raport

  raport

  Co trzecie dziecko, które pada ofiarą pedofila, doznaje tego ze strony członka rodziny lub osoby duchownej. Najmłodszy skrzywdzony maluch miał rok. Tak wynika z raportu, który przedstawiła Państwowa Komisja ds. Pedofilii. Dokument jest podsumowaniem badań m.in. akt sądowych. Do prokuratury przekazano 137 zgłoszeń.

  Koronawirus, pandemia, lockdown - to hasła, które na naszych ustach goszczą od kilkunastu miesięcy. Kiedy na początku zeszłego roku świat obiegła wieść o tajemniczym wirusie z Chin, mało kto chyba przypuszczał, jak bardzo zmieni on nasze dotychczasowe życie. Świat dzielimy na "nową normalność" i to, co było kiedyś. A skąd właściwie wziął się COVID-19, który dziś jest wyznacznikiem tego, co "przed" i "po"? Raport na ten temat opracowała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Do rozwikłania zagadki już blisko?

  Nie milkną komentarze dotyczące dokumentu "Don Stanislao" na temat kardynała Stanisława Dziwisza. W reportażu przedstawiono dokumenty, relacje i rozmowy wskazujące, że sekretarz Jana Pawła II uczestniczył m.in. w procederze tuszowania nadużyć seksualnych przez księży na całym świecie. Według kardynała Dziwisza, w filmie postawiono "zniesławiające zarzuty". Czy to dobra linia obrony? O tym rozmawiali w naszym programie dziennikarz Piotr Kraśko oraz katolicki publicysta Tomasz Terlikowski.

  W studiu Dzień Dobry TVN, o raporcie ekspertów na temat katastrofy smoleńskiej rozmawialiśmy z Piotrem Świerczkiem - reporterem magazynu „Czarno na białym” TVN24: "Jeśli oddzielimy fakty, dowody od świata polityki, to wszystko staje się przejrzyste".

  Z raportu o seksualności Polaków wynika, że zaledwie 42 procent Polaków jest zadowolona ze swojego życia seksualnego. Bardziej zadowoleni są mężczyźni niż kobiety. Spada też liczba osób uprawiających seks. Dlaczego mamy coraz mniej ochoty na bliskość z drugą osobą? Dlaczego temat seksu jest tematem tabu i Polacy nie potrafią o nim rozmawiać? O seksie Polaków rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z edukatorką seksualną Joanną Keszką oraz z seksuologiem Izabelą Jąderek.

  Polscy naukowcy, pod kierunkiem prof. Rafała Ohme, przeprowadzili badania, z których wynika, że Polacy są coraz bardziej otwarci. Jak reagujemy na zmiany, nowinki technologiczne lub sąsiadów? W jaki sposób przeprowadzono badanie na temat otwartości Polaków? Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: prof. Rafała Ohme, eksperta w dziedzinie badania emocji i neuronauki konsumenckiej oraz Artura Pęksyka, dyrektora marketingu Porta Drzwi.

  Ponad 80 reprezentantów różnych grup społecznych spotkało się, by rozmawiać o przyszłości i kształcie Polski. Tak powstał raport, który został kanwą scenariusza dla naszego kraju na kolejne 10 lat. W studiu Dzień Dobry TVN psycholog prof. Dominika Maison oraz Yuri Drabent, dyrektor kreatywny, założyciel agencji obsługującej media społecznościowe. Jak będzie wyglądała rodzina i związki międzyludzkie? Czy indywidualizm wyprze kolektyw?

  Tylko 2 proc. Polek uważa się za atrakcyjne i tylko 8 proc. uważa się za ładne. Ponad połowa Polek odchudzała się po to, by poczuć się piękna - tak wynika z raportu Dove "Prawdziwe piękno. Redefinicja". Dlaczego kobietom tak trudno zaakceptować siebie? Jak uwierzyć w siebie? O tym rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z psycholog Joanną Heidtman. A w kawiernece Dzień Dobry TVN eksperci odpowiadali na Wasze pytania dotyczące pielęgnacji włosów i dbania o skórę.

  Z raportu GUS wynika, że co dziesiąty Polak powyżej 16 roku życia uważa się za osobę społecznie wykluczoną. Zdaniem Polaków wykluczenie w największym stopniu spowodowane jest ubóstwem, alkoholizmem i narkomanią. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: muzyk i tekściarz Marcin Kindla oraz wokalista Damian Ukeje.

  Jeszcze 11 lat temu Polacy deklarowali, że kochają się przeciętnie 18 minut, dziś badania wykazują, że średnia długość stosunku to niecałe 14 minut! Dlaczego tak jest i jak na tym polu wypadamy na tle innych narodów? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy autora raportu „Seksualność Polaków 2011” prof. Zbigniewa Izdebskiego.

  Ciepła woda, mydło i papier toaletowy to w polskich szkołach nierzadko towar luksusowy – wynika z raportu opublikowanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Kontroli poddano ponad 30 000 placówek w całym kraju. Czym może się zarazić uczeń w szkole, która jest brudna? Czy brud w szkole może zahartować dzieci? O tym rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z internistą Piotrem Gryglasem.

  Ile procent Polaków jest zadowolonych ze swojego życia seksualnego? Jaki jest średni wiek naszej inicjacji seksualnej, a jaka średnia długość aktu seksualnego? Jak kształtują się nasze opinie na temat homoseksualizmu? To tylko niektóre z pytań, jakie zadano Polakom podczas badań "Seksualność Polaków 2011". W studiu Dzień Dobry TVN Zbigniew Izdebski przedstawia wyniki raportu i odkrywa przed nami nowe, nieznane oblicze polskiej seksualności.

  ... lub ma problem z nadwagą – wynika z najnowszego raportu NIK. 87 procent skontrolowanych sklepików szkolnych sprzedaje dzieciom niezdrową żywność, m.in.: chipsy, słodkie napoje gazowane i napoje energetyczne. Jak walczyć z otyłością wśród uczniów? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy rzecznika prasowego NIK Pawła Biedziaka oraz koordynatorkę kampanii „Wiem, co jem” Martę Widz.