zdrowie

  zdrowie

  Folia ratunkowa znana jest także jako izolacyjna, termiczna, folia NRC lub koc przeciwwstrząsowy. Najczęściej stosowana jest w celu ochrony przed przegrzaniem lub wyziębieniem organizmu. Folia termiczna powinna znaleźć się w każdej apteczce samochodowej, ponieważ doskonale sprawdza się w sytuacjach kryzysowych.

  Ujednolicono tekst rozporządzenia, w którym określa się, jakie czynności może podjąć ratownik medyczny samodzielnie i na zlecenie lekarza. Co zakłada? Jak od tej pory będą wyglądać kompetencje ratowników?

  Stwardnienie rozsiane, nazywane również SM, jest przewlekłą chorobą, która powoduje często różnego rodzaju niepełnosprawności. Nie ma skutecznego leku, który mógłby jej zapobiegać, jednak leczenie przynosi zaskakująco pozytywne efekty. Co to za choroba? Jak się objawia? Czy każdy musi korzystać z wózka inwalidzkiego?

  Kawa to zaraz po wodzie, drugi najczęściej spożywany napój. Cenimy ją za smak i aromat. Wiele osób nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki ulubionej małej czarnej. Mówiąc o kawie, nie sposób jednak nie wspomnieć o kofeinie, a ta niestety w zbyt dużej ilości może być niebezpieczna. Sprawdź 5 sprawdzonych sposobów na usunięcie nadmiaru kofeiny z organizmu.

  Afazja czuciowa polega na utracie umiejętności rozumienia języka zarówno mówionego, jak i pisanego (afazja semantyczna współwystępuje z afazją czuciową). Uszkodzenia odpowiednich obszarów mózgu odpowiedzialnych za kompetencje językowe prowadzą do nieodwracalnych zmian.