Materiał promocyjny

Od 16 lat fotografuje psy. "Kundelek też może być świetnym modelem. Nie ma znaczenia wielkość czy rasa"

Alicja Zmysłowska o fotografii psów
Fotografia psów to jej specjalność
Źródło: Dzień Dobry TVN
Alicja Zmysłowska zajmuje się fotografowaniem psów. Wykonywanie przez nią zdjęcia były wielokrotnie nagradzane, a także wystawiane w różnych częściach świata. Jakimi modelami są psy? Co jest najtrudniejsze przy fotografowaniu zwierzaków? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Jak sfotografować psa?

Alicja Zmysłowska od 16 lat profesjonalnie zajmuje się fotografowaniem psów. Za swoje magiczne, bajkowe zdjęcia była wielokrotnie nagradzana. Zdobyła m.in. nagrodę za najlepszy psi portret w konkursie organizowanym przez Międzynarodowy Klub Fotografów Zwierząt w 2020 roku. Jej zdjęcia prezentowane były również na wielu wystawach, m.in. w Los Angeles. Kobieta prowadzi także warsztaty fotograficzne na całym świecie. Uczy na nich, jak w niebanalny sposób uchwycić w kadrze psy.

Fotografka wyznała, że zdarzało jej się fotografować psy niekiedy w bardzo nietypowych miejscach. - Były np. norweskie fiordy, czy lodowce na Alasce, czy na Islandii. Zdarzyło mi się też pokonać trasę 28 kilometrów dla jednego zdjęcia w Norwegii - powiedziała Alicja Zmysłowska.

Zdaniem artystki każdy może zacząć fotografować swoje zwierzaki. - Jeśli psiak bardzo łatwo się rozprasza innymi zwierzętami, czy innymi ludźmi, to warto wybrać się do lasu. Na jakąś polanę, bardziej dzikie miejsce, gdzie tych rozproszeń po prostu nie będzie - dodała.

Jakimi modelami są psy?

Artystka wyznała, że prace bardzo ułatwia jej aparat z funkcją łapania ostrości na zwierzęce oko. - Mogę skupić się na komponowaniu zdjęcia i pracy z psem, a nie na łapaniu ostrości - powiedziała. Fotografka zdradziła też, że psy są bardzo różnymi modelami. - To tak, jak z ludźmi. Jeden jest genialny i dużo nie trzeba. Inni są troszeczkę trudniejsi. Trzeba dużo więcej czasu, cierpliwości, dużo więcej ujęć. Kundelek też może być świetnym modelem. Nie ma znaczenia wielkość czy rasa - dodała.

Alicja Zmysłowska przyznała, że aby zrobić dobre zdjęcie, zdarzało jej się wejść na drabinę lub tarzać po ziemi. - Dzięki dobremu sprzętowi i opcji z odchylanym ekranikiem mogę zrobić zdjęcie w dużo bardziej wygodnej pozycji - powiedziała.

Co jest najważniejsze przy fotografowaniu psów? Dowiecie się tego z dalszej części materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Reporter: Marta Buchla

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości