Marcin Ciepielewski został laureatem międzynarodowego konkursu fotografii górskiej, a to oznacza, że robi najlepsze zdjęcia na świecie. Pokonał ponad 300 doświadczonych fotografów z niespełna 60 krajów. W Dzień Dobry TVN opowiedział, jak powstało zdjęcie, które poruszyło jury.
34-letnia Sara Gustafsson ze Szwecji pochwaliła się w mediach społecznościowych swoim unikatowym hobby. Kobieta bowiem zbiera lalki, które do złudzenia przypominają dzieci. W swojej kolekcji ma już 20 okazów, którym systematycznie wykonuje sesje zdjęciowe i chwali się w sieci.
Huter Kowald marzył o stworzeniu latającej deski surfingowej od czasów, kiedy był 10-letnim chłopcem. Dzięki swojej determinacji udało mu się osiągnąć cel. Jak sam przyznaje, największą motywacją były dla niego powątpiewania niedowiarków.
Uprawa agrestu na działce czy w ogródku to zajęcie zyskujące na popularności przez amatorskich ogrodników i nie tylko. Dlaczego? Agrest jest pysznym owocem, rosnącym w umiarkowanym klimacie i niewymagającym zapewnienia skomplikowanych warunków rozwojowych.
6 czerwca obchodzimy Ogólnoświatowy Dzień Jojo. Z tego powodu w Dzień Dobry TVN pojawili się wicemistrzowie Polski w tej dyscyplinie. Jakub Mozgawa i Grzegorz Piwowarek opowiedzieli w studiu o swojej niecodziennej pasji.
35-letnia Mirela Warsz jest ogromną fanką telenowel. Pracująca jako katechetka kobieta obejrzała ich już około 500, a na jej liście cały czas pojawiają się nowe. Co ją w nich fascynuje? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Martyna Sajdok i Zuzanna Żydek to 16-letnie tancerki ze Śląska, które niedawno zostały mistrzyniami świata w acro dance. W Dzień Dobry TVN zaprezentowały swoje niezwykłe umiejętności i opowiedziały o przygotowaniu do zawodów i o swojej pasji. Na czym polega acro dance?
Andrzej Łagowski spełnił jedno ze swoich największych marzeń. Mężczyzna własnoręcznie zbudował tratwę i wyruszył w rejs z Puław w kierunku Morza Czarnego. Jak wyglądała budowa sprzętu i pierwsze dni na wodzie?
Musical "Waitress" po sukcesie na nowojorskim Broadwayu i londyńskim West Endzie, zawita do Warszawy. W Teatrze Muzycznym Roma trwają ostatnie próby przed premierą widowiska. Bartek Jędrzejak sprawdził, jak wyglądają prace na ostatniej prostej.
Puszczanie latawców to świetna forma aktywności na świeżym powietrzu zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Co więcej, tę zabawę można wzbogacić poprzez przygotowanie samemu latawca. A jak to zrobić? W Dzień Dobry TVN Anna Milarska pokazała krok po kroku, jak go wykonać.
Alina Więckiewicz w czasie pandemii odnalazła swoje powołanie. Aktorka, która z dnia na dzień została odcięta od możliwości występowania na scenie, postanowiła przenieść magiczną część teatru do domu. Wraz z córką założyła teatr lalek w lesie, który - ku jej zaskoczeniu - znalazł w sieci mnóstwo odbiorców.
Wirtualne Targi Książki Empiku rozpoczęły się 19 maja. Kto na nich zadebiutuje? Czyj koncert usłyszymy? Kto spotka się z czytelnikami? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła Mona Kinal, CMO Empik oraz Wojciech Chmielarz, który wystąpi ze swoją premierową powieścią "Wilkołak".
Agrafki, guziki, igły i pozostałe akcesoria niezbędne do szycia mają niebywałą tendencję do generowania nieokiełznanego chaosu. Do ich uporządkowania niezbędny jest przybornik. Jak go wykonać, radzi Agnieszka Witkowska, architektka porządku.
Słyszeliście kiedyś o sztuce zwanej string art? Artysta Błażej Danielewicz zagościł w naszym programie, opowiedział nieco więcej o swojej pasji i pokazał nam, na czym dokładnie polega tworzenie dzieł z nici.
Neolit był ostatnim okresem epoki kamienia. Bezpośrednio poprzedzał on więc epokę brązu. Spośród innych okresów epoki wyróżniały go stałe osady tworzone przez ludzi. W epoce neolitów zajmowali się oni głównie uprawą roślin i hodowlą zwierząt.
Natura to niewyczerpane źródło piękna i inspiracji. Nie trzeba podziwiać wysokich gór czy bezkresnych oceanów, aby przekonać się, jak wiele ma nam do zaoferowania. Czasami wystarczy spojrzeć na łąkę, by przenieść się w zupełnie inny świat, do którego przepustką jest aparat fotograficzny.
Laurowiśnia to roślina zimozielona, a więc taka, która charakteryzuje się całorocznym przyrostem liści, nie gubiąc ich na zimę, a zrzucając je stopniowo przez cały rok. Jej nazwa, Prunus laurocerasus, bierze się od pięknych skórzastych liści przypominających liście laurowe (lauro) oraz od owoców, które roślina wydaje, przypominających wiśnie (cerasus).
W studiu Dzień Dobry TVN zapanowała iście taneczne atmosfera. Marcos de Lima i Martyna Mańkowska oraz Paweł Liszka i Oksana Babenko z zespołu "Mazowsze" wykonali kujawiaka, a Gosia Ohme i Filip Chajzer podpatrywali kroki. Jak to się stało, że do polskiego zespołu dołączył rodowity Brazylijczyk?
Bartosz "Picker" Stakum od ponad dwudziestu lat pracuje w przemyśle muzycznym. Zajmuje się obsługą zespołów na koncertach. W wolnych chwilach tworzy niezwykłe gitary z kredek ołówkowych. Jak to robi?
Podczas indiańskiej ceremonii nadano mu imię Mały Nieustający Tancerz. Marek Ptasiński, kulturoznawca i pasjonat kultury indiańskiej od lat promuje ją w całej Europie. W Polsce założył "Wioskę indiańską" w okolicach Jaworzna. Na razie nie można jej odwiedzać z powodu pandemii, ale o współczesnym życiu rdzennych mieszkańców Ameryki ekspert opowiada w Dzień Dobry TVN.
Tomasz Konieczny to jeden z najlepszych barytonów. Występuje w najsłynniejszych teatrach świata, a jego domem jest Opera Wiedeńska. Jego 13 lat młodszy brat Łukasz również jest śpiewakiem przez lata związanym z Nadreńską Operą. Jak zostali cenionymi artystami? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Choć wszyscy doskonale wiedzą, że w Polsce mamy niezwykłe bogactwo ukształtowania terenu - od wysokich Tatr, poprzez płaskie Mazowsze aż do piaszczystych plaż Bałtyku, to niewielu zdaje sobie sprawę, że mamy również... wulkany. Góry Kaczawskie, będące pozostałością po ziejących lawą wulkanach skrywają niejedną tajemnicę.
Robert Stockinger wybrał się na farmę w Tryszczynie. Na miejscu porozmawiał z 17-letnim właścicielem Maxem, który od pięciu lat hoduje kury, gęsi i kaczki. Skąd u młodego chłopaka zamiłowanie do zwierząt?
Magda Szuba może być jedną z pierwszych Polek, które ukończą prestiżowy kierunek - Global Entertainment and Music Business na amerykańskim uniwersytecie muzycznym - Berklee College of Music. Pianistka otrzymała stypendium, niestety nie jest w stanie pokryć wszystkich kosztów. Poprzez internetową zbiórkę prosi więc o wsparcie i pomoc w spełnieniu marzeń.
Współczesne malarstwo wielu osobom kojarzy się z abstrakcją. Wymaga ono interpretacji dzieła i każdy może zrobić to na swój sposób, dostrzegając w obrazie coś innego. Ciekawym zjawiskiem, które pojawiło się w sztuce w połowie ubiegłego wieku, jest action painting.
Gela Seksztajn była jedną z malarek tworzących środowisko żydowskiej kultury w stolicy. Zaczęła osiągać dojrzałość artystyczną i zyskiwać uznanie krytyków tuż przez swoją śmiercią. Niedawno powstała książka o tej niezwykłej postaci.
To może być najważniejsze wydarzenie w świecie astrofotografii. Michał Ostaszewski będzie miał szansę zrobić najdokładniejsze zdjęcie Drogi Mlecznej. Aby zrealizować swój projekt życia, udaje się aż do Namibii. Jego wyprawę będzie dokumentował youtuber Marcin Kuciński. O planowanej podróży opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Chyba każdy w dzieciństwie choć raz wspiął się na drzewo. Teraz w gałęziach mogą nie tylko bawić się dzieci, ale również nocować wszyscy, którzy mają na to ochotę. A to wszystko za sprawą Pawła Lewandowskiego, który stworzył niezwykły namiot.
Kwiaty z bibuły doskonale sprawdzą się jako element palmy wielkanocnej, prezent wykonany samodzielnie przez dzieci lub sezonowa dekoracja mieszkania. Do ich zrobienia potrzebna będzie bibuła w wybranych kolorach, klej i nożyczki. Te podstawowe przybory papiernicze w zupełności wystarczą do zrealizowania prostych projektów.
Yi Wang przyjechał do Polski 20 lat temu. Był pierwszym studentem z Chin, który rozpoczął edukację na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Nowy kraj od samego początku go zaskoczył i zaintrygował. Niebawem dołączyła do niego rodzina.