fizjoterapeuta

  fizjoterapeuta

  Ostatnio na Instagramie doszło do wymiany zdań pomiędzy Mamą Ginekolog a Ewą Chodakowską. Okazało się, że w niektórych kwestiach "zdrowie" pojmują inaczej. Kobiety dyskutowały na temat tkanki tłuszczowej. Zapytaliśmy więc w Dzień Dobry TVN Gosię Włodarczyk, fizjoterapeutkę uroginekologiczną, jak to jest z tym umięśnionym brzuchem u kobiet.

  Kiedy zgłaszamy się do fizjoterapeuty z bólem kolana czy kręgosłupa, rzadko myślimy, że przyczyną mogą być nasze stopy, a właściwie to, w jaki sposób je traktujemy, jak je stawiamy oraz jakie obuwie wybieramy. Okazuje się jednak, że to wszystko ma wpływ na postawę naszej sylwetki. Tomasz Jurkiewicz, fizjoterapeuta i osteopata pokazał nam najlepsze ćwiczenia rozluźniające, relaksujące, ale także wzmacniające całą kończynę dolną.

  Dlaczego dzieci nie przesypiają całej nocy? Czy można dziecko tego nauczyć? Jak dostosować się do rytmu dobowego dziecka? O komentarz w studiu Dzień Dobry TVN poprosiliśmy fizjoterapeutę Pawła Zawitkowskiego, autora wielu publikacji na temat wspomagania rozwoju dziecka.

  Na stopach spoczywa całe nasze ciało, dlatego ich urazy mogą nam bardzo uprzykrzyć życie. Jak zatem o nie dbać? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN fizjoterapeutę i ortopodologa Joannę Stodolną-Tukendorf. Jakimi schorzeniami stóp zajmują się podolodzy?

  Powięzi trzymają nas czasami w dużym spięciu i mogą powodować różne dolegliwości bólowe. Czym są powięzi i jak je rozprężyć - o tym w Dzień Dobry TVN fizjoterapeuta Dawid Natański. Fizjoterapeucie towarzyszył "nasz poglądowy materiał" w osobie Angeliki Fajcht. Zobaczcie, jak wygląda terapia mięśniowo-powięziowa i, kiedy należy ją zastosować.

  Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Pawła Zawitkowskiego, fizjoterapeutę i autora wielu publikacji na temat wspomagania rozwoju dziecka, by dowiedzieć się, jak długo powinniśmy wozić dziecko w wózku. Co zrobić, kiedy dziecko przyzwyczajone do wygody, nie chce rozstać się z wózkiem? Na czym polega zespół dziecka potrząsanego i jakim dzieciom to grozi? Dlaczego, zdaniem naszego eksperta, rodzice nie powinni zabierać dzieci do galerii handlowych?

  Przyjęło się mówić, że nasze kręgosłupy są zniszczone od długiego siedzenia. Innego zdania jest fizjoterapeuta Wacław Niedzielski, który uważa, że mamy problemy z kręgosłupem, ponieważ siedzimy w nieodpowiedniej pozycji. Jakie ma na to dowody? Jak należy siedzieć, aby nie obciążać kręgosłupa? Pan Wacław przyniósł do Dzień Dobry TVN ergonomiczne krzesło przyjazne dla kręgosłupa. Czym się różni od zwykłego krzesła? Czy siedzenie na piłce jest zdrowe?

  Jak podać dziecko teściowej, która właśnie nas odwiedziła? A jak wyjąć je z łóżeczka, nie narażając na szwank naszego kręgosłupa? Czego uczy się nasz potomek w czasie, gdy go podnosimy? W Dzień Dobry TVN fizjoterapeuta Paweł Zawitkowski przeprowadził szybki kurs podnoszenia pociech. Jeśli po obejrzeniu materiału dojdziesz do wniosku, że przez całe życie robiłeś to źle, nie przejmuj się, jak powiedział nasz ekspert, "dziecko poradzi sobie z każdym rodzicem."

  Według najbardziej ogólnego podziału masaże dzielą się na: relaksacyjny, klasyczny i terapię manualną. Który z nich jest dla kogo? Jak często się im poddawać? Jak się zachować tuż po masażu? Jakie są przeciwskazania do zrobienia masażu? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN masażystę i fizjoterapeutę Aleksandera Charakterowa.

  Piotr Wantkiewicz jest fizjoterapeutą, który współpracuje z profesjonalnymi sportowcami. Wykonując zawód fizjoterapeuty Piotr potrzebuje dużo energii. Mikołaj Rey przygotował dla Piotra pożywne potrawy. Czy mu zasmakowały?

  W jakiej formie są obecnie nasi piłkarze? Za kondycję reprezentacji Polski w piłce nożnej odpowiada fizjoterapeuta Bartłomiej Spałek. Jak wygląda jego praca w Arłamowie? Czy ma czas na odpoczynek? Czy nasi piłkarze są dobrze przygotowani do najbliższego meczu? Z fizjoterapeutą polskiej kadry rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Wojciech i Bartłomiej Spałkowie wykonują bardzo ważną pracę. Są fizjoterapeutami. Za kulisami nie tylko masują piłkarzy, ale także z nimi rozmawiają i słuchają. Czy to ojciec namówił syna, by ten poszedł w jego ślady? Czy Bartek korzysta z doświadczenia ojca? O kulisach swojej pracy Wojciech i Bartłomiej opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN.

  W Dzień Dobry TVN gościem był fizjoterapeuta Pogotowia relaksowego Wiktor Lipka. Pokazał nam masaż, który może wykonać każdy nie krzywdząc przy tym nikogo. Dlaczego nieprawidłowo wykonany masaż może doprowadzić do trwałego kalectwa? Specjalista wyjaśnił, w jaki sposób odpowiednio przygotować ciało do masażu i jak ma wyglądać „grand finale”. Zobaczcie, dlaczego Marcin Prokop nie puści już swojej żony na masaż.

  Jak rozpoznać płaskostopie u dziecka i czy może je wyleczyć? O tym rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z ortopedą dziecięcym dr. Tomaszem Rawo i fizjoterapeutą Michałem Grzesiukiem. Co jest przyczyną płaskostopia u dzieci? I do czego może doprowadzić nieleczone płaskostopie?

  Ernest Wiśniewski ze Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska był gościem Dzień Dobry TVN. Jak odróżnić doświadczonego fizjoterapeutę od pseudospecjalisty? Dlaczego w Polsce wciąż nie ma ustawy o zawodzie fizjoterapeuty i co to oznacza dla pacjentów? Poznajcie historię Katarzyny Wiatr, która po wizycie u masażystki została sparaliżowana. Osoba, która do tego doprowadziła do dziś nie poniosła żadnych konsekwencji.

  Dziś urodziny Ani Wendzikowskiej, a jutro - 8 września - Światowy Dzień Fizjoterapii. W 75 gabinetach fizjoterapeutycznych w całej Polsce będzie można skorzystać z pomocy doświadczonych fizjoterapeutów. Z takiej pomocy korzysta aktor Piotr Gąsowski, który jakis czas temu uległ kontuzji. Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy fizjoterapeutę Macieja Krawczyka i Aleksandra Lizaka, członka zarządu głównego Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska. Kiedy warto iśc do fizjoterapeuty?