zawody

  "Każdego dnia zmieniał się lider".

  Wbrew przekonaniom, że ich walory ograniczają się wyłącznie do tych smakowych, grzyby są prawdziwą skarbnicą minerałów i witamin.

  Studenci Politechniki Gdańskiej samodzielnie zaprojektowali i zbudowali wyścigowy bolid, a obecnie testują jego moce podczas prestiżowych zawodów. O swojej pracy opowiedzieli Agacie Zjawińskiej.

  Dlaczego warto wziąć w nim udział?

  Cztery lata temu grupa zapaleńców zorganizowała w Polsce Błotną Ligę Mistrzów. Te zawody budzą wiele emocji wśród zawodników. Obok męskich drużyn startowały także kobiece. Na czym polega ta dyscyplina?

  Reporterka Dzień Dobry TVN Agata Zjawińska wybrała się do Torunia, gdzie spotkała się z Witkiem Orcholskim, który profesjonalnie trenuje canicross. Mężczyzna wytłumaczył, na czym polega sport, a także przedstawił swojego przyjaciela, z którym startuje w mistrzostwach.

  Piotr w 3,5 roku zagrał w 1000 turniejów, a na koncie ma 400 pucharów.

  Słyszeliście kiedyś o bieganiu tyłem? Ta oryginalna dyscyplina doczekała się już swoich zawodów. Skąd się wzięła i na czym polega? O tym naszej reporterce w Dzień Dobry TVN opowiedział trener personalny Mateusz Musiolik.

  W Salzburgu odbyły się wyjątkowe zawody. Pasjonaci z kilkudziesięciu krajów przybyli do austriackiego miasteczka, by rywalizować o tytuł mistrza świata w rzucaniu samolotów z papieru. W gronie śmiałków znalazł się Maciej Mazur, który z imponującym wynikiem 53.55 m zajął 4. miejsce w kategorii rzut na odległość.

  W Dzień Dobry TVN reprezentant Polski opowiedział o szczegółach wydarzenia.

  Łucznicy powrócili pod Grunwald. Wszystko za sprawą "Majówki z Łukiem i Koniem", którą z kamerą Dzień Dobry TVN odwiedziła Agata Zjawińska.

  W Chorwacji startują jedne z najważniejszych zawodów żużlowych, czyli mistrzostwa świata. Najlepsi zawodnicy z całego globu będą walczyć o to, aby stanąć na najwyższym stopniu podium. Wśród nich znajdują się również Polacy. Jakie mają szanse? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał Michał Korościel, dziennikarz Eurosportu.

  Kto motywuje go do walki?

  "Zawsze będę Ci kibicować z ziemi".

  "Na początku było to dla mnie problematyczne".

  W zawodach Robotex International Tallin 2021 wzięły udział drużyny z ponad 20 krajów z całego świata. Małgorzata Rogowska, Paweł Rogowski i Tomasz Smaż, czyli studenci Politechniki Łódzkiej z Koła Naukowego Robotyki SKaNeR zdobyli dwa pierwsze miejsca. O swoim sukcesie opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

  Ostatni weekend września przyniósł polskim strażakom powody do dumy. W Chorwacji odbyły się międzynarodowe zawody, będące częścią FireFit Championships Europe Tour 2021. Nasza drużyna zakończyła tę niełatwą rywalizację z dziewięcioma medalami, które są najlepszym dowodem na to, że mamy najlepszych strażaków w całej Europie.

  Studenci Politechniki Gdańskiej biorą udział w wyjątkowym projekcie, dzięki któremu mają szansę sprawdzić swoje umiejętności w dziedzinie motoryzacji. Młodzi inżynierowie samodzielnie konstruują i składają bolidy wyścigowe, a następnie testują ich szybkość podczas prestiżowych zawodów.

  Nie trzeba wielkich umiejętności i olbrzymiej skoczni, by poczuć się jak Adam Małysz. Wystarczy wybrać się do Ruczynowa, na ogródek Mateusza Seremaka, który zbudował amatorską skocznię we własnym ogródku. Kamera Dzień Dobry Wakacje przyglądała się II edycji zawodów o puchar amatorów.

  Magdalena Boczarska jest jedną z najpopularniejszych polskich aktorek. Choć odniosła w swoim zawodzie ogromny sukces i cieszy się ogromnym uznaniem, zarówno ze strony krytyków jak i widzów, to miała wątpliwości, czy słusznie wybrała zawodową drogę. Jaki miała plan B?

  Iga Świątek od roku udowadnia światu, że mimo młodego wieku, można osiągać wielkie sukcesy. Obecnie polska tenisistka przebywa w Paryżu, gdzie bierze udział w turnieju French Open 2021, odnosząc spektakularne sukcesy. Zawodniczka mówi, jak czuje się po wejściu do ćwierćfinału, swojej formie, a także sposobach na regenerację przed walką sportową.

  W Paryżu wystartował właśnie French Open, czyli jeden z najważniejszych turniejów tenisowych. Faworytką tegorocznych zawodów jest ubiegłoroczna zwyciężczyni Iga Świątek. Czy nasza zawodniczka obroni tytuł?

  23-letnia Sonia Saternus z przytupem dała poznać się na scenie sportów sylwetkowych. Młoda gwiazdą bikini fitness wystąpiła w swoich pierwszych zawodach i od razu wygrała w sześciu kategoriach! W Dzień Dobry TVN Sonia oraz jej trener Paweł Burakiewicz opowiedzieli o pasji do sportu i przygotowaniach do zawodów oraz zdradzili, jakie mają plany.

  Anna Wypych-Namiotko i Magdalena Jabłonowska spełniły swoje marzenia i zostały żeglarkami. Na morzu czują się wolne. Jednak droga do celu nie zawsze była łatwa. Co sprawiło, że to właśnie z morzem postanowiły związać swoje życie zawodowe?

  Sezon zimowy 2020/2021 był najlepszym w historii kariery Maryny Gąsienicy-Daniel. Narciarka alpejska uplasowała się na 10. miejscu w gigancie w Lenzerheide w ostatnich w tym sezonie zawodach alpejskiego Pucharu Świata. Tym samym została pierwszą od ponad 30 lat Polką, która znalazła się w światowej czołówce. Z nami porozmawiała o wielkich emocjach oraz kontuzji.

  Rzut dyskiem polega na wyrzuceniu dysku siłą ramienia na jak największą odległość. Konkurencja rozgrywana jest podczas różnego rodzaju zawodów, mistrzostw i olimpiad lekkoatletycznych. Dyscyplina ta znana była w czasach starożytnych, a do dziś zachowały się ilustracje rzeźby Myrona, przedstawiającej antycznego zawodnika wykonującego zamach dyskiem. W starożytnej Grecji podczas igrzysk rzut dyskiem wchodził w skład tzw. pentatlonu (skok w dal, krótki bieg, rzut dyskiem, oszczepem, zapasy). Pentatlon rozgrywany był od 708 roku p.n.e.

  Zadaniem doradcy finansowego jest pomoc klientom m.in. w wyborze kredytu, funduszu lub ubezpieczenia oraz innych usług finansowych. Najczęściej znajduje on zatrudnienie w bankach, jednak zdarzają się również niezależni specjaliści.

  Renata Mauer-Różańska to jedna z najlepszych polskich strzelczyń i mistrzyni olimpijska. Od jej wielkich sukcesów w Sydney i w Atlancie mija właśnie 25 lat. Co robi po zakończeniu kariery sportowej?

  Kim chcą zostać polskie nastolatki? To postanowiła sprawdzić fundacja Inspiring Girls. Z przeprowadzonego przez nią badania wynika, że wymarzonymi zawodami dla młodych kobiet w naszym kraju są youtuberka, instagramerka czy tiktokerka. Co o tym sądzą matki dziewczynek?

  W kwietniu najlepsza polska warcabistka Natalia Sadowska zmierzy się w kilkudniowym meczu z broniącą tytułu Mistrzyni Świata Rosjanką Tamarą Tansykkuzhiną. Jak wyglądają takie zawody i ile trwa przygotowanie? O tym Natalia opowiadała w Dzień Dobry TVN.