- Ze spontanicznej akcji wyrósł viral - komentuje zaskoczony autor filmów.
Magda Taczkowska i Dominik Motoła własnoręcznie zbudowali awionetkę. W Dzień Dobry TVN wzbiliśmy się nią w przestworza. - Spróbujemy jako pierwsi połączyć się z lecącym samolotem na żywo - zapowiedział Robert Stockinger.
Marcin Kuberna jest cenionym stylistą, który postanowił zmierzyć się z ceramiką. Jego naczynia znalazły się na prestiżowej wystawie "1000 Vases". W reportażu Dzień Dobry TVN artysta opowiedział o swojej pasji i sukcesie.
Każdy, kto zajmuje się zbieraniem grzybów, powinien wiedzieć, jak wygląda muchomor sromotnikowy. To jeden z najniebezpieczniejszych grzybów w polskich lasach – jest śmiertelnie trujący. Jest również podobny do innych gatunków – można go pomylić z pieczarką, gąską zielonką i gołąbkiem zielonawym. Niestety taka pomyłka może kosztować życie. Jak go zatem rozpoznać?
Czubajka kania to grzyb jadalny i bardzo smaczny. Jego wadą jest wyjątkowo niebezpieczny „sobowtór” - muchomor sromotnikowy. Kania jadalna, szczególnie duża i dojrzała, na szczęście różni się od trującego muchomora. Sprawdź, jak i kiedy zbierać kanie, co można z nimi zrobić i jakie są ich wartości odżywcze.
Pogoda za oknem sprzyja oglądaniu filmów z kubkiem gorącego kakao. Dlatego stacja TVN7 przygotowała dla was ciekawe propozycje.
Michał Zator jest półfinalistą piątej edycji programu "Mam Talent!". Jako jeden z niewielu muzyków na świecie wykonuje na harfie autorski repertuar, akompaniując sobie do śpiewu. Skąd czerpie inspiracje?
Weterynarz z kolekcjonerską duszą pokochał głębię obrazu 3D.
Echosondy wędkarskie stają się coraz popularniejsze wśród osób, które łowią ryby. Ułatwiają one skuteczne połowy. Obecnie w użyciu są głównie echosondy wędkarskie bezprzewodowe.
Pan Marek znalazł zajęcie, które stało się jego pasją.
O co przede wszystkim powinien zadbać wędkarz przed wybraniem się na połów? Wędka, przynęta, żyłka lub plecionka są niezwykle istotne, ale równie ważne są wodery. Neoprenowe lub gumowe, ocieplane lub oddychające – jest w czym wybierać.
Komiksy przez wiele lat uznawane były za gorszy twór, który nie powinien się zaliczać do literatury. Na szczęście takie myślenie odchodzi do lamusa i komiksy zaczynają wchodzić na salony. Co sprawiło, że podejście do nich się zmieniło i zyskują coraz większą popularność. Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Krzysztofem Garulą, miłośnikiem komiksów.
Skąd tak nietypowe zainteresowanie?
Sławomir Zgubiński jako dziecko miał wypadek, w którym stracił obie ręce. Mimo niepełnosprawności jest zapalonym rowerzystą. Jak narodziła się jego pasja do jazdy na rowerze?
Adam Sokólski pracował w warszawskiej agencji reklamowej, a jego żona w wydawnictwie. Tak bardzo zakochali się w Zanzibarze, że postanowili porzucić swoje dotychczasowe życie i zamieszkać na wyspie.
Ewa Baran i Dariusz Baran kochają muzykę. Małżonkowie pasją do śpiewania i muzykowania zarazili również swoje dzieci. Miłość do grania okazała się na tyle silna, że Ewa zaczęła nagrywać własne utwory. Jak powstała jej kapela Rozmazani?
Ten wyczyn przeszedł do historii.
"Dla nas to bardzo dziwna historia, nierealna wręcz".
Fotograf to osoba, która zawodowo zajmuje się robieniem zdjęć i ich obróbką. Często pracuje w trakcie ślubów i wesel, konferencji, a także innych ważnych wydarzeń. Pytanie o to, jak zostać profesjonalnym fotografem, zadają sobie przede wszystkim pasjonaci, dla których robienie zdjęć to hobby.
Szkic wiewiórki będzie o tyle trudny do wykonania, że jest to zwierzątko futerkowe, co oznacza konieczność włożenia sporej ilości pracy w naszkicowanie sierści.
Jak podróżnik poradził sobie z najtrudniejszym szlakiem w polskich Tatrach?
"Pasja nas cementuje".
Dlaczego zdecydowała się właśnie na ten sport? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Rollercoaster to innowacyjna atrakcja, która w parkach rozrywki i wesołych miasteczkach cieszy się dużym zainteresowaniem. Przeraża, fascynuje i przyciąga każdego, kto jest spragniony ekstremalnych przeżyć. Parki rozrywki na całym świecie prześcigają się w budowie największej i najbardziej zakręconej kolejki. Dowiedz się w więcej w Światowy Dzień rollercoastera.
Rzeźby ludowe z drewna są elementem obecnym w życiu wszystkich narodów.
ak podkreśla, największą satysfakcję daje mu radość i wdzięczność mieszkańców.
55-letnia Marina wybrała się na wycieczkę do Berlina. Kobiecie w wyprawie towarzyszył pluszowy miś. Podczas zwiedzania jednej z dzielnic stolicy Niemiec pluszak się zawieruszył. Zrozpaczona turystka wyznaczyła nagrodę tysiąca euro dla osoby, która odnajdzie i zwróci jej maskotkę. Jak wygląda zgubiony miś?
Nie każdy ma zdolności manualne, ale rysowanie gwiazdy to jedna z tych umiejętności, które mogą przydać się w każdej chwili, zwłaszcza podczas przygotowywania projektów plastycznych i własnoręcznych ozdób.
Jeżeli jednak chcesz, aby twój szkic wieloryba był dokładny, podążaj za wskazówkami.
Opis stroju pszczelarskiego i możliwe jego modyfikacje stanowią podstawę, którą warto poznać, aby efektywnie realizować się w tym zawodzie.