studiu Dzień Dobry TVN, o raporcie ekspertów na temat katastrofy smoleńskiej rozmawialiśmy z Piotrem Świerczkiem - reporterem magazynu „Czarno na białym” TVN24: "Jeśli oddzielimy fakty, dowody od świata polityki, to wszystko staje się przejrzyste".

  Z raportu o seksualności Polaków wynika, że zaledwie 42 procent Polaków jest zadowolona ze swojego życia seksualnego. Bardziej zadowoleni są mężczyźni niż kobiety. Spada też liczba osób uprawiających seks. Dlaczego mamy coraz mniej ochoty na bliskość z drugą osobą? Dlaczego temat seksu jest tematem tabu i Polacy nie potrafią o nim rozmawiać? O seksie Polaków rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z edukatorką seksualną Joanną Keszką oraz z seksuologiem Izabelą Jąderek.

  Polscy naukowcy, pod kierunkiem prof. Rafała Ohme, przeprowadzili badania, z których wynika, że Polacy są coraz bardziej otwarci. Jak reagujemy na zmiany, nowinki technologiczne lub sąsiadów? W jaki sposób przeprowadzono badanie na temat otwartości Polaków? Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: prof. Rafała Ohme, eksperta w dziedzinie badania emocji i neuronauki konsumenckiej oraz Artura Pęksyka, dyrektora marketingu Porta Drzwi.

  Ponad 80 reprezentantów różnych grup społecznych spotkało się, by rozmawiać o przyszłości i kształcie Polski. Tak powstał raport, który został kanwą scenariusza dla naszego kraju na kolejne 10 lat. W studiu Dzień Dobry TVN psycholog prof. Dominika Maison oraz Yuri Drabent, dyrektor kreatywny, założyciel agencji obsługującej media społecznościowe. Jak będzie wyglądała rodzina i związki międzyludzkie? Czy indywidualizm wyprze kolektyw?

  Tylko 2 proc. Polek uważa się za atrakcyjne i tylko 8 proc. uważa się za ładne. Ponad połowa Polek odchudzała się po to, by poczuć się piękna - tak wynika z raportu Dove "Prawdziwe piękno. Redefinicja". Dlaczego kobietom tak trudno zaakceptować siebie? Jak uwierzyć w siebie? O tym rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z psycholog Joanną Heidtman. A w kawiernece Dzień Dobry TVN eksperci odpowiadali na Wasze pytania dotyczące pielęgnacji włosów i dbania o skórę.

  Z raportu GUS wynika, że co dziesiąty Polak powyżej 16 roku życia uważa się za osobę społecznie wykluczoną. Zdaniem Polaków wykluczenie w największym stopniu spowodowane jest ubóstwem, alkoholizmem i narkomanią. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: muzyk i tekściarz Marcin Kindla oraz wokalista Damian Ukeje.

  Jeszcze 11 lat temu Polacy deklarowali, że kochają się przeciętnie 18 minut, dziś badania wykazują, że średnia długość stosunku to niecałe 14 minut! Dlaczego tak jest i jak na tym polu wypadamy na tle innych narodów? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy autora raportu „Seksualność Polaków 2011” prof. Zbigniewa Izdebskiego.

  Ciepła woda, mydło i papier toaletowy to w polskich szkołach nierzadko towar luksusowy – wynika z raportu opublikowanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Kontroli poddano ponad 30 000 placówek w całym kraju. Czym może się zarazić uczeń w szkole, która jest brudna? Czy brud w szkole może zahartować dzieci? O tym rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z internistą Piotrem Gryglasem.