zdrowie

  zdrowie

  Hipoterapia pojawiła się w nowoczesnej medycynie na przełomie lat 50. i 60. ubiegłego wieku. Ta forma terapii neurofizjologicznej daje doskonałe wyniki u osób niepełnosprawnych psychoruchowo lub sensorycznie. Dobrze działa również na osoby z zaburzeniami psychicznymi. Dlaczego konie mają zdolność leczenia? Te pytania zadał specjaliście Bartek Jędrzejak. 

  Ćwiczenia na plecy pomagają przy bólach zlokalizowanych w dolnej partii pleców lub między łopatkami oraz pozwalają skorygować wady postawy, takie jak okrągłe czy wklęsłe plecy. Ćwiczenia rozluźniające plecy szybko przynoszą ulgę i wzmacniają mięśnie pleców.

  Olej z ostropestu plamistego wspomaga leczenie wątroby, działa korzystnie na drogi żółciowe, obniża poziom cholesterolu i cukru we krwi, oczyszcza organizm z toksyn, zapobiega nowotworom i namnażaniu się wolnych rodników. Właściwości oleju z ostropestu plamistego jest więc naprawdę wiele. Jakie jeszcze prozdrowotne działania wykazuje ten olej?

  Jesienią chętnie sięga się po różnego rodzaju przyprawy. Mało kto wie, że spożywane w dużych ilościach mogą spowodować różnego rodzaju zaburzenia. Nie inaczej jest z cynamonem. Zatem ile można go spożywać w ciągu dnia? Czy spożywane ilości są dla nas bezpieczne?

  Owoc granatu ma cenne właściwości prozdrowotne, choć wciąż jest mało popularny. Być może wynika to z trudności w przetwarzaniu go – wiele osób wciąż nie wie, jak granat obrać, aby się nie ubrudzić. Dowiedz się, jak go przyrządzić i dlaczego warto to robić.

  Chyba każdy zna piniowe orzeszki. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, jak dobroczynny wpływ na organizm może mieć włączenie ich na stałe do jadłospisu. Skrywają w sobie moc witamin i minerałów, a do tego sprawdzają się jako broń w walce ze zbędnymi kilogramami i co najciekawsze - uważa się je za skuteczny afrodyzjak!

  Kasztany mają wiele zdrowotnych właściwości. Pozytywnie wpływają na ściany naczyń krwionośnych, pomagają w walce z żylakami i hemoroidami, a także działają przeciwobrzękowo. Jest wiele powodów, dla których warto stosować nie tylko maści z tym orzechem, ale także nalewkę. Poznaj nasz domowy przepis.

  Ziołolecznictwo jest jedną z najstarszych form medycyny – źródła historyczne dowodzą, że właściwości lecznicze roślin znano już w czasach starożytnych. Jednym z najwcześniej odkrytych ziół jest werbena. Właściwości lecznicze tej niezwykłej rośliny są nieocenione. Pomaga przy problemach gastrycznych, łagodzi bóle głowy i uspokaja. Sprawdź, czym jeszcze charakteryzuje się werbena pospolita.

  Zuzanna Jurczak, znana publiczności jako Sanah, szturmem podbija polski rynek muzyczny. Ma na swoim koncie już dwie płyty, które cieszą się ogromną popularnością. Młoda wokalistka podróżuje po całym kraju, by grać koncerty. Niestety jej najbliższe występy zostały odwołane.