Modelarstwo to hobby dla prawdziwych pasjonatów. Pan Stanisław dopiero na emeryturze zajął się budowaniem miniatur statków. Praca nad jednym modelem może potrwać nawet ponad pół roku. W Goleniowie naszego bohatera odwiedził Michał Nobis.
Niedawno w jednym z podwarszawskich ogrodów pojawił się wyjątkowy ptak. Dla wielu z nas byłoby to po prostu ładne stworzenie. Dla innych - cel, który trzeba zobaczyć. Informacja o owej sikorce lazurowej obiegła całą Polskę. Na drugi dzień na jej wizytę w karmniku czekało kilkudziesięciu twitcherów. Na czym polega ich hobby?
Cosplay, a dokładniej costume playing to po prostu zabawa w przebieranie. To jest jednak uproszczona definicja. Bo cosplayerzy spędzają wiele godzin na przygotowaniu specjalnych kostiumów, dopracowanych w każdym szczególe. Poznajcie niesamowite cosplayerki i niezwykłych cosplayerów!
Myśląc o cheerleaderkach na pewno większość z nas od razu wyobraża sobie kilkunastoletnie dziewczyny. Kto jednak powiedział, że to sport zarezerwowany wyłącznie dla nich? Na przekór temu wychodzą wicemistrzynie Polski z Biskupca. Cała ich drużyna składa się z matek.
Podcasty są formą przekazu audio, czasem wideo, które można odtwarzać w dowolnym czasie i miejscu. W ostatnich latach stały się one bardzo popularne. Dlaczego? Bo praktycznie każdy może je tworzyć. A jak wyróżnić się na tle konkurencji?
Jedni podróżują z rodziną, inni – samotnie, a Magda Mroczek-Stachowiak często zabiera ze sobą lalki, które ubiera w stroje ludowe danego kraju. O swojej niezwykłej pasji opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Rock and Roll to prawdopodobnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych tańców. Muzyka, ruchy, jak i charakterystyczne ubranie i fryzury obecne są w kulturze masowej. Taniec przyciąga fanów na całym świecie, choć ze względu na trudne akrobacje niewielu zostaje prawdziwymi mistrzami Rock and Rolla.
Paulina Holtz na co dzień gra w produkcjach telewizyjnych i na deskach teatralnych. Swoje życie zawodowe dzielnie łączy z byciem mamą dwóch córek. Ponadto udaje jej się znaleźć czas na hobby. A lista jej pasji jest naprawdę imponująca!
Pandemia zmusiła nas, żebyśmy więcej czasu spędzali w domu. Warto więc zanurzyć się w kocyk z kubkiem gorącej herbaty i dobrą książką, by uciec do świata kolorowej rzeczywistości. A po jaką lekturę warto sięgnąć? Z tym pytaniem w naszym studiu zmierzyła się dziennikarka Weronika Wawrzkowicz-Nasternak.
Niespełna 80-letni Franciszek Wiegand to jeden z najbardziej uznanych zegarmistrzów w południowej Polsce. Naprawia, konstruuje i konserwuje zegary niemal przez całe swoje życie. Nie wyobraża sobie bez tego codzienności. Ubolewa jednak, że nie ma komu przekazać swojej wiedzy.
Miał 13 lat, gdy zobaczył w kinie "Imperium kontratakuje". Właśnie wtedy zrodziła się u niego fascynacja światem "Gwiezdnych wojen" - postanowił tworzyć modele filmowych pojazdów. Buduje je od 20 lat, a wszystkie powstają z materiałów z recyklingu. Poznajcie śmieciowo-kartonowo-kosmiczny świat Macieja Kwolka.
Mieszkanka Gdańska kilka tygodni temu opublikowała w mediach społecznościowych nietypowy apel. Magdalena Piasecka zbiera pocztówki i poprosiła internautów o wysłanie jej nowych kartek. Odzew przerósł jej najśmielsze oczekiwania.
Adrianna Oksiuta zainteresowała się architekturą dzięki siostrze, która studiowała na Politechnice Warszawskiej. Początkowo myślała, że chce robić to samo, co Anna. I choć poszła w jej ślady, to znalazła swoją własną, niepowtarzalną drogę. Dzisiaj robi unikatowe przedmioty z żywicy, o czym opowiedziała widzom Dzień Dobry TVN.
Emilia Fibic i Maksym Ivaneiko to młodzi tancerze, którzy w niebywale szybkim tempie podbijają kolejne parkiety. Ich pasja i zaangażowanie robią wrażenie na wszystkich wokół. Planują zostać mistrzami nie tylko Polski, ale i świata.
Dominik Święs to człowiek, dla którego Święta Bożego Narodzenia to nie tylko jeden, dwa czy trzy dni. U niego trwają cały rok, nawet w sierpniu. Jak to jest możliwe? Sprawdził nasz reporter Michał Nobis.
Jan-Krzysztof Duda zaczął grać w szachy, gdy miał zaledwie 5 lat. Już jako młody chłopiec odnosił pierwsze znaczące sukcesy na arenie krajowej oraz międzynarodowej. Zawodnik na swoim koncie ma już tytuł arcymistrza, a w 2020 pokonał także wybitną postać światowych szachów - Magnusa Carlsena. Jak wyglądała jego droga do kariery?
Weronika Kaniewska to uczestniczka ostatniej edycji "Top Model". Jako druga w historii programu otrzymała tzw. "złoty bilet". Dzięki wyjątkowej urodzie i ciężkiej pracy udało jej się dojść aż do finału. Choć nie wygrała show, otworzyły się przed nią drzwi do wielkiej kariery. Nastolatka chce jednak dzielić czas pomiędzy modeling a swoją największą pasję.
Kamil Czyżewski jest weterynarzem i fotografem, a nastoletnia Olga Ciechanowska robi zdjęcia szczurom. Poznajcie zaklinaczy zwierząt, którzy organizują spektakularne sesje.
Świąteczne ozdoby z Włoch, Niemiec i Stanów Zjednoczonych - to tylko część imponującej kolekcji Jolanty Kwaśnej z Bielska-Białej. To jej mąż zaraził pasją całą rodzinę, a wnuk zapewnia, że będzie kontynuował tradycję. Zobaczcie te niezwykłe, bożonarodzeniowe cacka.
Bombki, choinki, sanie i renifery z klocków? Brzmi nieprawdopodobnie, ale wszystko jest możliwe. Udowodnili to w naszym studiu Rafał Zub i Jakub Pleśniarski, zwycięzcy „Lego Masters”. Ozdoby przygotowywali też Oliwier Janiak i Karolina Malinowska, goście specjalni świątecznego odcinka programu, który będzie można zobaczyć wieczorem w TVN.
Polski tancerz, choreograf i instruktor tańca Tomasz Barański 19 grudnia obchodzi 40. urodziny. Z tej okazji podsumował swoje życie - zarówno prywatne, jak i zawodowe. Swoje przemyślenia zawarł w niezwykłym filmie, który już niebawem będzie miał premierę. Opowiedział o tym w Dzień Dobry TVN, a Edyta Herbuś zdradziła, jak wyglądała ich relacja.
Ona zajmuje się alpakami, jest też wodzirejem. On pracuje w elektromarkecie, wykonuje tatuaże i zajął się dioramami, czyli maleńkimi makietami. Miniaturowa ulica Pokątna z Harrego Pottera, a może pokój fana butów? Prace wykonane przez Tomasza Muchę mogą zmieścić to, co tylko zamawiający sobie zażyczy.
W Polsce discovery+ wystartowało 8 grudnia w ramach oferty Playera. Platforma posiada największą bibliotekę treści spośród wszystkich nowych serwisów VOD. To właśnie tam możecie oglądać autorski program Bartosza Ostałowskiego "Pasja na Krawędzi", o którym opowiedział w naszym studiu.
Miłość w przestworzach. Paulina i Sebastian to zawodowi piloci, których połączyła pasja. Natomiast Olimpia i Maciej to skoczkowie z przeogromnym apetytem na życie. Oni śmiało mogą śpiewać "Love is in the air"! Poznajcie te iście ekstremalne pary, dla których nie ma rzeczy niemożliwych.
Przyjmuje się, że sporty stworzone dla kobiet to taniec towarzyski, jazda figurowa, gimnastyka artystyczna czy pływanie. To stereotyp. Wiele pań interesuje się bowiem dyscyplinami uznawanymi za typowo męskie. Jak wygląda ich codzienność? O tym opowiadały w naszym programie Karolina Bojar-Stefańska, sędzia piłkarska oraz Monika Sułkowska, która sędziuje rozgrywki snookera.
Magdalena Gorzkowska to utytułowana lekkoatletka, która porzuciła bieżnię i od 2 lat próbuje swoich sił w zdobywaniu szczytów. Ma na koncie już trzy ośmiotysięczniki. Niebawem, bo 18 grudnia, wyrusza na zimową wyprawę na K2.
Jakub Liszcz na co dzień jest inżynierem zarządzania produkcji na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Hobbystycznie zajmuje się sklejaniem figur o różnych kształtach, kolorach i rozmiarach. Jego największe dzieło ma ponad dwa metry. Jak rozpoczęła się przygoda z magicznym światem z papieru?
Latające maszyny budzą podziw i przykuwają wzrok, ale dla niektórych stają się wielką pasją. Plane spotterzy śledzą, obserwują i fotografują samoloty, które dla wielu często przelatują niezauważone. O swojej niezwykłej pasji opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Żaklina Ta Dinh znana jest jako uczestniczka 7. edycji "Top Model". Choć nie wygrała programu, dzięki swojej egzotycznej urodzie zyskała sporą rozpoznawalność. Okazuje się jednak, że w dzieciństwie przez swój wygląd była szykanowana. Wtedy nauczyła się podstaw samoobrony, a teraz zapisała się na tajski boks.
W naszej kawiarence już czuć klimat świąt. Ostatnio przemieniła się w "misiowo" za sprawą akcji "Podaruj Misia", a teraz przyszedł czas na malowanie bombek. Robert Stockinger u boku Magdy Rutkowskiej, artystki i popularyzatorki kultury ludowej uczył się dekorować bombki.