Filip Chajzer

  Filip Chajzer

  Samodzielnie robione mydełko to niewątpliwie nietuzinkowy pomysł na prezent dla bliskich. Choć mogłoby się wydawać, że proces powstawania jest skomplikowany, to okazuje się, że każdy może wykonać je w domu. Gościem Dzień Dobry TVN była Kamila Iwańska, która ręcznie robi mydełka i krok po kroku pokazała, jak wyglądają poszczególne etapy. 

  Projekt JUMP FOR THE PLANET to ogólnoświatowa akcja, która ma na celu zebranie pieniędzy na domy dla uchodźców klimatycznych. W tym celu, pomysłodawca akcji Tomasz Kozłowski wraz z gwiazdami będzie skakał z 45 kilometrów. Patronem projektu jest Lech Wałęsa, a wezmą w nim udział obecni w Dzień Dobry TVN Maciej Stuhr i Olga Bołądź. 

  Co trzecie małżeństwo zawarte w tym roku się rozpadnie. Tak przewidują statystyki. Rozwód zazwyczaj wiąże się z wielkim cierpieniem, które zdaniem specjalistów można porównać do żałoby. O tym, jak sobie radzić ze złamanym sercem oraz kiedy jest dobry czas na nowy związek opowiedziały w Dzień Dobry TVN Katarzyna Malinowska, life coach oraz Monika Pryśko, blogerka i redaktorka, która pomaga kobietom po rozstaniu. 

  Posiadanie zwierzaka dostarcza wielu cudownych chwil, ale trzeba pamiętać, że to także obowiązek. Jeśli opiekujemy się psami długowłosymi, którym kosmyki często wpadają do oczu czy uszu, musimy nauczyć się, co w takiej sytuacji zrobić. Groomerzy Małgorzata i Michał pokazali w Dzień Dobry TVN, jak odpowiednio zająć się pupilem.

  Klaudia od dziecka kochała rękodzieło i samodzielnie tworzyła dla swoich bliskich najróżniejsze ozdoby. W pewnym momencie hobby stało się także pracą. Kobieta tworzy miniaturowe wnętrza w lampionach i ramkach, które odwzorowuje na podstawie zdjęć od swoich klientów. W zależności od okazji dostaje prośby o wykonanie wnętrza pokoju dziecięcego, sypialni, pokoju babci, a nawet… pociągu. Skąd pomysł na tworzenie małych dzieł sztuki i jak one wyglądają?

  Bachata to wyjątkowy taniec, który łączy w sobie zmysłowość i porywające rytmy energetycznych, latynoskich utworów. Nie ma w nim określonej choreografii, a znajomość podstawowych kroków pozwala partnerom dowolnie interpretować muzykę. Jak odkrywać uroki tego niepowtarzalnego stylu na parkiecie? O tym w studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli Natalia Zatylna i Dominik Kostrzewski.