Historia Spice Girls. Skąd wzięły się ich pseudonimy?

Autor:
Oskar
Netkowski
Newsy ze świata show-biznesu
Newsy ze świata show-biznesu Dzień Dobry TVN
wideo 2/23

Zespół Spice Girls do dziś ma miliony fanów na całym świecie. Nie wszyscy jednak wiedzą, skąd wzięły się ich charakterystyczne pseudonimy. Sandra Hajduk-Popińska w Dzień Dobry TVN przyjrzała się najpopularniejszemu girlsbandowi wszechczasów i odsłoniła kilka jego tajemnic.

Spice Girls - historia zespołu

W 2022 roku zespół Spice Girls świętował 25-lecie założenia grupy. Najpopularniejszy girlsband lat 90. XX w. do dziś uchodzi za jeden z najlepszych w historii muzyki pop. Dotychczas łącznie sprzedał ponad 85 milionów płyt na całym świecie.

Zespół Spice Girls powstał w 1994 roku. Dwa lata później ukazał się ich pierwszy singiel "Wannabe". Piosenka podbiła listy przebojów w wielu krajach i utorowała wokalistkom drogę do międzynarodowej kariery. A ta niestety potrwała krótko.

Kulisy rozpadu Spice Girls

Sandra Hajduk-Popińska przyjrzała się historii kultowego girlsbandu. Nie wszyscy fani wiedzieli o ciekawostkach, które zaserwowała naszym widzom.

- 25 lat temu Geri Halliwell odeszła z zespołu i w kultowym Spice Girls zostały tylko 4 artystki. Co ciekawe, w 1996 roku wydały pierwszą płytę, a w 2000 r. było już po wszystkim. One w swoim szczycie zarabiały 800 mln rocznie. Żyły luksusowo, miały swój samolot na przykład - mówiła.

Kultowy obecnie girlsband tworzyło 5 kobiet: Melanie Brown ("Scary Spice"), Melanie Chisholm ("Sporty Spice"), Emma Bunton ("Baby Spice"), Geri Halliwell ("Ginger Spice") i Victoria Adams, później Beckham ("Posh Spice"). Po rozpadzie każda z nich zajęła się indywidualną karierą, ale zespół nadal posiada wiernych fanów na całym świecie, a wielu zna ich piosenki na pamięć.

- Nie każdy fan wie jednak, skąd wzięły się ich pseudonimy. Historia jest taka, że dziennikarz, który pisał o nich artykuł, zapomniał, jak się nazywają. Wymyślił więc im pseudonimy. I tak zostało - podsumowała Sandra Hajduk-Popińska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Brenda Chase/Getty Images

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości