Jak wygląda codzienna praca rzemieślniczki z Podlasia?
Uczniowie szkół baletowych pokonali konkurencję z 25 krajów.
Adam Zdanowicz to nie tylko twórca rowerów, ale artysta, który przekształca stal i farbę w jeżdżące dzieła sztuki. Jego Mad Bicycles znane jest z produkcji niezwykłych rowerów, które przyciągają uwagę zarówno na ulicach, jak i podczas prestiżowych wystaw. Od złotych powierzchni po rowery z lodowymi ramami, każdy projekt Adama jest świadectwem jego nieograniczonej kreatywności i miłości do cyklistyki. O swojej pasji opowiedział w Dzień Dobry TVN
Najszybsze nastoletnie umysły walczyły o tytuł mistrza Europy.
Nie tylko Polacy kochają grillować. Ten sposób przygotowywania posiłków cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Wśród amatorów grillowania są osoby, które podjęły się bicia rekordów, np. w najdłuższym grillowaniu. Jakie jeszcze rekordy udało się ustanowić?
Konwalia to jeden z symbolów rodzącej się na wiosnę przyrody. Chętnie ofiarowujemy konwalię naszym mamom na Dzień Matki, tworzymy z niej bukiety lub przyrządzamy prozdrowotne nalewki. Gdzie występuje konwalia, czy jest toksyczna i od kiedy nie jest chroniona?
Nauka układania zajęła mu jedynie kilka godzin.
Dlaczego jest taka niezwykła?
W Dzień Dobry TVN niewidomy wędkarz podzielił się swoją historią.
29 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca. Data ta nie jest przypadkowa, bo wybrano ją na pamiątkę narodzin francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges'a Noverre'a. Jaka jest historia tego święta? Przypominamy archiwalny odcinek Dzień Dobry TVN.
Fotografia otworkowa stanowić może alternatywę dla tradycyjnej i dobrze nam znanej cyfrowej fotografii. Zdjęcia wykonane tą techniką są nietuzinkowe i tworzą bardzo ciekawe efekty. Jest to jeden z najbardziej nietypowych trendów w fotografii. Decydują się na niego przede wszystkim specjaliści szukający w swojej pracy urozmaicenia i nowych możliwości. Metoda ta ma nawet swoje święto. Kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Fotografii Otworkowej?
"Namalowałam kiedyś dla pani, która chciała mieć kozy".
Ulica Marszałkowska w Warszawie kryje w sobie wiele tajemnic wartych odkrycia przez turystów. Jednym ze stojących na niej budynków jest otwarty 50 lat temu Hotel Forum.
Zwróć uwagę na te cztery rzeczy, a wyjdzie dzieło.
Sprawdź, kiedy i jak obchodzić ten dzień.
Jak wyglądała jego droga do realizacji edukacyjnego marzenia?
Znajomość epok sztuki jest istotna dla zrozumienia współczesnych trendów, a historia sztuki to dziedzina nauki, która pozwala lepiej poznać otaczający nas świat. Z okazji Światowego Dnia Sztuki, warto sobie przypomnieć, jaki jest podstawowy podział epok sztuki – od sztuki prehistorycznej po współczesną.
Planszówka 13 kwietnia świętuje swój dzień. Na czym polega jej nowa wersja?
3 416 km, 96 dni, 11 odwiedzonych województw, 3 pary startych butów i jedno spotkanie z bieszczadzkimi niedźwiedziami. Szymon Kaliszczuk to 21-latek, który dokonał wyjątkowego - po maturze zdecydował się obejść Polskę dookoła.
Umiejętność haftowania pozwala na stworzenie oryginalnych ozdób wnętrz, ale także daje drugie życie ubraniom czy innym użytkowym rzeczom.
Agrafka to bardzo niepozorny przedmiot. Ta niewielka zapinka, której obecne zastosowanie jest zupełnie inne niż kiedyś, występuje praktycznie w każdym domu. 10 kwietnia obchodzone jest Międzynarodowe Święto Agrafki. Co warto o niej wiedzieć? Jaka jest jej historia? Jak była używana? Sprawdź na stronie Dzień Dobry TVN.
Codziennie obchodzone są różnego rodzaju święta, czasem bardzo nietypowe lub nawet śmieszne. 10 kwietnia przypada na przykład Dzień Bandurka, czyli instrumentu inaczej nazywanego też bandurą. Kojarzony jest on przede wszystkim z Kozakami. Jak wygląda ten instrument? Skąd pochodzi? Dowiesz się tego ze strony Dzień Dobry TVN.
Na czym polega jego praca?
Choć mogłoby się wydawać, że to jeszcze nie czas na grzybobranie, właśnie teraz w zaciszu drzew rosną jedne z najpopularniejszych niegdyś składników kuchni polskiej - smardze.
3 kwietnia obchodzimy Dzień Tęczy, czyli jednego z najbardziej magicznych zjawisk natury. Choć najczęściej pojawia się na niebie po deszczu, gdy słońce wyjdzie zza chmur, to tęczę można "zrobić" także samemu w domu. Co nam będzie do tego potrzebne? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał Cezary Szmidke, popularyzator nauki.
Artystka Magda Jurek urodziła się w Krakowie, studiowała w Warszawie, a od 13 lat mieszka w sadzie w Ignacowie. Znana jest jako Pani Jurek. To projektantka tworząca na styku rzemiosła i wzornictwa sztuki. Mimo młodego wieku, zapisała się w historii współczesnego designu. Jej historię w Dzień Dobry TVN przybliżył reporter Piotr Wojtasik w cyklu "Młoda Polska".
"Tworzę dzieła na małej skorupce".
Dziś mistrzyni w combat aikido chętnie pomaga innym.
Jakie tytuły poleca krytyczka filmowa Kaja Klimek?