Mariusz Kędzierski urodził się z wadą rozwojową obu przedramion. Niepełnosprawność nie stanęła mu jednak na drodze do realizacji marzeń. Dziś jest znanym na całym świecie artystą. Podróżuje, zdobywa nagrody i motywuje innych do działania.
Jak podróżować, kiedy hotele są zamknięte? Jedną z alternatyw są kampery. Łukasz Konopka zwiedza w ten sposób Polskę razem z żoną i dziećmi. Z kolei małżeństwo Saganów przemieszcza się kamperem po całym świecie.
Morsowanie cieszy się ostatnio coraz większym zainteresowaniem w Polsce. Dla Valerjana Romanovskiego kąpiel w przeręblu to chleb powszedni. Kolarz specjalizuje się dodatkowo w jeździe na rowerze podczas skrajnie niskich temperatur.
Pamiętacie Davida Copperfielda? W Polsce rośnie godny następca słynnego iluzjonisty. Cezary Gołębiewski czaruje od dziecka, a obecnie zarabia w ten sposób na życie. W studiu Dzień Dobry TVN młody magik zaprezentował jedną ze swoich sztuczek.
Memy ze zwierzakami od lat bawią internautów. Twój zwierzak również może zostać bohaterem grafiki. Maria Banaś przerabia klasyczne portrety ze zdjęciami czworonogów. Efekt? Jest dostojnie i po królewsku.
Natalia Pasiut i Kristof Szabo są tancerzami Polskiego Baletu Narodowego. Roztańczona para poszukując miejsca, w którym mogłaby trenować podczas pandemii, stworzyła studio baletowe w sercu Starej Ochoty. Do swojego mieszkania zapraszają wszystkich tych, którzy mają ochotę na odrobinę ruchu. Reporter Dzień Dobry TVN Piotr Wojtasik odwiedził ich baletowy azyl i sam wziął udział w zajęciach z tańca klasycznego.
Bogdan Kondracki to jeden z najlepszych polskich producentów muzycznych. Współpracował z Moniką Brodką, Andrzejem Smolikiem czy Dawidem Podsiadło. Teraz wraz z synem Kacprem, nagrał niezwykłą płytę, na której nie zgrał ani jeden instrument. Jak wyglądała pracy nad albumem?
Z Playerem nie ma nudy. Przed nami kolejne nowości w ofercie. W ten weekend zachęcamy nie tylko do oglądania najlepszych filmów i seriali, ale też do śledzenia wydarzeń towarzyszących 29. finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie się działo!
Kartka z książki telefonicznej jako materiał do zrobienia szprychy? Dla Piotra Zegarskiego z Grodziska Mazowieckiego nie ma rzeczy niemożliwych. Poznajcie jego niezwykłą pasję!
Ustroń to miejsce, które przepełnione jest pozytywną energią. To właśnie tu znajduje się Dworzec Dobrych Myśli, w którym mieszkają sympatyczne misiaki. Właścicielem ogromnego zbioru pluszowych przyjaciół jest Bruno Zielonka. Jak narodził się pomysł na taką kolekcję?
Marta Borsodi to niezwykła architekt, która wiele lat temu wyprowadziła się z naszego kraju. Teraz tworzy projekty nie tylko dla polskich firm, ale i węgierskich. Jak jej się wiedzie? Opowiedziała o tym w Dzień Dobry TVN.
Władanie wieloma językami obcymi to marzenie niejednej osoby. Szymon Kasperek, nauczyciel ze Śląska, spełnia je od lat. Nieustannie się uczy i szlifuje swoją wiedzę.
Według kalendarza świąt nietypowych 28 stycznia jest Dniem Piszczałek i Fujarek. Z tej okazji zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN Tomasza Drozdka, muzyka i kolekcjonera różnych instrumentów z całego świata. Specjalnie dla naszych widzów mężczyzna zaprezentował 3-metrową góralską trombitę oraz kilkucentymetrowy flet nosowy, wywodzący się z plemienia Nambikwara, zamieszkującego lasy deszczowe Amazonii.
Co zrobić, kiedy nie stać nas na monster trucka lub inne wymarzone auto z górnej półki? Możemy je zbudować i sterować zdalnie. Sandra Frej od kilku lat popularyzuje swoje oryginalne hobby.
Sklep z wikliną na warszawskiej Pradze funkcjonował nieprzerwanie od 30 lat. W momencie, kiedy przyszła pandemia, z powodu braku klientów Sylwester Nejman postanowił zamknąć lokal. Nagła wyprzedaż asortymentu jednak odmieniła jego losy. Teraz interes 85-latka przejęły jego wnuczki. Jak im idzie?
Tomasz Kołodziejski od lat pasjonuje się parowozami, a miłością do pociągów zaraził także swojego bratanka Michała. Panowie wspólnie podziwiają maszyny, które jak twierdzą, mają duszę. "To zawsze było fascynujące" – powiedział młodszy pasjonat kolei.
Dorota Kopyść 15 lat temu rozpoczęła swoją przygodę z haftowaniem. Następnie postanowiła wykorzystać tę umiejętność i zaczęła tworzyć haftowaną biżuterię. I tak jej hobby przerodziło się w prowadzenie firmy. W naszym studiu udowodniała, że haftować każdy może, a do nauki podstaw wystarczy jedynie 6 minut.
Jeszcze kilka lat temu w męskim świecie modelarzy pań w zasadzie nie było. Obecnie kobiety zajmujące się tym fachem można policzyć na palcach jednej ręki, mimo mniejszości swoją pracę wykonują precyzyjnie i fachowo. Jedną z nich jest sztukmistrzyni z Lublina, pani Beata Michoń.
Modelarstwo to hobby dla prawdziwych pasjonatów. Pan Stanisław dopiero na emeryturze zajął się budowaniem miniatur statków. Praca nad jednym modelem może potrwać nawet ponad pół roku. W Goleniowie naszego bohatera odwiedził Michał Nobis.
Niedawno w jednym z podwarszawskich ogrodów pojawił się wyjątkowy ptak. Dla wielu z nas byłoby to po prostu ładne stworzenie. Dla innych - cel, który trzeba zobaczyć. Informacja o owej sikorce lazurowej obiegła całą Polskę. Na drugi dzień na jej wizytę w karmniku czekało kilkudziesięciu twitcherów. Na czym polega ich hobby?
Cosplay, a dokładniej costume playing to po prostu zabawa w przebieranie. To jest jednak uproszczona definicja. Bo cosplayerzy spędzają wiele godzin na przygotowaniu specjalnych kostiumów, dopracowanych w każdym szczególe. Poznajcie niesamowite cosplayerki i niezwykłych cosplayerów!
Myśląc o cheerleaderkach na pewno większość z nas od razu wyobraża sobie kilkunastoletnie dziewczyny. Kto jednak powiedział, że to sport zarezerwowany wyłącznie dla nich? Na przekór temu wychodzą wicemistrzynie Polski z Biskupca. Cała ich drużyna składa się z matek.
Podcasty są formą przekazu audio, czasem wideo, które można odtwarzać w dowolnym czasie i miejscu. W ostatnich latach stały się one bardzo popularne. Dlaczego? Bo praktycznie każdy może je tworzyć. A jak wyróżnić się na tle konkurencji?
Jedni podróżują z rodziną, inni – samotnie, a Magda Mroczek-Stachowiak często zabiera ze sobą lalki, które ubiera w stroje ludowe danego kraju. O swojej niezwykłej pasji opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Rock and Roll to prawdopodobnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych tańców. Muzyka, ruchy, jak i charakterystyczne ubranie i fryzury obecne są w kulturze masowej. Taniec przyciąga fanów na całym świecie, choć ze względu na trudne akrobacje niewielu zostaje prawdziwymi mistrzami Rock and Rolla.
Paulina Holtz na co dzień gra w produkcjach telewizyjnych i na deskach teatralnych. Swoje życie zawodowe dzielnie łączy z byciem mamą dwóch córek. Ponadto udaje jej się znaleźć czas na hobby. A lista jej pasji jest naprawdę imponująca!
Pandemia zmusiła nas, żebyśmy więcej czasu spędzali w domu. Warto więc zanurzyć się w kocyk z kubkiem gorącej herbaty i dobrą książką, by uciec do świata kolorowej rzeczywistości. A po jaką lekturę warto sięgnąć? Z tym pytaniem w naszym studiu zmierzyła się dziennikarka Weronika Wawrzkowicz-Nasternak.
Niespełna 80-letni Franciszek Wiegand to jeden z najbardziej uznanych zegarmistrzów w południowej Polsce. Naprawia, konstruuje i konserwuje zegary niemal przez całe swoje życie. Nie wyobraża sobie bez tego codzienności. Ubolewa jednak, że nie ma komu przekazać swojej wiedzy.
Miał 13 lat, gdy zobaczył w kinie "Imperium kontratakuje". Właśnie wtedy zrodziła się u niego fascynacja światem "Gwiezdnych wojen" - postanowił tworzyć modele filmowych pojazdów. Buduje je od 20 lat, a wszystkie powstają z materiałów z recyklingu. Poznajcie śmieciowo-kartonowo-kosmiczny świat Macieja Kwolka.
Mieszkanka Gdańska kilka tygodni temu opublikowała w mediach społecznościowych nietypowy apel. Magdalena Piasecka zbiera pocztówki i poprosiła internautów o wysłanie jej nowych kartek. Odzew przerósł jej najśmielsze oczekiwania.