Hobby

  Hobby

  Samba brazylijska, obok rumby, cha chy, jive’a i pasodoble, zaliczana jest do grupy tańców latynoamerykańskich. Cieszy się dużą popularnością zarówno w szkołach tanecznych, jak i na różnego rodzaju kursach. W Brazylii taniec samba ma charakter narodowy. Charakterystyczny układ tańczony jest podczas karnawału w Rio de Janeiro przez setki tancerek. Jaka jest historia samby i gdzie sięgają jej korzenie?

  Kompaktowa budowa, estetyczny wygląd, brak plątaniny kabli - to pierwsze z wielu zalet, jakie posiada komputer dotykowy - all in one. I ta prosta obsługa! Wyciągasz sprzęt z pudełka, ustawiasz na biurku, podłączasz kabel zasilający do prądu i już możesz zabierać się do pracy.

  Dominika zajmuje się dziećmi i szyje, Kasia pracuje w straży miejskiej, a Eliza ma sklepy z ubraniami i stylizuje. Wszystkie trzy zaraz po pracy i domowych zajęciach wskakują w robocze mundury i pędzą na „park” czyli Park Techniki Wojskowej przy muzeum w Zabrzu. W studiu Dzień Dobry TVN dziewczyny opowiedziały nam o swojej pasji.

  Kiedy dywany tkane na Podlasiu przestały być modne, zainteresowała się nimi Izumi Fujita - Japonka, która od 10 lat mieszka w Polsce. Nie tylko zaczęła zamawiać prace wychodzące spod rąk tkaczek z Janowa, ale również organizować dla swoich krajanek warsztaty z tkactwa, które odbywają się na Podlasiu. Co jeszcze robi, aby promować w Japonii polską sztukę ludową? Izumi Fujita była gościem Dzień Dobry TVN.

  W jednej ze szkół w Komorowie dzieci mają możliwość uczęszczania na zajęcia koła filmowego. Czego dzieci uczą się podczas spotkań? Jaki sukces odniosło koło? Zobaczcie!

  Polscy harcerze pojechali na Światowe Dni Młodzieży do Panamy, gdzie odpowiadali za bezpieczeństwo wiernych. Podczas jednej z mszy uratowali życie jednej z uczestniczek. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Barbarę Sobieską, Annę Czesak oraz dwóch braci Jana i Jakuba Pajkowskich z HOPR, którzy opowiedzieli nam o swojej niezwykłej służbie.

  Anna Krzysztofik trenuje na siłowni od pięciu lat. Swoją metamorfozę zawdzięcza ciężkiej pracy i wytrwałości. Sylwetki może jej pozazdrościć niejedna 20-latka. Dziś Anię obserwuje na Instagramie aż 100 tys. osób. Mama_na_siłowni opowiedziała nam o swoich początkach na siłowni oraz w sieci.

  Michał Zaborowski to malarz, który udowadnia, że w malarstwie jest wciąż miejsce na coś nowego. Czym wyróżnia jest jego twórczość? Wystawa Fantasmagorie potrwa do 31 stycznia w Domu Aukcyjnym Desa Unicum. Piotr Wojtasik był na wernisażu z kamerą Dzień Dobry TVN. Jak obrazy Michała Zaborowskiego interpretują obecne na wernisażu gwiazdy?

  Agnieszka Zając jest artystką i specjalizuje się tworzeniu kwiatów z masy cukrowej. Przez lata projektowała wnętrza. Co sprawiło, że zainteresowała się cukiernictwem? Kwiaty z masy cukrowej wyglądają bardzo realistycznie. Ile czasu trwa wykonanie jednego kwiatu?

  W dawnych latach kobiety nie wyobrażały sobie wyjść z domu bez nakrycia głowy. Sytuacja lat 80. XX wieku sprawiła, że kobiety luksusowe kapelusze zamieniły na moherowe berety. W ostatnich latach kapelusze i nakrycia głowy wracają do łask. Katarzyna Nowakowska jest modystką i tworzy kapelusze. Pasję i zawód odziedziczyła po swojej mamie Pani Elżbiecie. Poznajcie ich historię.

  Polaroid to aparat fotograficzny umożliwiający niemal natychmiastowe wywołanie zdjęcia. Polaroidy były niezwykle popularne w latach 80. ubiegłego wieku. Obecnie również możemy kupić aparat, który wywołuje zdjęcia. Na rynku mamy dużą różnorodność i jeśli tylko skusimy się na polaroid, to wystarczy jedynie wyzwolić migawkę, by po chwili cieszyć się wydrukowaną fotografią.

  Mateusz Hładki spotkał się z rekordzistą Polski w podróżach koleją. Rafał Wąsowicz kupił bilet za 81 złotych i... przejechał pociągami 4250 kilometrów! Jak planuje się taką podróż?

  Podczas nagrywania filmów wideo najczęściej patrzymy na jakość obrazu. Jednak również ważny jest dźwięk - używamy do nagrań zewnętrznego mikrofonu. Idealną pomocą przy tego typu nagraniach będzie statyw mikrofonowy. To urządzenie zdecydowanie ułatwia nagrywanie dźwięku zarówno w plenerze, studiu, jak i zaciszu domowym.

  Nie ma studia fotograficznego bez oświetlenia. Do każdej lampy w studiu możemy zastosować statyw oświetleniowy - zarówno do reporterskiej błyskowej, jak i tej ze światłem ciągłym. Statywy oświetleniowe dają nam ogromne możliwości w pracy - możemy ustawić lampy na dowolnej wysokości oraz pod dowolnym kątem. W końcu odpowiednie ustawienie oświetlenia do połowa sukcesu udanej sesji fotograficznej.

  Miejskie stolarnie robią się w Polsce coraz bardziej popularne. Oprócz Warszawy i Torunia podobne miejsca działają również m.in. w Poznaniu, Gliwicach, Lublinie, czy we Wrocławiu. Każda stolarnia działa na innych zasadach - część z nich należy do miasta, a część to prywatne firmy. W niektórych trzeba płacić za zajęcia, a w innych korzystanie z wszystkich zasobów stolarni jest bezpłatne. Dlaczego ludzie lubią przychodzić na te warsztaty?

  Krzysztof Radzikowski pobił rekord Guinnessa w konkurencji "Hammer Hold". Konkurencja ta polega na trzymaniu młotków o wadze 5,5 kg tuż przy głowie. Czas Krzysztofa Radzikowskiego wyniósł 1 min 36 sekund. Marcin Kaczmarek jest rekordzistą w przekładaniu talii kart jedną ręką w czasie jednej minuty i jednej godziny. O swoich sukcesach opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN.

  Pasją prezentera pogody Maćka Dolegi jest majsterkowanie, dlatego poprosiliśmy go, aby podpowiedział, jaki prezent świąteczny ucieszy kogoś, kto ma takie samo hobby, co on.

  Marek Haisig jest właścicielem pałacu w Gorzanowie. Według Pana Marka kupienie dobrego samochodu jest zbyt banalne, dlatego postanowił kupić pałac. Budynek ma 7 tys. metrów kwadratowych, 187 komnat i 4 dziedzińce. Ile potrzeba pracy, by odrestaurować pałac? Jakie Pan Marek ma plany wobec pałacu w Gorzanowie? Sprawdziła to Dorota Wellman.

  Świąteczne odliczanie czas zacząć! Przydatny będzie do tego kalendarz adwentowy. Jak go samodzielnie zrobić? Z dekoratorką Elżbietą Lepianką rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.

  Dawanie prezentów jest bardzo przyjemne. A jeśli są to prezenty zrobione ręcznie – wtedy satysfakcja jest jeszcze większa. Jaki podarunek można wydziergać z włóczki? Co zrobić z filcu i cekinów? O swoich pomysłach na ręcznie zrobione prezenty mówiła w Dzień Dobry TVN dekoratorka Katarzyna Sobczyk.

  Bryczesy powinny spełniać przede wszystkim swoje zadanie, czyli zapewniać komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dobrze dopasowane, elastyczne i niekrępujące ruchów – mają chronić wewnętrzną stronę nóg przed otarciami. Na wybór bryczesów składa się kilka czynników, m.in stopień zaawansowania naszej jazdy. To w efekcie przekłada się na to, jaki lej powinny mieć bryczesy – pełny czy częściowy.

  Amur biały to przedstawiciel gatunku karpiowatych. Jest obiektem pożądania przez wędkarzy, ze względu na swoje imponujące rozmiary. Nie jest rybą prostą do złowienia, bowiem cechuje się sprytem i ostrożnością. Sprawdź co powinieneś wiedzieć, zanim wybierzesz się na wędkowanie. Gdzie zamieszkują amury i na co dają się złapać?