Taniec kiat jud dai - na czym polega?
Kiat jud dai szturmem podbił media społecznościowe. Na TikToku, Instagramie czy YouTubie można znaleźć mnóstwo filmów, na których panie energicznie poruszają biodrami i miednicą, by zrzucić zbędne kilogramy. Taniec ma wysmuklać sylwetkę, wzmacniać mięśnie brzucha i być "cudownym" sposobem na utratę wagi. Co o tym sądzą eksperci?
- Ten ruch jest bardzo gwałtowny, szybki, niekontrolowany. Dla naszego kręgosłupa nie jest to najlepsze rozwiązanie. Osoba, która ten taniec wymyśliła, robi straszne przeprosty, zgięcia. Są inne możliwości, dzięki którym możemy robić duże metamorfozy - stwierdził Bartosz Paluch.
Jak zdrowo się odchudzać?
Zdaniem Agaty Dąbrowskiej-Paluch taniec kiat jud dai jest chwytem marketingowym, a nie skuteczną metodą na redukcję masy ciała.
- Zdajemy sobie sprawę z tego, że takie rzeczy bardzo się klikają, bo ktoś widzi, że w krótkim czasie i bez wielkiego wysiłku może zrzucić dużo kilogramów. Moim zdaniem jest to trochę oszustwo i powinniśmy uważniej filtrować treści, które znajdują się w Internecie. Najczęściej sięgają po nie osoby, które są początkujące i nie mają dużej świadomości ciała, a wtedy ryzyko kontuzji jest znacznie większe, więc naszym zdaniem zdecydowanie nie jest to najlepszy sposób na utratę kilogramów - podkreśliła trenerka.
Bartosz i Agata pokazali w Dzień Dobry TVN kilka ćwiczeń, które wzmocnią mięśnie i pomogą w odchudzaniu. Paulina Krupińska-Karpiel, Damian Michałowski oraz Bartek Jędrzejak dołączyli do treningu. Jak im poszło? Zobacz wideo.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Otyli chłopcy mogą mieć problemy z płodnością. Niepokojące ustalenia badaczy
- Co to jest BCAA? Dawkowanie, efekty stosowania i ewentualne skutki uboczne
- WHO przestrzega przed stosowaniem słodzików: "Ludzie powinni rozważyć inne sposoby". Dlaczego?
Autor: Justyna Piąsta
Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News