Anna Wojszel jest pasjonatką sztuki od najmłodszych lat. Ukończyła liceum plastyczne i kierunek przyrodniczy na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.
„Nie ma nic złego w byciu brzydkim”.
Aleksandra Łogusz i Maciej Margas są parą, która fotografuje i filmuje Polskę z powietrza.
Yaro to fotograf z powołania. Długo szukał własnego miejsca na ziemi, przedstawiając widowni swoje surrealistyczne wizje. Wkrótce sam został obsadzony w jednej z nich.
Liczą na zdobycie mistrzostwa świata.
W studiu Dzień Dobry TVN pojawiła się wielka sztuka. Widzowie mogli zobaczyć dzieła takich artystów jak Jan Matejko, Stanisław Fijałkowski, Zdzisław Beksiński, Jacek Malczewski, Wojciech Fangor. Na czym polega ich wyjątkowość opowiedziała Iwona Büchner – Grzesiak.
Krokodyl to niebezpieczny drapieżnik, ale w świecie bajek i kreskówek często przedstawiany jest jako bardzo sympatyczne zwierzę. Dlatego dzieci niejednokrotnie proszą rodziców o narysowanie go.
Dorota Wellman postanowiła sprawdzić, jak wygląda pracownia prawdziwego artysty. Dziennikarka odwiedziła Andrzeja Franaszek, którego obrazy i rzeźby cieszą się popularnością na całym świecie.
Toczek do jazdy konnej powinien być indywidualnie dopasowany do osoby jeżdżącej konno. Tylko wtedy mamy pewność, że spełnia on swoje zadanie i zapewnia bezpieczeństwo. Przy wyborze w pierwszej kolejności sugeruj się tym, jak toczek leży i z jakich materiałów został wykonany. Wybieraj firmy, które specjalizują się tylko w produkcji kasków jeździeckich.
Origami to sztuka składania papieru. W tradycyjnej sztuce origami figurki powstają tylko z jednej kartki papieru. Za pomocą origami modułowego jesteśmy w stanie stworzyć wiele figur, które nie byłyby możliwe do zrobienia z tylko jednej kartki. Origami 3D jest czasem tak skomplikowane, że wymaga tysiąca małych modułów.
Lekcje wychowania fizycznego. Jedni je kochają, inni nienawidzą i jak się okazuje, nie jest to wcale kwestia kondycji uczniów, a prowadzenia zajęć. Sposób na zainteresowanie młodzieży sportem znalazł Leszek Osik, który do szkół przyprowadza… znanych sportowców. Nam opowiedział nieco więcej o inicjatywie "Lekcję WF z…".
Dzięki ozdobom wnętrze nabiera niepowtarzalnego charakteru. Jeśli chcemy, aby były naprawdę wyjątkowe i oryginalne, warto wykonać je samodzielnie.
Michał Kulka przez wiele lat był dyrektorem marketingu, prezesem spółki w grupie bankowej, a także właścicielem kancelarii prawnej. W pewnym monecie mężczyzna postanowił zerwać z dotychczasowym zajęciem i zajął się wyrabianiem piór wiecznych. Co skłoniło go do zmiany pracy? Czy tęskni za dawnym życiem?
- Mocno stawiam na poziom tego zespołu - komentuje w Dzień Dobry TVN dyrygentka prof. dr hab. Anna Olszewska.
- Byliśmy pełni obaw, bo jest to rzecz nowa. Nie wiedzieliśmy, jak to się sprawdzi w takiej aranżacji - komentuje dyrygent Łukasz Hermanowicz.
Jego muzyka sięga do korzeni ludowych.
Decoupage to tradycyjna technika dekoracji, która do dziś znajduje wielu pasjonatów. Ta fascynująca metoda zdobienia pozwala na przekształcenie starego mebla lub naczynia w zachwycające dzieło sztuki. Decoupage na szkle daje wyjątkowo satysfakcjonujący rezultat, ponieważ naczynie zyskuje wtedy efekt trójwymiarowy. Nie potrzebujesz do tego zdolności plastycznych ani wielu specjalistycznych narzędzi, tylko skrawki papieru i kilka przyborów!
Paweł Peszczyński podczas grzybobrania znalazł wykonany z brązu napierśnik. O skarbie, który obecnie znajduje się w muzeum w Wągrowcu, opowiedział w rozmowie z Agatą Zjawińską, reporterką Dzień Dobry TVN.
Andrzej Bachleda-Curuś to człowiek obdarzony wieloma talentami. Na swoim koncie ma sukcesy w sporcie, spełnia się również jako muzyk i malarz. Która z tych dziedzin jest mu najbliższa? Jakie ma plany na przyszłość?
Nurkowanie to sport, który cieszy się coraz większą popularnością. Mimo to niewiele osób ma odwagę zejść pod wodę wiedząc, że w pobliżu mogą być rekiny.
Rysowanie brył wymaga pracy nad techniką rysunku perspektywicznego i aksonometrycznego.
"Niedługo wszyscy będą umieli ładnie mówić nazwisko 'Tomczuk'"
Katarzyna Mamona-Petryka z zawodu jest kontrolerką ruchu lotniczego, a w wolnym czasie piecze i dekoruje ciastka oraz pierniczki. Anna Nowak-Ibisz wraz z kamerami programu "Pani Gadżet" zawitała do jej pracowni na warszawskim Bródnie, by przyjrzeć się, jak prosperuje kameralny biznes.
Muzyka bałkańska to energetyczna mieszanka żywiołowych dźwięków i zarazem istotny element lokalnego kolorytu. Mimo że istnieją różnice w melodiach tworzonych przez mieszkańców poszczególnych krajów, można wyróżnić kilka cech wspólnych. Należą do nich m.in. wykorzystanie instrumentów dętych, orientalne melodie czy też inspiracje kulturą romską.
Cosplay to coś, co uwielbiają fani gier komputerowych i komiksów. Oryginalne stroje, kolorowe makijaże, peruki, hełmy czy zbroje są atrybutami zawodowych cosplayerów.
Agata Mitera potrafi stworzyć na talerzu prawdziwe dzieła sztuki.
Jan Dudek łączy aerial z fire show, czyli akrobatykę powietrzną z ogniem. Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła go w miejscu performance'u.
W polskich lasach pojawił się grzyb, który może nieźle nastraszyć. Wszystko przez to, że swoim wyglądem przypomina dłonie zombie próbującego wydostać się spod ziemi. Mowa o próchnilcu maczugowatym, potocznie zwanym "palce umarlaka". Co to za grzyb?
Dziś akceptuje siebie i nie boi się realizować swoich pasji i marzeń.
Jeżdżą na deskorolkach, ale nie używają do tego nóg, lecz palców u rąk.