pies

  pies

  Do skandalicznego wydarzenia doszło w Bytowie. Fundacja Nasze Futrzaki zawiadomiła policję i straż pożarną. Zwierzę było odwodnione.

  Kamera nagrała, co robił.

  Sprawdź, jak pomóc niedowidzącemu zwierzakowi przystosować się do nieznanego otoczenia.

  Lęk separacyjny to zachowanie wynikające z paniki, w którą wpada psiak odizolowany od opiekuna. Jakie są objawy? Jak oswoić zwierzę z naszą nieobecnością? Na te pytania w Dzień Dobry TVN odpowiedział Radosław Ekwiński, behawiorysta.

  Sprawdź, które rasy sprawdzają się najlepiej.

  Reporterka Dzień Dobry TVN Agata Zjawińska wybrała się do Torunia, gdzie spotkała się z Witkiem Orcholskim, który profesjonalnie trenuje canicross. Mężczyzna wytłumaczył, na czym polega sport, a także przedstawił swojego przyjaciela, z którym startuje w mistrzostwach.

  Zbliżają się wakacje i wiele osób planuje zabrać na wyjazd swojego psa. Jednak, aby taka podróż była maksymalnie komfortowa zarówno dla nas, jak i dla zwierzaka trzeba się do niej odpowiednio przygotować. O czym trzeba pamiętać? Jakich błędów nie popełniać? O tym w Dzień Dobry TVN mówił behawiorysta Radosław Ekwiński.

  Mężczyzna w błyskawicznym tempie zdobywa popularność w mediach społecznościowych.

  - Jest przejechany przez życie - oznajmił aktor.

  Do schroniska w Celestynowie trafiło 30 zwierząt z Ukrainy. Wśród nich była Slava. Czym przekonała do siebie opiekunów?

  Julia Kuczyńska znana jako Maffashion nie zostaje obojętna wobec krzywdy, jaka dzieje się w jej otoczeniu. Niedawno gwiazda zareagowała na bestialskie zachowanie rowerzysty, który pod sklepem miał otruć psa. W mediach społecznościowych zamieściła post i poprosiła o pomoc w odszukaniu podejrzanego. 36-letni mężczyzna został już zatrzymany przez policję.

  Właściciele proszą o wsparcie na leczenie psa.

  Cały świat podziwia Patrona, czyli ukraińskiego psa rasy Jack Russell Terrier, który rozbraja rosyjskie miny i niestrudzenie ratuje życie mieszkańcom Ukrainy. W Dzień Dobry TVN hodowczyni Kaja Kamińska oraz behawiorystka Aneta Awtoniuk opowiedziały o tej niezwykłej rasie.

  Po naszych ulicach bardzo często błąkają się bezdomne lub porzucone zwierzęta. Tomasz Koper, założyciel fundacji TropWarszawa, zajmuje wyłapywaniem bezpańskich psów.

  Mieszkaniec Trzcianki nie życzy sobie, by w pobliżu jego posiadłości przechodziły osoby z psami. Niejednokrotnie gdy ktoś zbliża się do jego ogrodzenia, atakuje ludzi. Nie pomagają kary, zgłoszenia na policję, ani mediacje. Reporterzy programu Uwaga! TVN przyjrzeli się sprawie.

  Nakaz to pies do zadań specjalnych. Pełni służbę w Zakładzie Karnym w Głogowie. Jak wygląda jego dzień pracy?

  Odznaczenie za ofiarną służbę pieska odebrał jego właściciel i saper Mychajło Iljew.

  Według doniesień pomylił adresy, a swoje roztargnienie zauważył, gdy było już za późno.

  Planujesz podróż z psem i chcesz przygotować się do niej w sposób kompleksowy, aby Twój samochód nie ucierpiał? A może regularnie wyjeżdżasz ze swoim pupilem i potrzebujesz praktycznej i wygodnej maty na tylną kanapę auta? Podpowiadamy, w jaki sposób wybrać matę do samochodu dla psa, abyście zarówno Ty, jak i Twój czworonóg cieszyli się spokojną podróżą.

  Wzruszająca historia 10-letniego psa ze schroniska, który w podeszłym wieku dostał szansę na miłość. Co było najtrudniejsze w adaptacji czworonoga w nowym domu?

  Na czym dokładnie polega praca psa-przyrodnika? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadała Andżelika Haidt, naukowczyni z Instytutu Badawczego Leśnictwa.

  Fundacja Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt została poinformowana, że na jednej z tras w Bieszczadach jedzie na rowerze mężczyzna, który niepokojąco się zachowuje i ma przy sobie psa. Zwierzę wyglądało na wycieńczone. Pracownicy fundacji pojechali na miejsce, by sprawdzić, co się dzieje.

  Zabawki dla szczeniaka pozwalają mu zaspokoić naturalną potrzebę żucia i gryzienia.

  Sprawdź, jak wygląda proces adopcyjny i dlaczego warto przyjąć pod swój dach adopciaka.

  Aktorka skomentowała obawy fanów.

  Ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba pokazał w mediach społecznościowych zdjęcie, które skradło serca internautów. Dyplomata zaadoptował szczeniaka urodzonego w oblężonym przez Rosjan Mariupolu. Tym samym zaapelował do ludzi, żeby w miarę możliwości także ratowali zwierzęta w potrzebie.

  Iza Łysoń od 13 lat zajmuje się fotografią psów. Kobieta nie przypuszczała, że zrobione przez przypadek zdjęcie jej 4,5-letniej suczki odniesie tak duży sukces.

  Sprawa zbulwersowała mieszkańców i internautów.

  Opiekunka zwierzaka miała zostać zgwałcona, a następnie zabita.  

  Czy agresywne psy mogą zmienić zachowanie? Poznajcie ciekawe historie adopcyjne.