zawody

  zawody

  Iga Świątek od roku udowadnia światu, że mimo młodego wieku, można osiągać wielkie sukcesy. Obecnie polska tenisistka przebywa w Paryżu, gdzie bierze udział w turnieju French Open 2021, odnosząc spektakularne sukcesy. Zawodniczka mówi, jak czuje się po wejściu do ćwierćfinału, swojej formie, a także sposobach na regenerację przed walką sportową.

  Rzut dyskiem polega na wyrzuceniu dysku siłą ramienia na jak największą odległość. Konkurencja rozgrywana jest podczas różnego rodzaju zawodów, mistrzostw i olimpiad lekkoatletycznych. Dyscyplina ta znana była w czasach starożytnych, a do dziś zachowały się ilustracje rzeźby Myrona, przedstawiającej antycznego zawodnika wykonującego zamach dyskiem. W starożytnej Grecji podczas igrzysk rzut dyskiem wchodził w skład tzw. pentatlonu (skok w dal, krótki bieg, rzut dyskiem, oszczepem, zapasy). Pentatlon rozgrywany był od 708 roku p.n.e.

  Rynek pracy przeżywa zawirowania związane z pandemią. Niektóre branże, takie jak hotele, kluby fitness czy restauracje, nie mogą działać już od blisko roku. Są jednak profesje, na które w najbliższym czasie będzie duże zapotrzebowanie. Listę takich właśnie zawodów przedstawił Minister Edukacji i Nauki. Sprawdź, kto nie będzie musiał się martwić o pracę.

  Hubert Biczkowski jest w trudnym momencie swojej artystycznej drogi. Pandemia koronawirusa zmusiła go do przerwania działalności. Teraz trudzi się pracą fizyczną, produkując drewno kominkowe. Kiedy podjął decyzję, aby zostać drwalem? Czy wróci jeszcze na scenę? Reporterka Dzień Dobry TVN odwiedziła muzyka w pracy i dowiedziała się, jak wygląda jego nowa codzienność.

  Młodzi ludzi często stają przed dylematem, na jakie studia pójść po maturze oraz jaki wybrać sobie zawód. Rodzice są natomiast przerażeni, gdy dziecko chce zrobić przerwę w nacuce. Wątpliwości związane z podejmowaniem życiowych decyzji rozwiał w Dzień Dobry TVN Jakub Bączek, który jest trenerem mentalnym.

  Karpiniarz to osoba, która zawodowo zajmowała się usuwaniem z ziemi pozostałości po wyciętych drzewach. Była to bardzo trudna, wyczerpująca praca, szczególnie w przypadku likwidacji starych drzewostanów, ze względu na głębokość i obszar, jaki zajmowały korzenie wyciętych drzew.

  Jego przygoda z tym sportem zaczęła się gdy miał 3 lata i tata zabierał go na wspólne latanie. Na poważnie motoparalotniarstwem zainteresował się w wieku 16 lat. Dziś 24-letni Wojciech Bógdał, może się pochwalić złotym medalem w slalomie motoparalotniowym. Jakie prędkości osiąga się podczas lotu? Czy zdarzały mu się groźne wypadki i czy z motoparalotniarstwa można się utrzymać?

  Jak powstał penspinning? Czy trzeba posiadać jakieś specjalne umiejętności i sprzęt, żeby zacząć kręcić długopisem? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy penspinnerów: Michała Buszczaka, Marylę Jeż i Kamila Kopcińskiego. Jak zaczynali, ile czasu poświęcają na treningi i jakimi osiągnięciami mogą się pochwalić. Czy na penspinningu da się zarobić pieniądze?