Taniec jive początkowo znany był pod nazwą jitterbug. Powstał na początku XX w., jednak na Stary Kontynent dotarł dopiero w latach czterdziestych. Jive zaszczepili w Europejczykach amerykańscy żołnierze, którzy po służbie odpoczywali na parkietach. Taniec ten jest odmianą boogie-woogie. Przypisane mu są trzy tempa – wolne, średnie oraz szybkie, a muzyka do tańca jive jest skoczna i rytmiczna. Układ tańczony jest jako ostatni na konkursach tańców latynoamerykańskich.
Czeskie tańce ludowe są niezwykle skoczne, a polkę za swój taniec narodowy uważają również Polacy. Dowiedz się, czym charakteryzują się poszczególne czeskie tańce i jak należy się przygotować, aby móc je tańczyć.
Podgrzybek to jedna z najpopularniejszych odmian grzybów, którą możemy spotkać w polskim lesie. Zaraz po borowiku sosnowym. Łatwo go też rozpoznać dzięki charakterystycznemu wyglądowi. W kuchni świetnie sprawdzają się podgrzybki marynowane i sos na ich bazie. Grzyby te dobrze nadają się też do suszenia.
Jazz to taniec, który łączy w sobie elementy baletu, tańca akrobatycznego i tańca modern. Tancerze mogą w tańcu jazzowym w dużym stopniu improwizować, ponieważ ograniczają ich jedynie dwie rzeczy: rytm i policentryzm (zdolność izolowania poszczególnych części ciała). Jak tańczyć jazz?
Z dziećmi nigdy nie ma nudy. Każdego dnia udowadnia to Belg Kenny Deus. Tata dwóch córek publikuje w mediach społecznościowych szalone zdjęcia z maluchami i w humorystyczny sposób daje upust swojej kreatywności. Jak narodził się pomysł na niestandardowe kadry?
Technika zdobnicza, jaką jest decoupage staje się coraz bardziej popularna. Wynika to głównie z jej łatwości oraz dostępności akcesoriów. Do odnowienia starych przedmiotów potrzebujemy przede wszystkim ozdobnego papieru lub papierowej serwetki. Sprawdź, jakie dokładnie akcesoria do decoupage są niezbędne, aby zacząć przygodę z tą techniką!
Pierwsza myśl, jaka kojarzy się z wędkarzem? Mężczyzna w sile wieku lub senior na emeryturze, który od świtu czuwa na krzesełku nad brzegiem rzeki czy jeziora - w jednej ręce wędka, a w drugiej termos z gorącą herbatą lub czymś mocniejszym. Tymczasem chcę Wam przedstawić 22-letnią Julię, która wprowadzi nas do swojego wędkarskiego świata.
Samolot szkoleniowy polskiej produkcji M26 Iskierka wrócił do naszego kraju. To wspaniała wiadomość dla wszystkich fanów awiacji. W Dzień Dobry Wakacje gościł pilot, Dominik Punda, który opowiedział o tym historycznym momencie.
Lato to tradycyjnie pora, kiedy chętniej sięgamy po książki. Urlop - niezależnie od tego, czy spędzamy go na egotycznej plaży, w wiejskim domku czy też na działce - oznacza więcej czasu dla siebie i oddawanie się ulubionym czynnościom. Jedną z nich dla wielu z nas jest właśnie czytanie. Urlop jest doskonałą okazją do sięgnięcia zarówno po wydawnicze nowości, jak i nadrobienia czytelniczych zaległości czy powrót do ulubionych tytułów sprzed lat. Oto kilka propozycji książek na wakacje.
Drifting wywodzi się z Japonii. To właśnie w tym kraju w latach 60. kierowcy po raz pierwszy wpadli na pomysł ścigania się bokiem. Nocne wyścigi po ulicach japońskich miast (oczywiście nielegalne) zaczęły powszednieć. Wtedy pojawił się nowy pomysł, w którym nie chodzi tylko o czas przejazdu, ale także – a może przede wszystkim – o jego atrakcyjność.
Alexandra Kuznetsova "Gamazda" to 30-letnia pianistka, która wykonuje covery znanych zespołów rockowych. Jej aranżację "In The End" zespołu Linkin Park wyświetliło ponad 9 milionów internautów, a na wykonanie "Can't stop" zwrócił uwagę sam zespół The Red Hot Chili Peppers. Poznajcie historię utalentowanej Rosjanki.
Niebanalny bukiet z kwiatów i owoców z pewnością ucieszy każdego miłośnika roślin. Nasza gościni Ksenia Florińska od kilku lat zajmuje się tworzeniem kompozycji dosłownie ze wszystkiego. Najbardziej jednak kocha tworzyć zestawy z owoców. W studiu Dzień Dobry TVN pokazała krok po kroku, jak taki wykonać.
Paweł Skóra to Mistrz Świata, Europy i Polski we freestyle football. Jest wielokrotnym sędzią, doświadczonym performerem, który pokazywał swoje umiejętności podczas setek pokazów na całym świecie, a także w programie "Mam Talent!". Teraz w Dzień Dobry TVN zaprezentował, co potrafi zrobić z piłką.
Rolki rekreacyjne skierowane są do osób uczących się jeździć na łyżworolkach. Umożliwiają swobodną jazdę na równym i płaskim terenie miejskim, jednak posiadają szereg ograniczeń. To idealny sprzęt dla początkujących i tych, którzy jazdę na rolkach traktują jako dodatkową aktywność fizyczną. Sprawdź przewodnik po rolkach rekreacyjnych.
Nieustępliwa, tajemnicza, kochana i niezwykła taka jest Warszawa oczami braci Śmigielskich. Panowie urodzeni w stolicy od najmłodszych lat słuchali opowieści dziadków i zapamiętywali inspirujące historie. Dziś sami dzielą się z turystami ciekawostkami, oprowadzając ich po miejscach, których nie znajdziemy w przewodnikach.
Są zmęczeni miejskim krajobrazem i spragnieni kontaktu z przyrodą. Mieszkańcy Krakowa wzięli sprawy w swoje ręce. Dzisiaj w jednym z parków prowadzą ogród społeczny. - Można się zmęczyć i zrobić coś nietypowego w gronie seniorów, dzieci i osób w średnim wieku - powiedział założyciel Urban Farm Kraków.
Marcin Ciepielewski został laureatem międzynarodowego konkursu fotografii górskiej, a to oznacza, że robi najlepsze zdjęcia na świecie. Pokonał ponad 300 doświadczonych fotografów z niespełna 60 krajów. W Dzień Dobry TVN opowiedział, jak powstało zdjęcie, które poruszyło jury.
34-letnia Sara Gustafsson ze Szwecji pochwaliła się w mediach społecznościowych swoim unikatowym hobby. Kobieta bowiem zbiera lalki, które do złudzenia przypominają dzieci. W swojej kolekcji ma już 20 okazów, którym systematycznie wykonuje sesje zdjęciowe i chwali się w sieci.
Huter Kowald marzył o stworzeniu latającej deski surfingowej od czasów, kiedy był 10-letnim chłopcem. Dzięki swojej determinacji udało mu się osiągnąć cel. Jak sam przyznaje, największą motywacją były dla niego powątpiewania niedowiarków.
Uprawa agrestu na działce czy w ogródku to zajęcie zyskujące na popularności przez amatorskich ogrodników i nie tylko. Dlaczego? Agrest jest pysznym owocem, rosnącym w umiarkowanym klimacie i niewymagającym zapewnienia skomplikowanych warunków rozwojowych.
6 czerwca obchodzimy Ogólnoświatowy Dzień Jojo. Z tego powodu w Dzień Dobry TVN pojawili się wicemistrzowie Polski w tej dyscyplinie. Jakub Mozgawa i Grzegorz Piwowarek opowiedzieli w studiu o swojej niecodziennej pasji.
35-letnia Mirela Warsz jest ogromną fanką telenowel. Pracująca jako katechetka kobieta obejrzała ich już około 500, a na jej liście cały czas pojawiają się nowe. Co ją w nich fascynuje? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Martyna Sajdok i Zuzanna Żydek to 16-letnie tancerki ze Śląska, które niedawno zostały mistrzyniami świata w acro dance. W Dzień Dobry TVN zaprezentowały swoje niezwykłe umiejętności i opowiedziały o przygotowaniu do zawodów i o swojej pasji. Na czym polega acro dance?
Andrzej Łagowski spełnił jedno ze swoich największych marzeń. Mężczyzna własnoręcznie zbudował tratwę i wyruszył w rejs z Puław w kierunku Morza Czarnego. Jak wyglądała budowa sprzętu i pierwsze dni na wodzie?
Musical "Waitress" po sukcesie na nowojorskim Broadwayu i londyńskim West Endzie, zawita do Warszawy. W Teatrze Muzycznym Roma trwają ostatnie próby przed premierą widowiska. Bartek Jędrzejak sprawdził, jak wyglądają prace na ostatniej prostej.
Puszczanie latawców to świetna forma aktywności na świeżym powietrzu zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Co więcej, tę zabawę można wzbogacić poprzez przygotowanie samemu latawca. A jak to zrobić? W Dzień Dobry TVN Anna Milarska pokazała krok po kroku, jak go wykonać.
Alina Więckiewicz w czasie pandemii odnalazła swoje powołanie. Aktorka, która z dnia na dzień została odcięta od możliwości występowania na scenie, postanowiła przenieść magiczną część teatru do domu. Wraz z córką założyła teatr lalek w lesie, który - ku jej zaskoczeniu - znalazł w sieci mnóstwo odbiorców.
Wirtualne Targi Książki Empiku rozpoczęły się 19 maja. Kto na nich zadebiutuje? Czyj koncert usłyszymy? Kto spotka się z czytelnikami? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła Mona Kinal, CMO Empik oraz Wojciech Chmielarz, który wystąpi ze swoją premierową powieścią "Wilkołak".
Agrafki, guziki, igły i pozostałe akcesoria niezbędne do szycia mają niebywałą tendencję do generowania nieokiełznanego chaosu. Do ich uporządkowania niezbędny jest przybornik. Jak go wykonać, radzi Agnieszka Witkowska, architektka porządku.
Słyszeliście kiedyś o sztuce zwanej string art? Artysta Błażej Danielewicz zagościł w naszym programie, opowiedział nieco więcej o swojej pasji i pokazał nam, na czym dokładnie polega tworzenie dzieł z nici.