Łukasz Spychała odpowiedzialny jest za zdjęcia, Ania Lisia, to jego muza i modelka. Ten duet zdolnych, młodych ludzi udowadnia, że fotografia może być prawdziwą sztuką. Ich dzieła doceniane są na wielu prestiżowych konkursach fotograficznych, między innymi w Fine Art Photography. Jak wygląda ich współpraca?
Kiedy można wrócić do aktywności fizycznej?
Drewniane fraktale Gabi i Leszka Wcisło to unikatowe, pełne pasji dzieła sztuki nawiązujące do różnych dziedzin życia.
Projektant Jan Ankiersztajn w 2016 roku ukończył Design Academy w Eindhoven. Wypracował autorską technikę wytwarzania mebli i naczyń z aluminium. Projekty obejmują krzesła, stoły, a także dzbanki i miski.
Paulina Friedel-Wittlin to Polka, która projektuje, remontuje, a także zmienia przestrzenie ogrodów i domów w Los Angeles. Kalifornijczycy pokochali jej ostatni projekt. Nasza rodaczka przywróciła dawny blask zaniedbanej posesji. Z kamerami Dzień Dobry TVN podejrzeliśmy, jak powodzi się jej za oceanem.
Kto wydaje nowy album w czerwcu 2024?
"Bardzo dużo oczekują od siebie i od innych".
Jak stworzyć własne drzewo genealogiczne?
Muffiny, torciki i ciastka z wosku. Magdalena Piontek i jej córka Julia, tworzą świece deserowe, które na pierwszy rzut oka aż chce się zjeść. Do tego pięknie pachną i można wykonać je samodzielnie w domu.
"Nieruchomo przez 6-8 godzin czekam w jednym miejscu".
Jak się go robi?
Jak wygląda codzienna praca rzemieślniczki z Podlasia?
Uczniowie szkół baletowych pokonali konkurencję z 25 krajów.
Adam Zdanowicz to nie tylko twórca rowerów, ale artysta, który przekształca stal i farbę w jeżdżące dzieła sztuki. Jego Mad Bicycles znane jest z produkcji niezwykłych rowerów, które przyciągają uwagę zarówno na ulicach, jak i podczas prestiżowych wystaw. Od złotych powierzchni po rowery z lodowymi ramami, każdy projekt Adama jest świadectwem jego nieograniczonej kreatywności i miłości do cyklistyki. O swojej pasji opowiedział w Dzień Dobry TVN
Najszybsze nastoletnie umysły walczyły o tytuł mistrza Europy.
Nie tylko Polacy kochają grillować. Ten sposób przygotowywania posiłków cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Wśród amatorów grillowania są osoby, które podjęły się bicia rekordów, np. w najdłuższym grillowaniu. Jakie jeszcze rekordy udało się ustanowić?
Konwalia to jeden z symbolów rodzącej się na wiosnę przyrody. Chętnie ofiarowujemy konwalię naszym mamom na Dzień Matki, tworzymy z niej bukiety lub przyrządzamy prozdrowotne nalewki. Gdzie występuje konwalia, czy jest toksyczna i od kiedy nie jest chroniona?
Nauka układania zajęła mu jedynie kilka godzin.
Dlaczego jest taka niezwykła?
W Dzień Dobry TVN niewidomy wędkarz podzielił się swoją historią.
29 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca. Data ta nie jest przypadkowa, bo wybrano ją na pamiątkę narodzin francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges'a Noverre'a. Jaka jest historia tego święta? Przypominamy archiwalny odcinek Dzień Dobry TVN.
Fotografia otworkowa stanowić może alternatywę dla tradycyjnej i dobrze nam znanej cyfrowej fotografii. Zdjęcia wykonane tą techniką są nietuzinkowe i tworzą bardzo ciekawe efekty. Jest to jeden z najbardziej nietypowych trendów w fotografii. Decydują się na niego przede wszystkim specjaliści szukający w swojej pracy urozmaicenia i nowych możliwości. Metoda ta ma nawet swoje święto. Kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Fotografii Otworkowej?
"Namalowałam kiedyś dla pani, która chciała mieć kozy".
Ulica Marszałkowska w Warszawie kryje w sobie wiele tajemnic wartych odkrycia przez turystów. Jednym ze stojących na niej budynków jest otwarty 50 lat temu Hotel Forum.
Zwróć uwagę na te cztery rzeczy, a wyjdzie dzieło.
Sprawdź, kiedy i jak obchodzić ten dzień.
Jak wyglądała jego droga do realizacji edukacyjnego marzenia?
Znajomość epok sztuki jest istotna dla zrozumienia współczesnych trendów, a historia sztuki to dziedzina nauki, która pozwala lepiej poznać otaczający nas świat. Z okazji Światowego Dnia Sztuki, warto sobie przypomnieć, jaki jest podstawowy podział epok sztuki – od sztuki prehistorycznej po współczesną.
Planszówka 13 kwietnia świętuje swój dzień. Na czym polega jej nowa wersja?
3 416 km, 96 dni, 11 odwiedzonych województw, 3 pary startych butów i jedno spotkanie z bieszczadzkimi niedźwiedziami. Szymon Kaliszczuk to 21-latek, który dokonał wyjątkowego - po maturze zdecydował się obejść Polskę dookoła.