W amerykańskim Kongresie odbyło się publiczne przesłuchanie dotyczące UFO, czyli niezidentyfikowanych obiektów latających. Raporty przedstawione przez rzeszę ekspertów rozbudziły ciekawość wielu osób, zwłaszcza tych zafascynowanych tematem życia pozaziemskiego.
Europejska Agencja Kosmiczna rozpoczęła nabór na astronautów, którzy zostaną wysłani na międzynarodową stację kosmiczną. O tym, jak wygląda życie podczas takiej misji i czego można się spodziewać na miejscu, porozmawialiśmy z dr Aleksandrą Bukałą, Dyrektor Departamentu Strategii i Współpracy Międzynarodowej Polskiej Agencji Kosmicznej.
Międzynarodowa grupa badawcza z udziałem Polaka ogłosiła wykrycie w chmurach na Wenus rzadkiej cząsteczki fosforowodoru - fosfiny. To może wskazywać na to, że wciąż istnieje tam życie. Co dla nas oznacza to odkrycie? To wyjaśniał nam Karol Wójcicki, astronom i popularyzator nauki.
Ludzkość od stuleci obserwuje niebo. Naukowcy z różnych epok starali się zgłębić tajemnice kosmosu, a od kilku dekad poszukują również życia pozaziemskiego. Niedawno Pentagon potwierdził autentyczność nagrań wykonanych przez amerykańskich pilotów, które ukazują niezidentyfikowane obiekty lotnicze. O UFO i krążących po sieci filmikach rozmawialiśmy z Martą Małochą z Fundacji Nautilus.
Pod Tarnowem ma powstać największa w Europie baza dla astronautów. W wiosce księżycowej zamieszkają ci, którzy chcą się poczuć jak w kosmosie. W rolę astronautów chce się wcielić aż 50 osób. W projekcie udział może wziąć jedynie sześciu śmiałków. Jakie powinni spełniać warunki? Dlaczego tak bardzo zależy im, by wziąć udział w tym projekcie badawczym? Jaki eksperyment ma cel? I ile ma potrwać? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Łukasz Wilczyński, prezes Europejskiej Fundacji Kosmicznej, Tomasz Janowski, architekt, który chciałby zamieszkać w bazie księżycowej, Kamil Muzyka, specjalista ds. prawnych, również chciałby zamieszkać w bazie księżycowej.