Marek Grabowski, jak sam mówi, zajmuje się: prymitywną i pierwotną formą hodowli pszczół w warunkach naturalnych. Czym jest bartnictwo i jaką ma historię?
Choć złowił wiele niesamowitych okazów, ta ryba zapadnie w jego pamięci. Kamil Walicki, wędkarz i dziennikarz specjalizujący się w tematyce wędkarskiej, podczas wspólnego wypadu z kolegą spotkał wyjątkową "perełkę" - suma-giganta.
Tutorial to słowo, które weszło do potocznego języka polskiego za sprawą youtuberów pokazujących krok po kroku wykonywanie swoich prac. Największą popularnością u odbiorców cieszą się tutoriale makijażowe i instrukcje grania w gry. Sprawdź, co to jest tutorial i jak go zrobić.
Ola Adwent ma zaledwie 9 lat, a już szyje swoje pierwsze projekty. Dziewczynka umiejętności krawieckie trenuje, wykonując małe ubranka dla lalek. Jej wielkim marzeniem jest praca projektanta mody. Jak narodziła się jej pasja?
Maya i Yehuda Devir to para pochodzących z Izraela artystów, którzy udowadniają, że bycie małżeństwem i rodzicami wygląda tak samo niezależnie od pochodzenia, języka i kultury. Ich zabawne komiksy podbiły już serca rzeszy wielbicieli na całym świecie.
Rudery w fazie rozkładu – takie miejsca najczęściej odwiedza pasjonat historii i fotograf, Roman Lewiński. Niczym polski Indiana Jones odkrywa budynki już zapomniane i drobiazgi, które "niedługo przestaną istnieć". W naszym programie opowiedział o swojej niezwykłej pasji.
Nuda jest negatywnym zjawiskiem, które wiąże się z poczuciem wewnętrznej pustki i brakiem motywacji do działania. Wiele osób bezrobotnych lub biernych zawodowo zastanawia się, co robić, gdy się nudzi. Uczniowie, którzy mają przed sobą wakacje, także mogą poddać się negatywnym uczuciom, zwłaszcza jeśli nie mają perspektywy wakacyjnego wyjazdu.
Trochę szczęścia, trochę przypadku i trochę dobrej energii – tak swój sukces podsumowuje Marta Zawadzka, polska malarka, którą pokochały gwiazdy światowego formatu.
Wioletta Bara to wyjątkowa projektantka. Szyjąc ubrania, nie zważa na najnowsze trendy. Wręcz odwrotnie - dzięki swojej pracy odbywa podróż w przeszłość. Tak jak i jej klienci. Pani Wioletta odtwarza modę historyczną.
Zaplanowaliście z przyjaciółmi wspólny wieczór i zastanawiacie się, co robić? A może chociaż na chwilę wrócić do czasów dzieciństwa? Przecież to właśnie wtedy mieliśmy mnóstwo pomysłów, a czas zabawy upływał nam zdecydowanie za szybko. Zobaczcie 4 najlepsze propozycje na "oldschoolowe" zajęcia. Świetna rozrywka gwarantowana!
Na co dzień pracują w różnych zawodów. W wolnej chwili pasjonują się historią i poszukują związanych z nią ważnych skarbów. Poznajcie członków Biskupieckiego Stowarzyszenia Detektorystycznego "Gryf". Jakimi odkryciami mogą się pochwalić?
Klara Małecka ma dwa oblicza – jedną jest kosmetologia, a drugą… wędkarstwo. Która pasja jest dla niej ważniejsza? Jesteśmy pewni, że prawidłowa odpowiedź na to pytanie, na pewno was zaskoczy.
Gra w bule to sport popularny przede wszystkim wśród seniorów we Francji, Włoszech i Wielkiej Brytanii, chociaż grają w nią ludzie w różnym wieku na całym świecie. Na czym polegają zasady gry w bule, jaka jest jej historia oraz jakie korzyści niesie dla zdrowia?
Wakacje to doskonały czas na nadrabianie książkowych zaległości. Po jakie pozycje warto sięgnąć? Zapytałyśmy oczytane siostry Zuzię i Tolę, które znalazły tytuły zarówno dla młodzieży, jak i dla dorosłych.
Najcenniejsze znaczki pocztowe świata potrafią kosztować fortunę, a zaliczają się do nich również znaczki pocztowe polskie. Poznaj historię tego ciekawego zjawiska, jakim jest filatelistyka.
Kosze, skrzynie, fotele, ozdobne kule i wazony, karmniki, a nawet ryby - wszystkie przedmioty wykonane tradycyjnie, według starych wzorów. Warsztat pracy wikliniarza to tylko skośna ławka z wbitym gwoździem i wygodne krzesło. Tajemnice tradycyjnego rzemiosła pokazał nam Andrzej Żwawa, który zajmuje się nim od blisko 70 lat.
Barcelońska opera Liceu otworzyła się po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. W pięknych wnętrzach zagrano pierwszy od ponad trzech miesięcy koncert. Nastrój był podniosły, artyści stęsknieni za widzami, a publiczność - wyjątkowa. Salę po brzegi wypełnili bowiem nietypowi, milczący słuchacze. Na krzesłach zasiadły rośliny.
Sumo to japoński sport narodowy, którego korzenie sięgają VII wieku. Od dziesięcioleci dyscyplina ta cieszy się na świecie coraz większą popularnością. Polską stolicą sumo jest Krotoszyn. To tu mieści się Polski Związek Sumo, którego założycielem jest Dariusz Rozum. W programie on i jego rodzina opowiedzieli o swoim zamiłowaniu do zapasów sumo i karierze sportowej. Czy w japońskiej lidze sumo trenują Polacy?
Rodzina Strusińskich to introligatorzy, którzy w swoim fachu zdobyli tytuł mistrzowski. Co to oznacza w praktyce i co na co dzień robią Grzegorz i Andrzej? O swojej pracy, która jest również pasją, opowiedzieli w naszym programie.
Bożena Kaczmarczyk zaczęła malować Śląsk, bo wspomnienia czasem uciekają. Artystka chciała, aby pamięć o pewnych obiektach została zachowana. Tym samym stała się jedną z przedstawicielek sztuki naiwnej na Śląsku, gdzie swego czasu prężnie tworzyła najwybitniejsza grupa artystów związana z tym nurtem.
Stare kurtki potrafi przemienić w prawdziwe dzieła sztuki. Karina Wacławik to artystyczna wizjonerka. Tworzy na zamówienie spersonalizowane ubrania dla największych polskich gwiazd. Kurtki jej autorstwa mają m.in. Patrycja Markowska i Joanna „Ruda” Lazer. Chociaż szycie ma we krwi, a warsztat krawiecki obserwowała od najmłodszych lat, jej droga do sukcesu nie była taka oczywista.
Blogerka Natalia Wodyńską osiem lat temu pokonała guza mózgu. W wyniku operacji straciła węch i smak, ale nigdy nie utraciła apetytu na życie. By uczcić Dzień Wiatru, Natalia puszczała latawce.
Maks Czechlewski ma raptem 4 lata, a talentem dorównuje już profesjonalnym malarzom. Jego dzieła zostały swego czasu zaprezentowane na wystawie w Poznaniu, gdzie spotkały się z doskonałym odbiorem odwiedzających galerię. Mimo to jego obrazów nie można kupić.
W 2017 roku Arkadiusz Andrejkow ruszył z projektem „Cichy Memoriał”. Malarza od zawsze interesowały nietypowe podłoża. Deski stodoły nadgryzione przez czas idealnie nadawały się do tego, żeby stworzyć na nich dzieła sztuki. Jak dziś wyglądają upiększone przez artystę stodoły na Podkarpaciu?
Jak połączyć aktywność fizyczną i pomoc potrzebującym? Odpowiedź na to pytanie znają Paweł Jarosz i Paweł Warzocha, którzy w dwa tygodnie zamierzają pokonać kajakiem 500 km. Na co przeznaczą zebrane pieniądze?
Tomasz Piskorz zbudował dwuosobowy, czterokołowy rower, wspomagany silnikiem elektrycznym własnej konstrukcji. Jak działa ta futurystyczna maszyna? O tym jego twórca opowiadał w naszym programie.
Niesamowitego wyczynu dokonała Julia Modzelewska ze Zgorzelca. Jako jedyna w swoim przedziale wiekowym wykonała nurkowanie na Morzu Bałtyckim, schodząc na głębokość około 16 metrów na wrak "Groźny". Po 35 minutach pod wodą ustanowiła rekord i została najmłodszym płetwonurkiem na Bałtyku, który jest uznawany za jeden z najbardziej wymagających akwenów świata. O nietypowej pasji odważna dziewczynka i jej tata opowiadali w naszym programie.
Jakub Gręda jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich tancerzy. W trakcie swojej kariery wytańczył pięciokrotnie mistrzostwo świata i czternastokrotnie mistrzostwo polski. Jak zaczęła się jego przygoda z hip-hopem? Jakie ma jeszcze hobby?
Matylda Sołtysik to utalentowana 10-latka z Częstochowy, która niedawno wzięła udział w Hot16Challenge2. Jej występ z miejsca podbił serca internautów. Do udziału w akcji nominował ją tata, Jakub, który również jest muzykiem. W programie opowiedzieli o pasjach dziewczynki i o tym, jak powstał jej utwór.
„Lubię robić coś niekonwencjonalnego, coś czego nikt wcześniej może nie robił” – tak mówi o sobie Marcel Korkuś, nurek głębinowy, który charytatywnie bierze udział w akcjach poszukiwawczych zaginionych osób. W programie opowiedział o tym, co go motywuje i jakie są jego plany na przyszłość.