Wybieramy aparat fotograficzny. Pierwsza myśl, jaki aparat będzie odpowiedni? Lustrzanka, a może kompakt? Od pewnego czasu popularność zdobywają również bezlusterkowce. Aparaty fotograficzne możemy wybierać według różnych kryteriów. Na pewno weźmy pod uwagę, co i jak często będziemy fotografować. Oczywiście ważny jest również nasz budżet. Najwięcej pieniędzy wydamy na profesjonalny aparat fotograficzny - jednak z dużym wydatkiem idzie też świetna jakość zdjęć.
Strój na quada powinien zabezpieczać głowę i wszystkie kończyny tak, abyśmy z potencjalnego wypadku mogli wyjść bez szwanku. W skład stroju na quada (dla dzieci i dla dorosłych) wchodzą kask, rękawice, specjalne obuwie oraz kombinezon. Jak wybrać odpowiedni strój na quada?
Jazda konna to sport przynoszący wiele korzyści, polecany osobom w każdym wieku. Aleksandra Łachwa jest założycielką stadniny i szkoły jazdy konnej w Michałowicach. Zajrzeliśmy tam z kamerą Dzień Dobry Wakacje.
Wyróżniamy cztery podstawowe rodzaje biegu konia (chodu konia): stęp, kłus, galop i cwał, a także kilka dodatkowych. Czym się charakteryzują poszczególne rodzaje i który z nich jest najszybszy?
Siodło to podstawa ekwipunku jeździeckiego. Czy kulbaka to jednak siodło? Do jakiej jazdy jest wybierana jest i jakie są jej rodzaje?
Wyróżniamy wiele rodzajów uprzęży konnych, które na przestrzeni dziejów wykorzystywane były do pracy w polu i do powożenia. Czym wyróżnia się chomąto, jakie ma zastosowanie i jakie są jego rodzaje?
Nauka jazdy konnej staje się coraz bardziej popularną formą aktywności i sposobem na spędzanie wolnego czasu. Czym jest hippika? Jakie są jej zalety?
Jazda konna to nie tylko sposób spędzania wolnego czasu, jest to wręcz element stylu życia. Jeźdźców wyróżnia charakterystyczny ubiór, którego jednym z głównych elementów są buty do jazdy konnej.
Oficerki jeździeckie to nie tylko element ozdobny i dodający szyku. Dobrze dobrane oficerki są podstawą precyzyjnej i bezpiecznej jazdy. Można je podzielić na kilka kategorii: ze względu na materiał, z którego są wyprodukowane (oficerki jeździeckie skórzane, gumowe), a także przeznaczenie (oficerki ujeżdżeniowe, skokowe i wszechstronne).
Owijki to wykonane z polaru długie taśmy, które umiejętnie założone przez jeźdźca, nie tylko chronią ścięgna i stawy konia przed urazami, ale poprawiają ukrwienie i zmniejszają ryzyko przeciążeń. Stosowane są głównie w dyscyplinie ujeżdżenia.
Ostrogi konne są to metalowe kabłąki, które przypina się do butów. Wspomagają one sygnały wysyłane zwierzęciu. Wykorzystywane są zarówno przez początkujących, jak i doświadczonych jeźdźców.
Pleciony bicz to w rzeczywistości długi bat, który w przeszłości używany był w powożeniu, zwłaszcza na wsiach, gdzie poza uprzężą nie było zbyt wiele sprzętu dedykowanego do pracy z końmi. Dziś tej nazwy zupełnie się nie stosuje, a miejsce bicza zastąpił zwykły bacik.
Odpowiednio dobrane siodło to pierwszy krok do opanowania sztuki jeździeckiej. Źle dopasowane siedzisko na konia może skutkować nie tylko kontuzją u jeźdźca, ale i poważnymi problemami ze zdrowiem u zwierzęcia. Poznaj rodzaje siodeł, tak by wybrać odpowiednie dla siebie.
Sonia Truszkowska jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich didżejek. Dzięki swojemu uporowi i determinacji osiągnęła światowy sukces.
Paulina Osowska od zawsze kochała zwierzęta, a szczególnie konie. Gdy w miasteczku westernowym zobaczyła kaskaderów, wykonujących ewolucje w czasie jazdy w pełnym galopie, postanowiła, że też nauczy się tak jeździć. Po intensywnych treningach sama zaczęła występować w miasteczkach westernowych na pokazach.
Gry planszowe przeżywają teraz swój prawdziwy renesans. Gdy jeszcze kilka lat temu kojarzyły się głównie z Grzybobraniem i Monopoly, dziś trudno odnaleźć się w morzu dostępnych tytułów. Wybór odpowiedniej planszówki wcale nie jest taki prosty, należy go dostosować do liczby graczy, czasu rozgrywki, a przede wszystkim do poziomu trudności.
Foton - co to jest? Czy to bardziej samochód czy jednak bardziej to rower? Foton wygląda jak luksusowy czterokołowiec silnikowy, ale żeby go rozpędzić do prędkości chociażby 20 kilometrów na godzinę, musisz nieźle się napedałować. W Dzień Dobry TVN sprawdziliśmy, jak działa foton!
Letnia Aukcja Dzieł Sztuki, jedna z czterech największych aukcji na rynku dzieł sztuki w Polsce, będzie miała miejsce 28 maja w Warszawie. Jakie obrazy zostaną na niej wystawione? Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Iwonę Büchner-Grzesiak z Domu Aukcyjnego Polswiss Art, by porozmawiać o aktualnych trendach na rynku kolekcjonerów sztuki.
Krzysztof Skubik z zawodu jest strażakiem, a z powołania artystą, który specjalizuje się w pirografii, czyli malowaniu ogniem. Jego dzieła mają między innymi szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak, dziennikarz Maciej Orłoś i muzyk Krzysztof Skiba. Jak wygląda jego praca nad obrazami? Krzysztofa gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Do Marcina Mellera napisała nieznana mu wcześniej Pani Alina, że jej mama wraz z dwunastką ponad siedemdziesięcioletnich koleżanek występuje w zespole śpiewaczym, utworzonym we wsi Białki pod Siedlcami. Panie marzą o tym, aby odwiedzić słynną mediolańską La Scalę. Historia wydała się prowadzącemu Dzień Dobry TVN tak urocza, że postanowił odwiedzić śpiewaczki z Białki.
NeSpoon to polska artystka ulicznego street artu, tworząca miejską biżuterię, którą ozdabia stare budynki lub mury. Jakie motywy wykorzystuje w swojej sztuce? Gdzie można znaleźć jej prace? Jakie jest jej marzenie?
Trubadurzy byli jednocześnie muzykami, wykonawcami oraz poetami. Tworzyli też pieśni dworskie. Sprawdź, czym się charakteryzowała ich twórczość.
Zabawę z jojo mają opanowana do perfekcji. Święcą triumfy na polskich i europejskich arenach, przymierzaja się do zawodów w Stanach Zjednoczonych. W Dzień Dobry TVN mistrzowie jojo: Kacper Pałatyński - mistrz Polski i mistrz Europy i Marcel Ołubek który zachwycił wszystkich swoimi pokazami w"Mam Talent TVN". Jak z jo-jo radzą sobie nasi prowadzący?
Filip Chajzer ma 34 lata i uważa, że jest technologicznie całkiem ogarnięty. Potrafi zapłacić blikiem, umie obsługiwać Facebooka, Instagrama czy Youtube. Co więcej, Filip potrafi wyrazić swoje emocje emotikonką! Okazuje się jednak, że umysłami i sercami nastolatków zawładnęła już inna aplikacja.... Dziennikarz Dzień Dobry TVN postanowił zrozumieć jej sens.
Samba brazylijska, obok rumby, cha chy, jive’a i pasodoble, zaliczana jest do grupy tańców latynoamerykańskich. Cieszy się dużą popularnością zarówno w szkołach tanecznych, jak i na różnego rodzaju kursach. W Brazylii taniec samba ma charakter narodowy. Charakterystyczny układ tańczony jest podczas karnawału w Rio de Janeiro przez setki tancerek. Jaka jest historia samby i gdzie sięgają jej korzenie?
Kompaktowa budowa, estetyczny wygląd, brak plątaniny kabli - to pierwsze z wielu zalet, jakie posiada komputer dotykowy - all in one. I ta prosta obsługa! Wyciągasz sprzęt z pudełka, ustawiasz na biurku, podłączasz kabel zasilający do prądu i już możesz zabierać się do pracy.
Dominika zajmuje się dziećmi i szyje, Kasia pracuje w straży miejskiej, a Eliza ma sklepy z ubraniami i stylizuje. Wszystkie trzy zaraz po pracy i domowych zajęciach wskakują w robocze mundury i pędzą na „park” czyli Park Techniki Wojskowej przy muzeum w Zabrzu. W studiu Dzień Dobry TVN dziewczyny opowiedziały nam o swojej pasji.
Kiedy dywany tkane na Podlasiu przestały być modne, zainteresowała się nimi Izumi Fujita - Japonka, która od 10 lat mieszka w Polsce. Nie tylko zaczęła zamawiać prace wychodzące spod rąk tkaczek z Janowa, ale również organizować dla swoich krajanek warsztaty z tkactwa, które odbywają się na Podlasiu. Co jeszcze robi, aby promować w Japonii polską sztukę ludową? Izumi Fujita była gościem Dzień Dobry TVN.
W jednej ze szkół w Komorowie dzieci mają możliwość uczęszczania na zajęcia koła filmowego. Czego dzieci uczą się podczas spotkań? Jaki sukces odniosło koło? Zobaczcie!
Polscy harcerze pojechali na Światowe Dni Młodzieży do Panamy, gdzie odpowiadali za bezpieczeństwo wiernych. Podczas jednej z mszy uratowali życie jednej z uczestniczek. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Barbarę Sobieską, Annę Czesak oraz dwóch braci Jana i Jakuba Pajkowskich z HOPR, którzy opowiedzieli nam o swojej niezwykłej służbie.