SEXEDPL w ramach międzynarodowej akcji "16 Dni Przeciw Przemocy ze Względu na Płeć" stworzyła kampanię promującą bezpłatną Antyprzemocową Linię Pomocy 720 720 020.
W 2020 roku Weronika Kuc skorzystała z pomocy Szlachetnej Paczki. Otrzymała ona m.in. laptopa do zdalnej nauki. Dziś Weronika angażuje się w działalność organizacji - sama została wolontariuszką. Dlaczego i jak pomaga innym? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
"Nie ma nic gorszego dla matki niż głodne spojrzenia".
"Zmiana postaw jest długim procesem".
Zatrważające dane raportu Poverty Watch 2024.
Szczegóły na stronie Dzień Dobry TVN.
Oto szczegóły raportu medycznego lekarza kadry narodowej.
Poznaj wyniki raportu.
"Niezrównoważona działalność człowieka zagraża przyszłości gatunków migrujących".
Liczba nowych przypadków raka wzrośnie do ponad 35 milionów w 2050 roku.
Oliwa od wieków uważana jest za drogocenny kosmetyk i wartościowy produkt spożywczy. Jest też najczęściej fałszowanym produktem w całej Unii Europejskiej. Dlaczego uważana jest za towar luksusowy i czy można ją zastąpić naszymi polskimi olejami? Materiał programu Uwaga! TVN.
"Jeśli rodzic nie zapewni dodatkowej aktywności, dziecko ruchu ma minimum"
W najnowszym raporcie wskazano przyczyny.
Ostatni tydzień 16-23 kwietnia 2023 r. pełen był istotnych wydarzeń. Na antenie oraz stronie Dzień Dobry TVN nie zabrakło najświeższych informacji. Martyna Wojciechowska skomentowała szokujące dane na temat myśli samobójczych wśród młodzieży, David Zaslav świętował w Polsce 100-lecie Warner Bros., zaś w weekend odbyła się uroczysta gala wręczenia Fryderyków. Oto skrót najważniejszych wydarzeń ostatniego tygodnia.
Piątek, 21 kwietnia upłynął pod znakiem wstrząsających informacji z kraju i ze świata. Amerykańska gwiazda MMA obnażyła prawdę o wykorzystywaniu seksualnym, jakiego doświadczała w przeszłości, a w jednym z domów w Kobylej Górze rozegrała się rodzinna tragedia. Nie zabrakło jednak dobrych wieści. Beata Kozidrak pochwaliła się pierścionkiem, który może zwiastować istotne zmiany w jej życiu prywatnym. O czym jeszcze pisaliśmy w serwisie dziendobry.tvn.pl? Oto skrót najważniejszych wydarzeń ostatnich godzin.
W Polsce rośnie skala skrajnego ubóstwa. Według raportu Szlachetnej Paczki liczba osób, których poziom życia gwałtownie się obniżył w 2022 r. wzrosła o ponad 800 tys. Co jest główną tego przyczyną? Czego Polacy obawiają się najbardziej?
Poprawne sformułowanie hipotezy ma znaczenie nie tylko w badaniach naukowych. Hipotezy możemy stawiać, przygotowując projekt do szkoły, raport do pracy czy po prostu prowadząc dyskusję. Jak prawidłowo postawić hipotezę i jak ją zweryfikować?
"Pogorszenie się prognoz sytuacji gospodarczej".
"W kierunku wschodniego modelu picia".
"W Auschwitz nie było grubasów".
Oczekiwana długość życia w naszym kraju spadła względem poprzedzającego pandemię 2019 roku - do takich wniosków doszli autorzy ostatniego raportu "Sytuacja zdrowotna ludności Polski i jej uwarunkowania". W których województwach koronawirus zebrał największe żniwa? Gdzie w Polsce żyje się najdłużej, a gdzie najkrócej?
Kiedy można spodziewać się wyhamowania wzrostu cen?
Drożyzna uderzyła we wszystkich, dlatego ostatnie miesiące są dla wielu Polaków wyjątkowo trudne. Zaczęliśmy zwracać uwagę na to, co kupujemy - zaciskamy pasa i odmawiamy sobie wielu rzeczy.
Młodzi ludzie podali też własne propozycje zmian.
Oto nowy ranking.
Zdaniem naukowców ponad połowa światowej populacji cierpi na aktywny ból głowy. Najczęściej z tą dolegliwością mierzą się kobiety. Jaka jest przyczyna? Jak temu zapobiec?
Dla wielu osób na całym świecie kawa jest nieodłącznym elementem każdego poranka. Okazuje się, że w ciągu dnia również możemy śmiało sobie na nią pozwolić. Naukowcy ze Szkoły Medycznej Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa sprawdzili bowiem, ile filiżanek tego napoju korzystnie wpływa na nasze zdrowie. O tym opowiedziała również w studiu Dzień Dobry TVN dietetyk kliniczny Monika Nosek.
W ciągu roku napłynęło ponad 2 tysiące zgłoszeń zachowań dyskryminujących dzieci i młodzież nieuczęszczających na religię.