głos

  głos

  Był środek dnia, gdy policja w Tarnobrzegu otrzymała wezwanie o możliwej próbie samobójczej. Informacja dotyczyła mężczyzny, który bardzo głośno krzyczał, że "nie wyszło mu w życiu". Po przybyciu mundurowych okazało się, że wskazana osoba nie ma zamiaru się zabić, a śpiewała jedynie piosenkę "Sen o dolinie" Budki Suflera. Utwór zaczyna się właśnie słowami, które usłyszeli zaniepokojeni ludzie. W związku z tym zdarzeniem postanowiliśmy sprawdzić, czy każdego można nauczyć śpiewu.

  Mundial, a zwłaszcza mecze naszej reprezentacji, to czas ogromnych emocji, często wyrażanych wokalnie. Jak zadbać o głos, by po pełnym dramatyzmu meczu, meczu go nie stracić? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy specjalistę w tej kwestii - Piotra Balickiego, animatora publiczności i trenera w „Małych Gigantach”.

  O głos trzeba dbać. Jak to robić? Jak sprawdzić, w jakiej kondycji są nasze struny głosowe? Jakie czynniki zewnętrzne wpływają na głos? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: otolaryngologa dra Norberta Górskiego i laryngologa dra Martę Grotthuss.

  Na scenie Dzień Dobry TVN - Michał Szpak z piosenką „Tic Tac Clock” pochodzącą z płyty "Byle być sobą". Artysta spotkał się też z naszymi widzami na czacie i opowiedział o swoich planach muzycznych w rozmowie z Marcinem Mellerem.

  Czy posiadaczka najbardziej rozpoznawalnego głosu w Polsce, Krystyna Czubówna, ma czas na życie rodzinne? Jaka była jako mama i jak sprawdza się w roli babci, czy czyta wnuczkom bajki? Czy jej córka, Agnieszka Barjasz, odziedziczyła po mamie charakterystyczny głos? Zapraszamy na spotkanie z panią Krystyną, jej córką i dwiema uroczymi wnuczkami! :)

  Jak pracuje się głosem, jak powstają dźwięki na potrzeby słuchowiska i czy rzeczywiście w tej pracy nie można się obejść bez maczety, selera i melona? O pracy przy słuchowisku i wyzwaniach jakie stają przed aktorem, który pracuje głosem rozmawialiśmy z Sonią Bohosiewicz i Jolantą Fraszyńską. Czy Sonia lubi torturować?

  Jak sama mówi to studio nie powstałoby, gdyby nie przyjaciele. Jeden z jej profesorów twierdził, że ona sama nigdy głosem pracować nie będzie. Beata Kawka nie posłuchała go i poszła za głosem serca. Założyła własne studio nagraniowe. Odwiedziła ją dziennikarka Dzień Dobry TVN Kasia Olubińska.

  Jak zaczęła się kariera ich głosu? Co sprawiło im największe trudności i czy umieją głosem rozpalić kobietę? O to spytaliśmy najbardziej znanych polskich lektorów: Jarosława Łukomskiego, Tomasza Knapika i Andrzeja Ferenca. Który z panów i dlaczego ma przezwisko "Ramirez"?

  O życiu na scenie i na walizkach i o udziale w gali "Zwykły Bohater" rozmawialiśmy z gościem Dzień Dobry TVN - sopranistką Aleksandrą Kurzak. Cz to parwda, że dziewczynki przechodzą mutację? Jak żyje diwa operowa i czy miewa kaprysy? Jak należy dbać o taki głos? Czy ubezpieczyła swój głos? Na co chorują śpiewacy operowi?

  Po 10 latach walki o głos Edyta Bartosiewicz wróciła na scenę, by znów porywać fanów swoimi utworami. Zobaczcie, czy czuje tremę przed koncertami i kiedy wyda płytę, którą zaczęła nagrywać w 2002? Wybierzecie się na jej koncert?