Przez taniec do pewności siebie. Dlaczego warto zapisać dziecko na takie zajęcia?

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Poznaj siłę tańca
Poznaj siłę tańcaDzień Dobry TVN
wideo 2/18

Grupa najmłodszych fanów samby wystąpiła w studiu Dzień Dobry TVN i popisała się tanecznymi umiejętnościami. Adriana Brzezińska, instruktorka tańca, pomysłodawczyni budowania pewności siebie na tańcu, opowiedziała o tym, jak istotna jest zaszczepianie pasji do ruchu w dzieciach. Jakie zalety niesie ze sobą taniec?

Taniec, który buduje pewność siebie

Ruch i świadomość ciała to bardzo ważny element pewności siebie. Gościni Dzień Dobry TVN – instruktorka tańca Adriana Brzezińska przekonuje, że dzieci, które są uczone poruszania się w rytm muzyki od najmłodszych lat, czują się później lepiej w sytuacjach społecznych. Na zajęciach prowadzonych przez tancerkę maluchy uczą się współpracy, ruchu oraz dobrej zabawy.

- Na zajęciach pokazujemy dzieciom jak za pomocą opowiadania wejść w ruch. Mamy naszego bohatera, który angażuje dzieci dodatkowo - lew Lolek opowiada swoje perypetie i przygody – tłumaczyła gościni programu.

Dzieci, które kochają występować na scenie

Tancerka przekonuje, że dzieci, które od najmłodszych lat są uczone występów publicznych, potrafią docenić swoją wartość. Podczas swoich zajęć Adriana uczy dzieci nie tylko ruchu, ale i kibicowania innym.

- Mi najbardziej zależy na budowaniu poczucia własnej wartości. [...] Za pomocą gestów mocy kodujemy dziecku, że jest ważne, wartościowe i da radę - tłumaczyła tancerka.

Według gościni, szukając odpowiedniego nauczyciela tańca, powinniśmy skupić się na osobach empatycznych, które rozumieją dzieci. Instruktor powinien wspierać rozwój dziecka i pozytywnie reagować na potrzeby najmłodszych. Dla tancerki najważniejsze jest, by jej podopieczni kojarzyli ruch z radością.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości