zdrowie

  Jesień to sezon na kasztany, nie tylko te zbijane z drzewa przez dzieci, ale również tzw. jadalne. Sprawdź, czym się od siebie różnią?

  Co dolega aktorce?

  Lek Mytelase, stosowany w leczeniu miastenii, zostanie wkrótce wycofany z aptek. To bardzo zła wiadomość dla pacjentów leczących się na tę chorobę neurologiczną.

  Dojrzałe osobniki wyglądają odstraszająco - odnosi się wrażenie, że kapelusz grzyba się topi. Mimo to, jest on nie tylko bezpieczny do spożywania, ale również traktowany jako przysmak.

  Choroby cywilizacyjne to nie jedyne problemy ze zdrowiem, jakie mamy w dzisiejszych czasach. Według NHS (National Health Service) w Wielkiej Brytanii obserwowany jest wzrost chorób wiktoriańskich. Poziom jest najwyższy od 5 lat. Jakie choroby powróciły i dlaczego?

  W okresie jesienno-zimowym warto zadbać o wsparcie odporności. Michał Korczyk, farmaceuta, proponuje czerpać prozdrowotne właściwości z produktów pszczelich.

  W Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy o tym z dr n. med. Anną Marią Ambroziak.

  Nadchodzą rewolucyjne zmiany w funkcjonowaniu przychodni POZ. Od 1 października sprawniej działać ma m.in. diagnostyka i leczenie wielu różnych chorób. Pacjenci mają mieć również łatwiejszy dostęp do specjalistów. Sprawdź szczegóły.

  Z pomocą przychodzi metoda LSD. Kilka cennych wskazówek na jej temat przekazał w Dzień Dobry TVN trener oddechu Piotr Mencina.

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas czwartkowej konferencji prasowej poinformował o wprowadzeniu szczepienia 2. dawką przypominającą dla osób powyżej 12 lat.

  Według raportu ONZ, w związku z wybuchem pandemii COVID-19 aż 90% krajów odnotowało obniżenie oczekiwanej długości życia. Spadek zanotowano także w osiągnięciach z dziedziny edukacji i dobrobytu. Także w Polsce spadła oczekiwana długość życia. Ile obecnie wynosi? 

  O czym świadczy zbyt niski, a o czym zbyt wysoki poziom TSH? O tym w studio Dzień Dobry TVN mówiła lek. med. Magdalena Jagiełło, endokrynolog.

  Wbrew przekonaniom, że ich walory ograniczają się wyłącznie do tych smakowych, grzyby są prawdziwą skarbnicą minerałów i witamin.

  "Jeśli nic nie zrobimy, możemy być pociągnięci do odpowiedzialności karnej".

  "Na początku byłam bardzo zła".

  Napar ma naprawdę sporo do zaoferowania.

  Sprawdź, jakie ma właściwości.

  Jaki jest powód decyzji piosenkarza?

  Według brytyjskich badaczy z Uniwersytetu w Exeter, aby uzyskać najbardziej miarodajny pomiar ciśnienia tętniczego, należy mierzyć je na obu rękach, a następnie wziąć pod uwagę wyższą wartość pomiaru. W Dzień Dobry TVN o komentarz w tej sprawie poprosiliśmy lek. Jakuba Kosmę Rokickiego z Kliniki Kardiologii WUM.

  Jak długo powinniśmy spać?

  Co dolega modelce?

  Na chorobę Hashimoto, inaczej – przewlekłe limfocytarne zapalenie tarczycy - najczęściej zapadają kobiety. Swoją nazwę schorzenie wzięło od japońskiego lekarza Hakaru Hashimoto, który był autorem jego pierwszego opisu.

  Karolina Pisarek kilka dni temu wyznała, że boryka się z silnymi bólami głowy. Menedżerka, Małgorzata Leitner poinformowała media o aktualnym stanie zdrowia swojej podopiecznej.

  Wystarczy 10 sekund, by dowiedzieć się, jaki jest nasz stan zdrowia. Prosty test sprawdzający naszą równowagę pozwoli także ocenić ryzyko przedwczesnej śmierci. Na czym dokładanie polega?

  Roger Salla poinformował o stanie zdrowia żony na swoim InstaStory.

  Modelce wykonano już tomografię komputerową głowy.

  O operacjach i zabiegach przeprowadzanych w łonie matki w studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli specjaliści: prof. Mirosław Wielgoś i prof. Marzena Dębska.

  Ogłoszenie przez Ministerstwo Zdrowia refundacji najdroższego leku świata, jak nie bez powodu nazywana jest Zolgensma, obudziło wielkie nadzieje w rodzicach chorych dzieci. Niestety, nie na długo.

  Suzy Wengel, Szwedka mieszkająca w Danii, od zawsze walczyła z nadwagą. Schudła dopiero, kiedy przestała obsesyjnie liczyć kalorie i zaczęła, dosłownie, jeść garściami. Dziś jej dietę stosują kobiety na całym świecie.

  Wokalistka przeszła operację. Jak się teraz czuje?