Odpowiednio dobrane siodło to pierwszy krok do opanowania sztuki jeździeckiej. Źle dopasowane siedzisko na konia może skutkować nie tylko kontuzją u jeźdźca, ale i poważnymi problemami ze zdrowiem u zwierzęcia. Poznaj rodzaje siodeł, tak by wybrać odpowiednie dla siebie.
Sonia Truszkowska jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich didżejek. Dzięki swojemu uporowi i determinacji osiągnęła światowy sukces.
Paulina Osowska od zawsze kochała zwierzęta, a szczególnie konie. Gdy w miasteczku westernowym zobaczyła kaskaderów, wykonujących ewolucje w czasie jazdy w pełnym galopie, postanowiła, że też nauczy się tak jeździć. Po intensywnych treningach sama zaczęła występować w miasteczkach westernowych na pokazach.
Gry planszowe przeżywają teraz swój prawdziwy renesans. Gdy jeszcze kilka lat temu kojarzyły się głównie z Grzybobraniem i Monopoly, dziś trudno odnaleźć się w morzu dostępnych tytułów. Wybór odpowiedniej planszówki wcale nie jest taki prosty, należy go dostosować do liczby graczy, czasu rozgrywki, a przede wszystkim do poziomu trudności.
Foton - co to jest? Czy to bardziej samochód czy jednak bardziej to rower? Foton wygląda jak luksusowy czterokołowiec silnikowy, ale żeby go rozpędzić do prędkości chociażby 20 kilometrów na godzinę, musisz nieźle się napedałować. W Dzień Dobry TVN sprawdziliśmy, jak działa foton!
Letnia Aukcja Dzieł Sztuki, jedna z czterech największych aukcji na rynku dzieł sztuki w Polsce, będzie miała miejsce 28 maja w Warszawie. Jakie obrazy zostaną na niej wystawione? Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Iwonę Büchner-Grzesiak z Domu Aukcyjnego Polswiss Art, by porozmawiać o aktualnych trendach na rynku kolekcjonerów sztuki.
Krzysztof Skubik z zawodu jest strażakiem, a z powołania artystą, który specjalizuje się w pirografii, czyli malowaniu ogniem. Jego dzieła mają między innymi szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak, dziennikarz Maciej Orłoś i muzyk Krzysztof Skiba. Jak wygląda jego praca nad obrazami? Krzysztofa gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Do Marcina Mellera napisała nieznana mu wcześniej Pani Alina, że jej mama wraz z dwunastką ponad siedemdziesięcioletnich koleżanek występuje w zespole śpiewaczym, utworzonym we wsi Białki pod Siedlcami. Panie marzą o tym, aby odwiedzić słynną mediolańską La Scalę. Historia wydała się prowadzącemu Dzień Dobry TVN tak urocza, że postanowił odwiedzić śpiewaczki z Białki.
NeSpoon to polska artystka ulicznego street artu, tworząca miejską biżuterię, którą ozdabia stare budynki lub mury. Jakie motywy wykorzystuje w swojej sztuce? Gdzie można znaleźć jej prace? Jakie jest jej marzenie?
Trubadurzy byli jednocześnie muzykami, wykonawcami oraz poetami. Tworzyli też pieśni dworskie. Sprawdź, czym się charakteryzowała ich twórczość.
Zabawę z jojo mają opanowana do perfekcji. Święcą triumfy na polskich i europejskich arenach, przymierzaja się do zawodów w Stanach Zjednoczonych. W Dzień Dobry TVN mistrzowie jojo: Kacper Pałatyński - mistrz Polski i mistrz Europy i Marcel Ołubek który zachwycił wszystkich swoimi pokazami w"Mam Talent TVN". Jak z jo-jo radzą sobie nasi prowadzący?
Filip Chajzer ma 34 lata i uważa, że jest technologicznie całkiem ogarnięty. Potrafi zapłacić blikiem, umie obsługiwać Facebooka, Instagrama czy Youtube. Co więcej, Filip potrafi wyrazić swoje emocje emotikonką! Okazuje się jednak, że umysłami i sercami nastolatków zawładnęła już inna aplikacja.... Dziennikarz Dzień Dobry TVN postanowił zrozumieć jej sens.
Samba brazylijska, obok rumby, cha chy, jive’a i pasodoble, zaliczana jest do grupy tańców latynoamerykańskich. Cieszy się dużą popularnością zarówno w szkołach tanecznych, jak i na różnego rodzaju kursach. W Brazylii taniec samba ma charakter narodowy. Charakterystyczny układ tańczony jest podczas karnawału w Rio de Janeiro przez setki tancerek. Jaka jest historia samby i gdzie sięgają jej korzenie?
Kompaktowa budowa, estetyczny wygląd, brak plątaniny kabli - to pierwsze z wielu zalet, jakie posiada komputer dotykowy - all in one. I ta prosta obsługa! Wyciągasz sprzęt z pudełka, ustawiasz na biurku, podłączasz kabel zasilający do prądu i już możesz zabierać się do pracy.
Dominika zajmuje się dziećmi i szyje, Kasia pracuje w straży miejskiej, a Eliza ma sklepy z ubraniami i stylizuje. Wszystkie trzy zaraz po pracy i domowych zajęciach wskakują w robocze mundury i pędzą na „park” czyli Park Techniki Wojskowej przy muzeum w Zabrzu. W studiu Dzień Dobry TVN dziewczyny opowiedziały nam o swojej pasji.
Kiedy dywany tkane na Podlasiu przestały być modne, zainteresowała się nimi Izumi Fujita - Japonka, która od 10 lat mieszka w Polsce. Nie tylko zaczęła zamawiać prace wychodzące spod rąk tkaczek z Janowa, ale również organizować dla swoich krajanek warsztaty z tkactwa, które odbywają się na Podlasiu. Co jeszcze robi, aby promować w Japonii polską sztukę ludową? Izumi Fujita była gościem Dzień Dobry TVN.
W jednej ze szkół w Komorowie dzieci mają możliwość uczęszczania na zajęcia koła filmowego. Czego dzieci uczą się podczas spotkań? Jaki sukces odniosło koło? Zobaczcie!
Polscy harcerze pojechali na Światowe Dni Młodzieży do Panamy, gdzie odpowiadali za bezpieczeństwo wiernych. Podczas jednej z mszy uratowali życie jednej z uczestniczek. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Barbarę Sobieską, Annę Czesak oraz dwóch braci Jana i Jakuba Pajkowskich z HOPR, którzy opowiedzieli nam o swojej niezwykłej służbie.
Anna Krzysztofik trenuje na siłowni od pięciu lat. Swoją metamorfozę zawdzięcza ciężkiej pracy i wytrwałości. Sylwetki może jej pozazdrościć niejedna 20-latka. Dziś Anię obserwuje na Instagramie aż 100 tys. osób. Mama_na_siłowni opowiedziała nam o swoich początkach na siłowni oraz w sieci.
Jak zacząć swoją przygodę z astrofotografią i jaki sprzęt jest potrzebny, żeby robić zdjęcia podobne do tych, które zaprezentował nam dziś w Dzień Dobry TVN Adam Jesionkiewicz?
Michał Zaborowski to malarz, który udowadnia, że w malarstwie jest wciąż miejsce na coś nowego. Czym wyróżnia jest jego twórczość? Wystawa Fantasmagorie potrwa do 31 stycznia w Domu Aukcyjnym Desa Unicum. Piotr Wojtasik był na wernisażu z kamerą Dzień Dobry TVN. Jak obrazy Michała Zaborowskiego interpretują obecne na wernisażu gwiazdy?
Agnieszka Zając jest artystką i specjalizuje się tworzeniu kwiatów z masy cukrowej. Przez lata projektowała wnętrza. Co sprawiło, że zainteresowała się cukiernictwem? Kwiaty z masy cukrowej wyglądają bardzo realistycznie. Ile czasu trwa wykonanie jednego kwiatu?
W dawnych latach kobiety nie wyobrażały sobie wyjść z domu bez nakrycia głowy. Sytuacja lat 80. XX wieku sprawiła, że kobiety luksusowe kapelusze zamieniły na moherowe berety. W ostatnich latach kapelusze i nakrycia głowy wracają do łask. Katarzyna Nowakowska jest modystką i tworzy kapelusze. Pasję i zawód odziedziczyła po swojej mamie Pani Elżbiecie. Poznajcie ich historię.
Polaroid to aparat fotograficzny umożliwiający niemal natychmiastowe wywołanie zdjęcia. Polaroidy były niezwykle popularne w latach 80. ubiegłego wieku. Obecnie również możemy kupić aparat, który wywołuje zdjęcia. Na rynku mamy dużą różnorodność i jeśli tylko skusimy się na polaroid, to wystarczy jedynie wyzwolić migawkę, by po chwili cieszyć się wydrukowaną fotografią.
Mateusz Hładki spotkał się z rekordzistą Polski w podróżach koleją. Rafał Wąsowicz kupił bilet za 81 złotych i... przejechał pociągami 4250 kilometrów! Jak planuje się taką podróż?
Podczas nagrywania filmów wideo najczęściej patrzymy na jakość obrazu. Jednak również ważny jest dźwięk - używamy do nagrań zewnętrznego mikrofonu. Idealną pomocą przy tego typu nagraniach będzie statyw mikrofonowy. To urządzenie zdecydowanie ułatwia nagrywanie dźwięku zarówno w plenerze, studiu, jak i zaciszu domowym.
Nie ma studia fotograficznego bez oświetlenia. Do każdej lampy w studiu możemy zastosować statyw oświetleniowy - zarówno do reporterskiej błyskowej, jak i tej ze światłem ciągłym. Statywy oświetleniowe dają nam ogromne możliwości w pracy - możemy ustawić lampy na dowolnej wysokości oraz pod dowolnym kątem. W końcu odpowiednie ustawienie oświetlenia do połowa sukcesu udanej sesji fotograficznej.
Miejskie stolarnie robią się w Polsce coraz bardziej popularne. Oprócz Warszawy i Torunia podobne miejsca działają również m.in. w Poznaniu, Gliwicach, Lublinie, czy we Wrocławiu. Każda stolarnia działa na innych zasadach - część z nich należy do miasta, a część to prywatne firmy. W niektórych trzeba płacić za zajęcia, a w innych korzystanie z wszystkich zasobów stolarni jest bezpłatne. Dlaczego ludzie lubią przychodzić na te warsztaty?
Krzysztof Radzikowski pobił rekord Guinnessa w konkurencji "Hammer Hold". Konkurencja ta polega na trzymaniu młotków o wadze 5,5 kg tuż przy głowie. Czas Krzysztofa Radzikowskiego wyniósł 1 min 36 sekund. Marcin Kaczmarek jest rekordzistą w przekładaniu talii kart jedną ręką w czasie jednej minuty i jednej godziny. O swoich sukcesach opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN.