Hobby

  Hobby

  Rysowanie dla wielu osób to bardzo wymagająca umiejętność. Często wydaje się, że tylko ludzie szczególnie uzdolnieni mogą zajmować się rysunkiem. Bardzo dużym wyzwaniem wydaje się szczególnie rysowanie zwierząt. Okazuje się jednak, że po poznaniu kilku podstawowych zasad, praktycznie każdy może zrobić szkic jelenia.

  Szkic domu może być bardzo dobrą wprawką dla osób, które chcą zacząć rysowanie, a zwłaszcza dla dzieci. Rodzice, którzy chcą wspierać swoich małych artystów, powinni wiedzieć, jak się rysuje dom.

  Każdy z nas na pewnym etapie swojego życia uczył się jakiegoś języka obcego. W swoim czasie popularne były fiszki i memo-notatki, które miały ułatwiać naukę. Obecnie w aplikacji TikTok można znaleźć mikrolekcje, które pomogą uczyć się wybranego języka. Jak działają? Czy faktycznie można się z nich nauczyć?

  Znajomość różnych dziedzin sztuki plastycznej to wartościowa wiedza, którą warto zdobyć. Rzeźba to dział sztuki ubogacający każdego, kto choć trochę go pozna. Jaka jest definicja rzeźby?

  Każdy dzień jest dobry, aby oglądać filmy, a Dzień Kota już w szczególności. Dlaczego? Chwila relaksu przed dobrej ekranizacji to idealna okazja, aby swojego mruczka wyprzytulać, wygłaskać i... wspólnie się wyspać. Co warto obejrzeć w Dniu Kota? Sprawdź nasze propozycje, które obe

  Gitara klasyczna – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych – jest świetnym sposobem na rozpoczęcie przygody z instrumentami strunowymi. Nauka gry na niej jest zwykle przyjemniejsza i łatwiejsza niż w przypadku gitary akustycznej czy elektrycznej.

  Marzena Kiernoziak jest hafciarką. Prace, które tworzy, do złudzenia przypominają zdjęcia. Jak zaczęła się jej przygoda z haftowaniem? Ile czasu potrzebuje, aby wyhaftować jeden obraz? Dowiecie się tego z materiału.

  Szeroki wybór nici dostępnych na rynku może być onieśmielające, szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z krawiectwem. Nici do haftu, nici do szycia, do szydełkowania i do maszyny. Podpowiadamy, jakie rodzaje nici wybrać i jak najlepiej dobrać je do sposobu szycia i używanego materiału.

  Zbliżają się Walentynki, a to najlepsza okazja by wręczyć komuś bukiet pięknych kwiatów. Przyjęło się, że symbolem miłości jest czerwona róża. Jeśli jednak szukasz naprawdę oryginalnego pomysłu pomyśl o... szparagu. Jak wykorzystać go w bukiecie dla ukochanej, radzi w swoim cyklu "Co z tego wyrośnie" Łukasz Skop.

  Anna Dzieduszycka to kobieta wyjątkowa. W życiu najbardziej ceni sobie spontaniczność, a od kilku lat prężnie rozwija swoje aktorskie umiejętności, grając w etiudach i filmach. Choć nie jest profesjonalną aktorką, jej talent docenili już specjaliści z branży. Na międzynarodowym festiwalu w Rhode Island otrzymała nagrodę za rolę w filmie "Sukienka". Obraz w reżyserii Tadeusza Łysiaka został nominowany do Oscara w kategorii krótkometrażowy film aktorski.

  Wojciech Męczyński jest fotografem podwodnym. Mężczyzna jest zafascynowany wielkimi morskimi ssakami i to właśnie im robi zdjęcia. Co jest takiego niezwykłego w tych zwierzętach? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.