Hobby

  Hobby

  Szachy to jedna z najstarszych i najpopularniejszych planszowych gier strategicznych. Jej zasady nie należą jednak do najłatwiejszych. Gra wymaga skupienia oraz logistycznego myślenia. Dowiedz się, jak prawidłowo grać w szachy.

  Gitara elektryczna dla dzieci, ale często także dla dorosłych, to wyjątkowy instrument, przy pomocy którego można naśladować swoich muzycznych idoli. Dzięki wyborze odpowiedniego instrumentu nauka gry może być czystą przyjemnością!

  Stojaki, podpórki, sztyce, tripody, rodpody – różne wymiary, rodzaje i przeznaczenie. Stojak na wędki to bardzo przydatne akcesorium, nie tylko nad wodą. Jaki wybrać? Kupować czy raczej zrobić samemu? Poniżej kilka praktycznych porad.

  Znajomość epok sztuki jest istotna dla zrozumienia współczesnych trendów, a historia sztuki to dziedzina nauki, która pozwala lepiej poznać otaczający nas świat. Sprawdź, jaki jest podstawowy podział epok sztuki – od sztuki prehistorycznej po współczesną.

  Codziennie obchodzone są różnego rodzaju święta. 10 kwietnia przypada Dzień Bandurka, inaczej nazywanego też bandurą. To instrument muzyczny, który kojarzony jest z Kozakami. Co to za instrument? Skąd pochodzi?

  Opowieści o tragicznych wypadkach podczas skoku i rażących niedopatrzeniach instruktorów nie mają dziś wiele wspólnego z rzeczywistością. Nie oznacza to oczywiście, że do skoku nie należy podchodzić z rozwagą.