Hobby

  Hobby

  Ostrogi konne są to metalowe kabłąki, które przypina się do butów. Wspomagają one sygnały wysyłane zwierzęciu. Wykorzystywane są zarówno przez początkujących, jak i doświadczonych jeźdźców.

  Owijki to wykonane z polaru długie taśmy, które umiejętnie założone przez jeźdźca, nie tylko chronią ścięgna i stawy konia przed urazami, ale poprawiają ukrwienie i zmniejszają ryzyko przeciążeń. Stosowane są głównie w dyscyplinie ujeżdżenia.

  Oficerki jeździeckie to nie tylko element ozdobny i dodający szyku. Dobrze dobrane oficerki są podstawą precyzyjnej i bezpiecznej jazdy. Można je podzielić na kilka kategorii: ze względu na materiał, z którego są wyprodukowane (oficerki jeździeckie skórzane, gumowe), a także przeznaczenie (oficerki ujeżdżeniowe, skokowe i wszechstronne).

  Paulina Osowska od zawsze kochała zwierzęta, a szczególnie konie. Gdy w miasteczku westernowym zobaczyła kaskaderów, wykonujących ewolucje w czasie jazdy w pełnym galopie, postanowiła, że też nauczy się tak jeździć. Po intensywnych treningach sama zaczęła występować w miasteczkach westernowych na pokazach.

  Gry planszowe przeżywają teraz swój prawdziwy renesans. Gdy jeszcze kilka lat temu kojarzyły się głównie z Grzybobraniem i Monopoly, dziś trudno odnaleźć się w morzu dostępnych tytułów. Wybór odpowiedniej planszówki wcale nie jest taki prosty, należy go dostosować do liczby graczy, czasu rozgrywki, a przede wszystkim do poziomu trudności.

  Letnia Aukcja Dzieł Sztuki, jedna z czterech największych aukcji na rynku dzieł sztuki w Polsce, będzie miała miejsce 28 maja w Warszawie. Jakie obrazy zostaną na niej wystawione? Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Iwonę Büchner-Grzesiak z Domu Aukcyjnego Polswiss Art, by porozmawiać o aktualnych trendach na rynku kolekcjonerów sztuki.

  Krzysztof Skubik z zawodu jest strażakiem, a z powołania artystą, który specjalizuje się w pirografii, czyli malowaniu ogniem. Jego dzieła mają między innymi szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak, dziennikarz Maciej Orłoś i muzyk Krzysztof Skiba. Jak wygląda jego praca nad obrazami? Krzysztofa gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Do Marcina Mellera napisała nieznana mu wcześniej Pani Alina, że jej mama wraz z dwunastką ponad siedemdziesięcioletnich koleżanek występuje w zespole śpiewaczym, utworzonym we wsi Białki pod Siedlcami. Panie marzą o tym, aby odwiedzić słynną mediolańską La Scalę. Historia wydała się prowadzącemu Dzień Dobry TVN tak urocza, że postanowił odwiedzić śpiewaczki z Białki.

  Samba brazylijska, obok rumby, cha chy, jive’a i pasodoble, zaliczana jest do grupy tańców latynoamerykańskich. Cieszy się dużą popularnością zarówno w szkołach tanecznych, jak i na różnego rodzaju kursach. W Brazylii taniec samba ma charakter narodowy. Charakterystyczny układ tańczony jest podczas karnawału w Rio de Janeiro przez setki tancerek. Jaka jest historia samby i gdzie sięgają jej korzenie?

  Kompaktowa budowa, estetyczny wygląd, brak plątaniny kabli - to pierwsze z wielu zalet, jakie posiada komputer dotykowy - all in one. I ta prosta obsługa! Wyciągasz sprzęt z pudełka, ustawiasz na biurku, podłączasz kabel zasilający do prądu i już możesz zabierać się do pracy.

  Dominika zajmuje się dziećmi i szyje, Kasia pracuje w straży miejskiej, a Eliza ma sklepy z ubraniami i stylizuje. Wszystkie trzy zaraz po pracy i domowych zajęciach wskakują w robocze mundury i pędzą na „park” czyli Park Techniki Wojskowej przy muzeum w Zabrzu. W studiu Dzień Dobry TVN dziewczyny opowiedziały nam o swojej pasji.

  Kiedy dywany tkane na Podlasiu przestały być modne, zainteresowała się nimi Izumi Fujita - Japonka, która od 10 lat mieszka w Polsce. Nie tylko zaczęła zamawiać prace wychodzące spod rąk tkaczek z Janowa, ale również organizować dla swoich krajanek warsztaty z tkactwa, które odbywają się na Podlasiu. Co jeszcze robi, aby promować w Japonii polską sztukę ludową? Izumi Fujita była gościem Dzień Dobry TVN.

  W jednej ze szkół w Komorowie dzieci mają możliwość uczęszczania na zajęcia koła filmowego. Czego dzieci uczą się podczas spotkań? Jaki sukces odniosło koło? Zobaczcie!

  Polscy harcerze pojechali na Światowe Dni Młodzieży do Panamy, gdzie odpowiadali za bezpieczeństwo wiernych. Podczas jednej z mszy uratowali życie jednej z uczestniczek. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Barbarę Sobieską, Annę Czesak oraz dwóch braci Jana i Jakuba Pajkowskich z HOPR, którzy opowiedzieli nam o swojej niezwykłej służbie.

  Anna Krzysztofik trenuje na siłowni od pięciu lat. Swoją metamorfozę zawdzięcza ciężkiej pracy i wytrwałości. Sylwetki może jej pozazdrościć niejedna 20-latka. Dziś Anię obserwuje na Instagramie aż 100 tys. osób. Mama_na_siłowni opowiedziała nam o swoich początkach na siłowni oraz w sieci.

  Michał Zaborowski to malarz, który udowadnia, że w malarstwie jest wciąż miejsce na coś nowego. Czym wyróżnia jest jego twórczość? Wystawa Fantasmagorie potrwa do 31 stycznia w Domu Aukcyjnym Desa Unicum. Piotr Wojtasik był na wernisażu z kamerą Dzień Dobry TVN. Jak obrazy Michała Zaborowskiego interpretują obecne na wernisażu gwiazdy?