Latające maszyny budzą podziw i przykuwają wzrok, ale dla niektórych stają się wielką pasją. Plane spotterzy śledzą, obserwują i fotografują samoloty, które dla wielu często przelatują niezauważone. O swojej niezwykłej pasji opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Żaklina Ta Dinh znana jest jako uczestniczka 7. edycji "Top Model". Choć nie wygrała programu, dzięki swojej egzotycznej urodzie zyskała sporą rozpoznawalność. Okazuje się jednak, że w dzieciństwie przez swój wygląd była szykanowana. Wtedy nauczyła się podstaw samoobrony, a teraz zapisała się na tajski boks.
W naszej kawiarence już czuć klimat świąt. Ostatnio przemieniła się w "misiowo" za sprawą akcji "Podaruj Misia", a teraz przyszedł czas na malowanie bombek. Robert Stockinger u boku Magdy Rutkowskiej, artystki i popularyzatorki kultury ludowej uczył się dekorować bombki.
Bohaterowie programu Lego Masters, Agnieszka i Maciej, pożegnali się z widzami w trzecim odcinku. Zaprosiliśmy ich do Dzień Dobry TVN, aby pokazali naszym widzom, jak przy pomocy klocków ozdobić ramkę do zdjęć oraz naprawić stłuczoną doniczkę.
Żona Sołtysa ze wsi Obierwia znalazła sposób na swoje życie po 40-tce. Jej pasją stało się podnoszenie ciężarów. Okazało się, że Justyna Niedzwiecka ma talent, jak mało kto. Nie trzeba było długo czekać, żeby zajęła pierwsze miejsce w międzynarodowych mistrzostwach. Jak rozpoczęła swoją przygodę z tym sportem?
Uczestniczki konkursu Miss Polonia mogą kojarzyć się z eterycznymi i niezwykle delikatnymi kobietami. Czy słusznie? W Dzień Dobry TVN gościliśmy Darię Szwabę, finalistkę konkursu Miss Polonia 2020, która dzięki tacie wyrosła na zagorzałą fankę żużla.
Pani Maria Lipka od kilkudziesięciu lat wytwarza kapelusze. Jej projekty nosili aktorzy, politycy, profesorowie, a także gwiazdy opery. Mimo upływu lat, nie zwalnia tempa i nadal doradza w doborze nakryć głowy.
Gdy znika na całą noc to oznacza, że poluje na gwiazdy. 18-letni Antoni Sarba zaskakuje w sieci niesamowitymi ujęciami nieba. Pod wrażeniem jego prac są internauci, mama, a nawet nauczyciele. Jak młody fotograf rozwinął swoją pasję?
Gęsi to wyjątkowo niedoceniany przez człowieka gatunek dzikich ptaków. Są one wyjątkowo inteligentne i wykazują się olbrzymią wrażliwością. - Jeśli gęś straci partnera, potrafi dwa lata żyć samotnie, smutna - powiedział w Dzień Dobry TVN przyrodnik Marcin Kostrzyński.
Ireneusz Korzeniewski jest niezwykle ciekawą postacią. W jego przypadku metryka nie gra roli, a powiedzenie "chcieć to móc" - zdecydowanie się sprawdza. Poznajcie jednego z najpopularniejszych blogerów modowych.
Powszechnie przyjęło się, że rozgrywki online dedykowane są mężczyznom, bo przecież kobiecie nie przystoi grać w sieci. Okazuje się, że to stereotyp. Co więcej, badania potwierdzają, że świat gamingu cieszy się powodzeniem u osób w różnym wieku.
Tomasz Gazda to człowiek, który udowodnił, że nie ma rzeczy niemożliwych. Kierowca ciężarówki pewnego dnia zamarzył o nurkowaniu z rekinami, problemem był jednak lęk przed wodą. Mężczyzna postanowił przełamać wewnętrzną barierę. Dziś nurkuje nie tylko z drapieżnymi rybami, ale także z krokodylami.
Pandemia koronawirusa spowodowała, że rodzice zaczęli spędzać ze swoimi pociechami więcej czasu w domach. Ma to swoje plusy i minusy, trudno bowiem znaleźć zajmującą rozrywkę dla najmłodszych. Na oryginalny pomysł wpadła Paulina Zbyczyńska, która zaczęła tworzyć dla córki suknie na wzór kreacji polskich gwiazd.
Zawód makijażysty robi się coraz bardziej popularny. Już nastolatki próbują swoich sił w malowaniu, co często przeradza się w prawdziwą pasję. Zostać specjalistą w tej branży wcale nie jest tak łatwo. Co o swoim zawodzie mówią najpopularniejsze makijażystki w Polsce?
Studio Dzień Dobry TVN na chwilę zamieniło się w parkiet, na którym wirowało małżeństwo Anna i Tomasz Wojasowie, mistrzowie Polski i wicemistrzostwie świata w kategorii 50+. Zostali nagrodzeni gromki brawami, a następnie tanecznym krokiem powędrowali na kanapy, by opowiedzieć o swojej pasji.
Najmniejsze akwarium świata wyszło spod rąk Marcina Zająca, który pasjonuje się aquascapingiem. Tym samym, dzięki swojemu mikroskopijnemu dziełu pobił rekord Guinessa. O tym niezwykłym osiągnięciu oraz mało popularnej dziedzinie opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, żeby zostać alpinistą. Coraz większą popularność zdobywa bowiem alpinizm przemysłowy. Podstawą tego zawodu jest profesjonalizm i odwaga. Na czym polega ta praca? Kto może ją wykonywać?
Palina Karnei nie sądziła, że kiedykolwiek zamieszka w Krakowie, by studiować historię sztuki i szyć gorsety. Uzdolniona Białorusinka opowiedziała nam o swojej twórczości. Poznajcie jej niezwykłą historię oraz dzieła sztuki, które wychodzą spod jej ręki.
Harrison Crane w ostatnim czasie zyskał niebywałą sławę. Ten zdolny 13-latek zachwycił już nie tylko Brytyjczyków, ale ludzi na całym świecie. Filmiki nastoletniego pianisty mają miliony odtworzeń. Jak do tego doszło?
Kilkanaście dni temu miłośnik podróży Daniel Kołtun wybrał się wraz z 15-letnim synem Mikołajem na pływanie kajakiem... po lesie. Jak to możliwe? Taka okazja nie zdarza się często. Wspomnienia zostaną z nimi na długo.
Witold Koprucha zdobył w swoim życiu wiele zawodów. Jest taksówkarzem, aktorem, który zagrał w wielu serialach oraz filmach fabularnych, a także... kustoszem we własnym muzeum. Jak otworzył Muzeum Agatów w Rudnie?
Niezwykłe stoły z kolorowymi elementami żywicy to zasługa pana Amadeusza Kotrysa. Mężczyzna zainspirowany jednym z projektów znalezionym w sieci postanowił sam wykonać podobny mebel. Pierwsze doświadczenia z deskami i barwnikami niespodziewanie zamieniły się w wielką pasję. Obecnie Amadeusz wykonuje profesjonalne stoły dla znajomych. Nam zdradził, na czym polega jego praca.
Natalia i Karolina - mieszkanki Tarnowskich Gór, postanowiły stuningować klasycznego garbusa, by wyglądał jak ten rodem z filmu. Nasza reporterka Dagmara Kowalczyk pojechała na miejsce, by sprawdzić, jak poszło dziewczynom.
O Matteo Brunetti jest głośno od kiedy został finalistą 6. edycji programu MasterChef. Choć urodził się we Włoszech, od kilku lat mieszka w Polsce. Do naszego kraju przeniósł się także jego brat. Z jakiego powodu?
Sebastian Niemczycki jest organistą i kompozytorem. Ma zaledwie 21 lat, a na swoim koncie kilkanaście koncertów w Polsce i za granicą. Na co dzień artysta zaraża pasją do dźwięków swoich podopiecznych ze szkoły interpretacji i rozumienia muzyki. Jak rozpoczęła się jego muzyczna przygoda?
Filip Drogos specjalnie dla naszych widzów przygotował pokaz pole dance. Po zakończeniu w studiu posypały się gromkie brawa. To właśnie tym tańcem zachwycił jurorów gruzińskiego "Mam Talent!".
Na swoim koncie ma kilkadziesiąt turniejów, a w jej pokoju zaczyna brakować miejsca na puchary. 12-letnia Wiktoria Wojnarowska jest niezwykle zdolną tancerką z Gdańska. Jak zaczęła się jej przygoda?
Klaudiusza Ševkovića widzowie poznali w 2001 roku, kiedy był jednym z najbardziej wyrazistych uczestników pierwszej edycji "Big Brothera". Dziś stroni od show-biznesu i prowadzi spokojne życie na Śląsku. Czym się zajmuje?
Fotografowie nigdy nie rozstają się z aparatem. Uwieczniają każdą sekundę swojego życia. Pisarze – zapisują wszystkie strony w pamiętnikach. Natomiast Ania, gościni naszego programu, rzeczywistość odtwarza na obrazkach. Tworzy jeden każdego dnia.
O Bursztynowej Komnacie krążą legendy. Wyjątkowy wystrój gabinetu Fryderyka I zamówiony u gdańskich mistrzów w przeciągu kilkudziesięciu lat od jego zaginięcia - bądź zniszczenia - stał się symbolem zgubionego skarbu. Czy to możliwe, że właśnie odnalazł się w bałtyckim wraku z czasów II wojny światowej?