W nocy czasu lokalnego asteroida C0WECP5 weszła w atmosferę, pozostawiając za sobą efektowną kulę ognia. Nagranie zdarzenia jest już w sieci.
Czy ciało niebieskie stanowi dla nas zagrożenie?
Sprawdź, jak znaleźć Gwiazdę Polarną i poznaj najbardziej rozpowszechnione mity na jej temat.
Były specjalista NASA opowiada potencjalny scenariusz wydarzeń.
"Krążą jakieś plotki".
Czy mogły spaść na Ziemię?
Specjaliści zapewniają, że w tym roku widok będzie naprawdę spektakularny.
Żeby poobserwować gwiazdozbiory na niebie, nie trzeba od razu inwestować w teleskop. Na początku wystarczą własne oczy.
Zaglądamy do jednej z gdyńskich firm zajmującej się produkcją rakiet.
"Zawodowo zajmuję się czymś zupełnie innym".
Jak to możliwe?
Jak i o której godzinie obserwować to zjawisko?
Co jeszcze się wydarzyło?
To jeden z największych obiektów, które do tej pory minęły naszą planetę.
Radami podzielił się Karol Wójcicki, który prowadzi stronę "Z głową w gwiazdach".
W niedzielę, 21 lipca 2024 roku w dziendobry.tvn.pl pisaliśmy m.in. o ratownikach, którzy odnaleźli zagubioną na plaży dziewczynkę, bizonie, który uciekł z prywatnego zoo oraz wypadku na placu zabaw. Sprawdź, czym tego dnia żyły media.
Sprawdź, co łazik zlokalizował na Czerwonej Planecie.
W niedzielę 21 lipca będziemy mieli do czynienia z drugą Pełnią Księżyca w znaku Koziorożca. Pierwszy, letni Księżyc w Koziorożcu miał miejsce 22 czerwca i rozpoczął proces intensywnej zmiany w naszych psychikach i duchowości.
Dzień Księżyca to święto jedynego satelity ziemskiego, które obchodzimy co roku 20 lipca. Zostało ustanowione na cześć jednego z najważniejszych osiągnieć ludzkości, jakim była pierwsza wizyta człowieka na Księżycu.
Sprawdź, kiedy zobaczymy gołym okiem jaśniejsze od gwiazd zjawisko kosmiczne.
Sprawdź, czy będzie można ją obserwować.
Nowe badania naukowców.
Pierwsze tygodnie czerwca to idealny moment na doświadczenie dnia polarnego lub białej nocy na naszej półkuli. Co ważne, by przeżyć niekończący się dzień i zapomnieć o nocy nie musimy planować ekspedycji na biegun północny.
A wszystko za sprawą dwóch polskich naukowców.
Przed nami maksimum wiosennego roju meteorów - Eta Akwarydów.
Sławosz Uznański, znany polski naukowiec, pracuje w prestiżowej Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych (CERN). Jego kariera naukowa skupia się na projektowaniu niezawodnych systemów elektronicznych, które są kluczowe dla działania tak gigantycznych urządzeń jak Wielki Zderzacz Hadronów (LHC).
W nocy z 2 na 3 maja 2024 r. można było zobaczyć nad Polską nietypowe zjawisko. W sieci pojawiły się już zdjęcia, a internauci zastanawiali się, czym jest świecąca, jasna chmura na niebie. Pojawiły się pytania o UFO.
Słynny jasnowidz, nazywany przez wielu "współczesnym Nostradamusem" przepowiedział, co w najbliższym czasie może nas czekać. Athos Salomé przewiduje "trzy dni ciemności", które zostaną spowodowane awarią technologii. Czy już teraz powinniśmy się do tego przygotować?
W poniedziałek, 22 kwietnia w dziendobry.tvn.pl pisaliśmy o ulubionym daniu królowej Elżbiety II, a także o parach, które po rozwodzie zostały przyjaciółmi. Tego dnia nie zabrakło także niepokojących informacji - nasza planeta będzie musiała zmierzyć się z poważnym zagrożeniem. O czym jeszcze warto wiedzieć?