Śpiewać każdy może? "Są głosy, które nie wiedzą jeszcze, co robią. Ale to wszystko można zmienić"

Był środek dnia, gdy policja w Tarnobrzegu otrzymała wezwanie o możliwej próbie samobójczej. Informacja dotyczyła mężczyzny, który bardzo głośno krzyczał, że "nie wyszło mu w życiu". Po przybyciu mundurowych okazało się, że wskazana osoba nie ma zamiaru się zabić, a śpiewała jedynie piosenkę "Sen o dolinie" Budki Suflera. Utwór zaczyna się właśnie słowami, które usłyszeli zaniepokojeni ludzie. W związku z tym zdarzeniem postanowiliśmy sprawdzić, czy każdego można nauczyć śpiewu.

Robert Stockinger i jego muzyczne korzenie

Nasz reporter Robert Stockinger opowiedział o swojej niezwykle muzykalnej rodzinie. Okazuje się, że jego bliscy talent mają we krwi. - Mój tata jest śpiewającym aktorem , koncertuje i ma swój recital. Jego mamą jest Barbara Barska, piosenkarka z lat 50., a ojciec to (...) wokalista, który śpiewał pięknym basem - powiedział. - Ze strony mamy, która kończyła szkołę muzyczną, jako wokalistka, także jej tata to był śpiewak operetkowy - dodał.

Magda Kapela - malarka, która lubi śpiewać

Magda Kapela prywatnie przyjaźni się z Gosią Andrzejewicz, która nieraz komplementowała jej śpiew. Choć malarka sama nie uważa się za ekspertkę w tej dziedzinie, lubi czasami zaśpiewać dla przyjaciół, np. z okazji ich urodzin.
- Moja historia z pseudo śpiewaniem zaczęła się tak, że na jednym z wernisaży zaśpiewałam dla syna prof. Religi "Happy Birthday". Moi przyjaciele zapytali, jaki obraz przekazałam na wystawę i powiedziałam, że namalowałam Marilyn Monroe. Więc powiedzieli, żebym zaśpiewała "Happy Birthday" myśląc, że tego nie zrobię - mówiła.
- Przede mną siedziała Urszula Dudziak, Przemek Saleta i inni... Na scenie powiedziałam, że zrobię coś, czego nie robiłam nigdy w życiu i wszyscy byli bardzo zaskoczeni - podsumowała artystka.

Czy każdy może śpiewać?

W naszym studiu gościł także Bartek Caboń, trener wokalny. Mężczyzna daje nadzieję wszystkim tym, którzy uważają, że brak im talentu do śpiewu. - Są głosy na świecie, które są jak nasz rząd - nie wiedzą jeszcze, co robią. Ale to wszystko można zmienić. I po to są lekcje. To brzmi jak marketingowy chwyt, ale każdego da się nauczyć śpiewać. Są tacy ludzie, którzy mają lepszy start jak w innych dziedzinach - powiedział.
- Wszyscy powinni chodzić na lekcje śpiewu. W innym wypadku można to stracić, będąc nawet najbardziej utalentowaną osobą - dodał.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl
Zobacz też:
Autor: Oskar Netkowski
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości