Michał Kulka przez wiele lat był dyrektorem marketingu, prezesem spółki w grupie bankowej, a także właścicielem kancelarii prawnej. W pewnym monecie mężczyzna postanowił zerwać z dotychczasowym zajęciem i zajął się wyrabianiem piór wiecznych. Co skłoniło go do zmiany pracy? Czy tęskni za dawnym życiem?
Zrezygnował z pracy i zaczął robić pióra wieczne
Michał Kulka - jak sam przyznał - był mężczyzną w drogim garniturze, w butach szytych na miarę, który żył od spotkania do spotkania. Jednak potrzeba robienia czegoś własnoręcznie buzowała w nim przez cały czas pracy zawodowej. - To się wyrażało w fotografii, czy w tym, że zbudowałem samochód od zera - powiedział pan Michał.
Mężczyzna zaczął się interesować piórami wiecznymi w momencie, gdy zauważył, że jego syn bardzo brzydko pisze. - Kupiłem mu obsadki i stalówki, takie klasyczne, maczane w atramencie. Razem usiedliśmy przy stole i zaczęliśmy pisać. Stwierdziłem: "Super, więcej piór. Chce jeszcze jedno". To jeszcze jedno skończyło się na ponad stu piórach - powiedział.
Jak powstaje pióro wieczne?
Pan Michał wytwarza pióra wieczne praktycznie od początku do końca. Samodzielnie - poza stalówką - robi wszystkie jego elementy. Do ich ozdobienia wykorzystuje złoto, srebro, macicę perłową, a także ziarna rzepaku. Na wykonanie jednego pióra - w zależności wybranej od techniki - potrzebuje od 6 tygodni do nawet kilku miesięcy.
Mężczyzna przyznał, że wiele osób pyta go, czy tęskni za swoim dawnym życiem. Co im odpowiada? Dowiecie się tego z dalszej części materiału.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Polski chór wyśpiewał Grand Prix we Włoszech. "Mocno stawiam na poziom tego zespołu"
- Zaklinacz instrumentów z Olsztyna. Jego muzyka sięga do korzeni ludowych. "To jest sposób na życie"
- Wybrał się na grzyby i znalazł starożytny skarb. "Wiedziałem, co to jest"
Autor: Katarzyna Oleksik
Reporter: Małgo Fall
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN