Hobby

  Hobby

  To już jego szósty rekord Guinnessa w skakaniu rowerem po schodach. Dziś wskoczył do naszego studia - Krystian Herba. Jak wygląda bicie rekordu Guinnessa od strony organizacyjnej?

  Niektóre z borowików są gatunkami trującymi. Problem z tego rodzaju grzybami polega jednak na tym, że wiele z nich jest do siebie bardzo podobnych i łatwo je pomylić. Czym zatem charakteryzują się borowiki trujące?

  Zbieranie grzybów jest jedną z ciekawszych i bardziej odprężających form spędzania wolnego czasu. W zależności od warunków pogodowych, okres zbiorów rozpoczyna się zwykle w maju, a kończy w październiku. Pomimo dużego dostępu do informacji o rodzajach grzybów jadalnych oraz licznych ostrzeżeniach, wiele osób nadal nie stosuje się do zaleceń, zbierając egzemplarze, których przeznaczenia nie są w stu procentach świadomi. Warto znać różnice pomiędzy odmianami jadalnymi i trującymi. Przykładem może być chociażby borowik ceglastopory a ponury. Jak odróżnić te dwa grzyby?

  Dekoracje z kasztanów wprowadzają magiczny klimat do jesiennego domu. Nieco nostalgiczne, a mimo wszystko wesołe, potrafią wyeksponować wszystkie zalety jesieni. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na wykonanie dużego wieńca czy małego świecznika – każda z tych ozdób będzie prezentowała się naprawdę wyjątkowo.

  Jesień zbliża się wielkimi krokami. To idealny czas, aby przypomnieć sobie najbardziej popularne i najciekawsze wzory ażurowe na drutach. Dzięki temu nadchodzące długie chłodne wieczory spędzicie w wykonanym przez siebie swetrze!

  Grzyby pod ochroną są objęte ochroną prawną zgodnie z aktualnymi rozporządzeniami ministerialnymi. Niszczenie i pozyskiwanie tych gatunków, które znajdują się na liście grzybów pod ochroną w Polsce, jest nie tylko nielegalne, lecz także penalizowane. Które grzyby są pod ochroną?

  Folkowe wzory przeżywają renesans. Największe domu mody takie jak: Dolce&Gabbana czy Valentino w swoich kolekcjach używają folkowych elementów. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Beatę Bojdę, charakteryzatorkę i makijażystkę, która tworzy kwiatowe korony z krepiny.

  Jesień to bardzo urokliwa pora roku. Liście na drzewach przyjmują różnorodne, piękne kolory. Dojrzewają też owoce, co sprawia, że paleta kolorów robi się jeszcze większa. Dla rysowników i malarzy krajobrazu rozpoczyna się najbardziej inspirujący okres. Warto więc dowiedzieć się, jak narysować jesień.

  Hodowla pszczół może być zarówno hobby, jak i sposobem na zarabianie pieniędzy. Jednak zanim założymy własną pasiekę, musimy wybrać właściwe ule, pszczoły i znaleźć bogatą przyrodniczo przestrzeń.

  Codziennie Instagram odwiedzają miliony ludzi, którzy publikują swoje zdjęcia i filmy. To miejsce, którego potencjał daje szansę na promocję, a nawet budowanie marki od podstaw. Jak zdobyć followersów na Instagramie za darmo? Jak tworzyć dobry content?

  TikTok to jedna z ulubionych aplikacji użytkowników smartfonów na całym świecie. Z powodzeniem konkuruje ze starszymi aplikacjami serwisów społecznościowych takich jak YouTube czy Instagram. Jakie funkcje przesądziły o niespotykanej popularności aplikacji pochodzącej z Chin?

  Degustacja wina wymaga odpowiedniej oprawy, podobnie jak spożywanie każdego dobrego alkoholu. Właściwie dobrane szkło, pokrowiec chłodzący na butelkę, nalewaki czy nawet efektowny korkociąg kelnerski mogą pomóc w stworzeniu odpowiedniej otoczki. Warto zatem poznać najciekawsze akcesoria do wina.

  Upcycling to inny wymiar recyklingu. Nie tylko zmniejsza ilości wyrzucanych rzeczy, lecz także nadaje starym przedmiotom nową formę i użyteczność. Poddawane temu są głównie meble i ubrania, które nieraz za sprawą prostego DIY (ang. Do It Yourself, pol. zrób to sam) zyskują zupełnie nową odsłonę.

  Hodowla rybek akwariowych to pasjonujące, ale też wymagające zajęcie. Wiele satysfakcji dostarczyć może obserwacja zachowań egzotycznych okazów za szybą, ale sprzątanie ich środowiska już zdecydowanie mniej. Sprawdźmy, na czym polega czyszczenie akwarium.

  W kulturze żydowskiej muzyka zawsze odgrywała ważną rolę. Jej początki sięgają dawnych czasów, czego dowodem są zachowane do dzisiaj ślady z odległych okresów historycznych. Z muzyką żydowską związana jest muzyka klezmerska, pełniąca istotną funkcję w żydowskich obrzędach religijnych. Z czasem przerodziła się jednak w muzykę rozrywkową, grywaną podczas uroczystości oraz ślubów, a w końcu została połączona z elementami jazzowymi.

  Margaret Tyler to jedna z najbardziej oddanych fanek brytyjskiej rodziny królewskiej. Jej prywatny zbiór pamiątek jest największy w Wielkiej Brytanii. Ile przedmiotów wchodzi w skład kolekcji? Czy Margaret poznała kogoś z rodziny królewskiej? Z Brytyjką rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Anna Senkara. A do studia zaprosiliśmy specjalistę ds. marek Konrada Jagodzińskiego, aby zapytać o finanse związane z rodziną królewską.

  Taniec na rurze cieszy się coraz większą popularnością w Polsce. Bywa on jednak mylnie kojarzony z nagim tańcem, który można zobaczyć wyłącznie w klubach go-go. Zajęcia z pole dance organizowane w szkołach są zupełnie inne i pozbawione podtekstu seksualnego. Sprawdź, na czym polega pole dance, czy nauka tańca na rurze jest trudna oraz co warto wiedzieć przed pierwszymi zajęciami.

  Co to jest i jak powinno wyglądać drzewo genealogiczne? To pytanie, z którym mierzą się osoby chcące poznać historię i postaci swojej rodziny oraz odpowiednio je uporządkować. Drzewo genealogiczne rodziny można przygotować na różne sposoby, w tym dość oryginalne.

  Gwiazdy składające się na Wielki Wóz niesłusznie przez wiele osób są utożsamiane z Wielką Niedźwiedzicą. Chociaż świecą najjaśniej, to w rzeczywistości stanowią wyłącznie jej fragment. Gwiazdy Wielkiego Wozu są łatwe do znalezienia na niebie i to od ich odszukania rozpoczyna się właściwa przygoda z obserwowaniem gwiazdozbiorów. Wielki Wóz potrafi wskazać właściwie każdy. Szczególnie dobrze widoczne są jego tylne „koła” i środkowa część.

  Podobno każdy mężczyzna powinien mieć zawsze przy sobie scyzoryk. Dzięki temu narzędziu można sobie sprytnie sobie poradzić w wielu wymagających sytuacjach. Mimo że w XXI w. poręczny, kieszonkowy nóż nie przyda się do polowania na zwierzynę, wciąż kryje on w sobie wiele praktycznych zastosowań.