odchudzanie

  odchudzanie

  Victoria Bowen po urodzeniu dzieci walczyła z dodatkowymi kilogramami. Uciążliwa waga odbierała jej jednak radość z życia. Kobieta nie miała siły, chodziła przygnębiona i nieszczęśliwa. Pewnego dnia postanowiła to zmienić. 30-latka wzięła sprawy w swoje ręce i rozpoczęła przemianę. Zrzuciła 55 kg, a tym samym udowodniła innym, że wszystko jest możliwe.

  Wiele osób uważa, że wraz z wiekiem metabolizm bardzo zwalnia. Tymczasem badania pokazują, że to nieprawda i to, jak działa nasza przemiana materii, zależy przede wszystkim od nas samych. Co zrobić, aby ją poprawić? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Michałem Wrzoskiem, dietetykiem klinicznym.

  Nadwaga oraz otyłość są bezpośrednią przyczyną wielu chorób, takich jak cukrzyca typu 2. oraz nadciśnienie tętnicze. Głównymi przyczynami nadwagi są: żywność w wysokim stopniu przetworzona, nieregularne posiłki oraz zbyt duża ilość węglowodanów prostych. W zależności od zatłuszczenia organizmu proces odchudzania może trwać od kilku do kilkunastu miesięcy. Suplementy diety dla mężczyzn oraz dla kobiet pomagają zrzucić zbędne kilogramy, jednak nie mogą stanowić zamiennika zbilansowanej diety oraz ćwiczeń fizycznych.

  Choć dietetycy jak mantrę powtarzają, że "dieta cud" nie istnieje, to wciąż, zamiast udać się do specjalisty, próbujemy schudnąć, korzystając z porad znalezionych w sieci. Bawełniane waciki na obiad, sen zamiast posiłku - to dopiero początek szkodliwej listy. Oto najdziwniejsze sposoby na pozbycie się nadprogramowych kilogramów.

  Olaf Lubaszenko od wielu lat zmagał się otyłością. Kiedy jego masa ciała przekroczyła 160 kilogramów, aktor zdecydował się zawalczyć o swoje zdrowie. Dzięki ogromnej determinacji udało mu się zmniejszyć swoją wagę o połowę. Niedawno pierwszy raz od dłuższego czasu zaprezentował swoją nową sylwetkę.

  Mateusz Borkowski, znany widzom jako Big Boy, dzięki determinacji i pomocy lekarzy zrzucił aż 170 kg. Jeszcze kilka lat temu ważył 244 kg. Uczestnik programu "Gogglebox. Przed telewizorem" ma za sobą trudną walkę o własne życie i zdrowie. Dziś cieszy się lepszym komfortem życia. Ostatnio pokazał zdjęcie z plaży, niestety znaleźli się tacy, którzy ciągle mają zarzuty co do jego wyglądu. Uczestnik show TTV nie czekał z odpowiedzią.

  Mateusz Borkowski, znany widzom jako Big Boy, jeszcze kilka lat temu ważył 244 kg. Dzięki determinacji i pomocy lekarzy udało mu się zrzucić aż 170 kg. Uczestnik programu "Gogglebox. Przed telewizorem" ma za sobą trudną walkę o własne życie i zdrowie. Dziś zachęca innych do dbania o siebie oraz pokazuje efekty ciężkiej pracy i ogromnej konsekwencji w dążeniu do celu. Jego ostatnie zdjęcie z plaży wzbudziło wiele emocji.

  Wiele kobiet w obawie przed utratą partnera i samotnością, godzi się na poniżanie i body shaming. - Czułam się okropnie, to było jak tresura - wyznała nam 36-letnia Wioletta, która dla swojego ukochanego musiała schudnąć 15 kilogramów. Usłyszała od niego, że gdy będzie szczuplejsza, bardziej ją pokocha. Nie tylko ona godziła się na takie traktowanie.

  Czekolada, choć tak pyszna, jednocześnie jest uważana za jednego z największych wrogów szczupłej sylwetki. W pewnym sensie jest to prawda, ale nie do końca. Wszystko zależy od tego kto, w jakich ilościach i o jakiej porze dnia ją spożywa. Istotna jest również jakość. Okazuje się, że czekolada może pomagać w odchudzaniu kobietom z menopauzą. Udowodnili to naukowcy. Jak to możliwe?

  Dominika Tajner w szybkim tempie sporo schudła. Była żona Michała Wiśniewskiego intensywnie trenuje i wylewa siódme poty, bo przygotowuje się do ważnego wydarzenia. - Cały czas zmieniam dietę - powiedziała w jednym z wywiadów. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest o wiele szczuplejsza. Z jakiego powodu postanowiła zrzucić kilka kilogramów?

  Wiele kobiet przed wakacjami za wszelką cenę pragnie zrzucić dodatkowe kilogramy, by idealne prezentować się w bikini. Jednak czy warto to robić? Kamila Szcześniak, rysowniczka oraz Martyna Kaczmarek, działaczka społeczna, feministka i aktywistka twierdzą, że każde ciało jest piękne i wszystkie panie powinny śmiało zakładać letnie ubrania. O tym opowiedziały teraz w Dzień Dobry TVN.

  Chrom to jeden ze śladowych pierwiastków, które są istotne dla właściwego funkcjonowania organizmu. Mikroelement ten znany jest głównie ze względu na swoje właściwości odchudzające, dlatego możesz spotkać go w składzie wielu środków wspomagających odchudzanie. Jaka jest poza tym rola chromu dla zdrowia człowieka i czym grozi niedobór tego związku?