„Na tropie dzikich zwierząt” to program podróżniczo – przyrodniczy, w którym doświadczony podróżnik Dawid Andres i dwunastoletnia, ciekawa świata Natalia wyruszają w niezwykłą podróż po Alasce. W jej trakcie wspólnie tropią zagrożone gatunki zwierząt.
Kalendarz adwentowy to sposób na umilenie sobie czasu przed nadchodzącymi świętami. W sklepach można kupić gotowe kalendarze czkoladkowe. Jednak co jeśli nie lubimy słodyczy? Sprawdź, jak może wyglądać wyjątkowy kalendarz DIY dla samej siebie lub dla przyjaciółki.
Święto wina Beaujolais Nouveau obchodzone jest w listopadzie każdego roku. Ma wymiar przede wszystkim symboliczny. W tym czasie wino Beaujolais Nouveau degustowane jest przez wszystkich miłośników wina na całym świecie, jednakże w samej Francji święto to jest usankcjonowane prawnie.
Tysiąc jest jedną z najpopularniejszych gier karcianych. Choć zasady początkowo mogą wydawać się skomplikowane, po ich opanowaniu rozgrywka przebiega szybko i trudno się od niej oderwać. Jak dobrze grać w tysiąca? Podpowiadamy najlepsze sposoby na grę.
Tomasz Poradzisz jest kierowcą e-sportowej Formuły 1. Na czym dokładanie polega ten sport? Czym się różni od klasycznej Formuły 1? Jak zaczęła się jego przygoda z tą dyscypliną? O tym zawodnik opowiadał w Dzień Dobry TVN.
Piotr Klejne jest fotografem. Jeszcze do niedawna robił zdjęcia na koncertach. Pandemia sprawiła, że musiał poszukać sobie nowego zajęcia. Tak trafił do lasu i zajął się fotografowaniem zwierząt. Co najbardziej urzeka go w obcowaniu z naturą? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Maksymilian Dobroczyński wygrał w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Perły Polskiej Przyrody 2021 w kategorii Ptaki. O swojej pasji i zwycięskim zdjęciu pt. "Atak" opowiedział w Dzień Dobry TVN. Ile trwa zrobienie wyjątkowego ujęcia?
Mało kto może zobaczyć świat z takiej perspektywy, z jakiej widzi go Bogdan Mieżyński. Wykonuje zdjęcia mikroskopem, a najbardziej lubi fotografować mikrokryształy "wyhodowane" na szkiełkach, które powstały z substancji codziennego użytku.
Czerwień to bardzo intensywny kolor. Pobudza, dodaje energii, a także ma wiele znaczeń w różnych kulturach. Często kojarzony jest z silnymi emocjami, zwłaszcza z miłością. Nadaje mu się też magiczne moce, szczególnie jeśli w tym kolorze są określone przedmioty. Szczególnie godnym uwagi symbolem jest czerwona wstążka, która ma wiele znaczeń.
Justynę Kowalewską i Izabelę Kwellę łączy nie tylko uderzające podobieństwo, ale również niezwykła pasja. Siostry robią zdjęcia lalek, którymi zachwyca się cały świat. O pracy w świecie w skali 1:6 opowiedziały reporterce Dzień Dobry TVN.
Szkło znane jest ludzkości już od czasów starożytnych. Z czasem zaczęto podejmować pierwsze próby jego wytwarzania i zdobienia. Jednak dopiero w średniowieczu zaczęła się rozwijać sztuka, jaką jest malowanie na szkle. Dekoracyjne malowanie szkła było wykorzystywane głównie do tworzenia obrazów o tematyce sakralnej, które były umieszczane w kościołach i klasztorach.
Skrzynka wędkarska to jedno z najważniejszych akcesoriów każdego wędkarza: mieści nie tylko wszystkie mniejsze i większe przedmioty, które są przydatne w czasie zasiadki, ale pełni również funkcję siedziska czy plecaka. Skrzynka wędkarska z wyposażeniem często stanowi skarb wieloletniego kolekcjonowania niezbędnych akcesoriów.
Karol Majchrzak jest pasjonatem Stanów Zjednoczonych i wszystkiego, co się z nimi wiąże. Jak narodziła się jego fascynacja tym, co amerykańskie? Co tak pociąga go w tamtej kulturze? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Znajomość łacińskich sentencji często traktowana jest jako oznaka dobrego wykształcenia i inteligencji. Już w szkole, na języku polskim i historii młodzież poznaje najznamienitsze powiedzenia po łacinie. Sprawdź, które z nich już znasz.
Zwiedzanie zapomnianych i opuszczonych miejsc, domów, twierdz i zamków to pasja, która nazywa się urbex. Osoby, które zrzeszają się w grupach, odtwarzają historię tych przestrzeni i ludzi, którzy w nich przebywali.
Origami to sztuka składania papieru pochodząca z Chin. Artur Biernacki i Damian Malicki potrafią z kartek wyczarować prawdziwe cuda. Jak powstają ich prace? Czy z każdego papieru można złożyć origami? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.
Kendama to japońska gra zręcznościowa dla dzieci, jak i dla dorosłych. Na czym polega? Czy trzeba mieć jakieś predyspozycje, aby zacząć w nią grać? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Kacprem Gąsiorem wicemistrzem Polski w kendamie oraz Mateuszem Rudnym, mistrzem Polski w kendamie.
Samotnik przywodzi na myśl człowieka osamotnionego i przegranego, który na pewno bardzo cierpi. Tak naprawdę nie ma to jednak nic wspólnego z rzeczywistością. Samotnik nie jest osobą odrzuconą przez innych. Sam wybiera swoją samotność i jest z niej bardzo zadowolony.
Stare ryciny zachwycają wyjątkowym klimatem i wykonaniem. Bardzo popularne są zwłaszcza stare ryciny botaniczne i zoologiczne, równie duże zainteresowanie budzą te przedstawiające stare mapy czy gwiazdozbiory. Na rycinach możemy podziwiać również pejzaże miast albo fantastyczne obrazy powstałe w głowie artysty.
Millefiori to technika wytwarzania szkła mozaikowego znana od starożytności. Tworzeniem takich arcydzieł zajmuje się Tomasz Gondek. Jak zaczęła się jego przygoda z tą niezwykłą dziedziną sztuki? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Wspinaczki górskie wymagają odpowiedniego przygotowania, nie tylko fizycznego, ale również psychicznego. Osoby uprawiające to hobby muszą również wyposażyć się w profesjonalny sprzęt do wspinaczki górskiej i dobrze zaplanować poszczególne jej etapy.
Nie da się określić ilości znaczków pocztowych, które powstały na przestrzeni lat. Zdecydowana większość z nich ma niewielką wartość. Zdarzają się jednak także okazy, za które kolekcjonerzy są w stanie zapłacić majątek. Dowiedz się, jak rozpoznać najcenniejsze znaczki i co czyni je takimi wyjątkowymi.
Przewożąc zwierzę bez zabezpieczenia, właściciel naraża zarówno siebie, jak i czworonoga na poważne niebezpieczeństwo. Pasy dla psa do samochodu to jedna z metod zapewniających komfortowy i bezpieczny transport.
Kiedy na zewnątrz zaczyna się robić co raz chłodniej, częściej pojawia się problem zaparowanych szyb w samochodzie. Przyczyny tego problemu są różne, warto sprawdzić, która dotyczy naszego problemu. Przedstawiamy sposoby na zaparowane szyby w aucie.