Katarzyna Zalewska-Teylor stworzyła irysowe pole kwiatów, co było absolutnym przypadkiem. Wcześniej pracowała w branży ubezpieczeń. Pierwszego kwiatka tej odmiany dostała od swojej sąsiadki. Wtedy wszystko się zmieniło.
Co sprawiło, że radykalnie zmienił swoje zawodowe życie?
Współcześnie pojawiają się nowe formy zatrudnienia, które opierają się na współpracy pomiędzy firmami, a nie na zatrudnianiu pracownika. Są bardziej elastyczne i pozwalają na pracę zdalną, a także obniżenie kosztów pracodawcy. Istnieje wiele typów takich umów. Czym jest B2B? Co oznacza ten skrót?
Jakie cechy są pożądane na rynku pracy?
Michał Kulka przez wiele lat był dyrektorem marketingu, prezesem spółki w grupie bankowej, a także właścicielem kancelarii prawnej. W pewnym monecie mężczyzna postanowił zerwać z dotychczasowym zajęciem i zajął się wyrabianiem piór wiecznych. Co skłoniło go do zmiany pracy? Czy tęskni za dawnym życiem?
"Zamiast wziąć odpowiedzialność za swoje życie, wolimy się schować za niemocą".
Na pytania odpowiedział Ernest Wencel, rekruter.
"Wiele osób całymi latami zwleka z podjęciem decyzji".
Zmiana pracy lub odejście na emeryturę to dobry czas, żeby pokazać współpracownikom czy szefowi, że wspólne chwile spędzone w firmie były naprawdę miłe. W takich sytuacjach warto złożyć życzenia na pożegnanie z pracy. Czasem dodatkowo kupuje się również prezent lub organizuje przyjęcie, jednak to właśnie piękne kartki okolicznościowe z wyjątkowym cytatem lub wierszykiem zostają zwykle na całe lata. Sprawdź, czego życzyć na pożegnanie z pracy kolegom i koleżankom, a także przełożonemu.
Liczba osób, które rezygnują z pracy wzrasta w ostatnim czasie. W Stanach Zjednoczonych tylko w kwietniu aż cztery miliony osób podjęło taką decyzję - to najwyższa liczba od 20 lat. Eksperci ostrzegają jednak przed gwałtownymi zmianami.
Bartek "Borówa" Borowicz zajmował się organizowaniem koncertów. Gdy przyszła pandemia, musiał odwołać prawie 200 wydarzeń. Został bezrobotny. Nie załamał się jednak, a ochoczo zakasał rękawy i zabrał się do innej pracy - i to jakiej! Poznajcie jego historię.
Z najnowszych badań wynika, że ponad połowa Polaków ma zawodowe postanowienia noworoczne. Aż 7 na 10 z nich chce zmienić pracę, a 5 na 10 – nabyć nowe umiejętności. W jaki kierunek jednak warto się zwrócić i które zawody będą najbardziej pożądane w 2021 roku? W Dzień Dobry TVN podpowiedziała to ekspertka ds. HR, Agnieszka Czarnecka.
Barbara Garstka i Wojciech Wachuda to aktorzy, którzy z powodu tymczasowego zamknięcia teatrów i kin musieli się przebranżowić. Ona pracuje w salonie z artykułami wnętrzarskimi, a on – zarabia jako taksówkarz. Czy lubią to co teraz robią? Czego im najbardziej brakuje z czasów, kiedy występowali na scenie?
Jakiś czas temu pewien 18-latek rzucił pracę w sklepie spożywczym nie informując o tym nikogo. Jednocześnie, chłopak zabierał ze sobą całą wypłatę, która według niego mu się należała. Z psychoterapeutą Robertem Rutkowskim rozmawiamy w Dzień Dobry TVN o tym, w jaki sposób Polacy rzucają pracę. Robią to w sposób przemyślany czy w afekcie? Jak odejść z pracy, by nie palić za sobą mostów?
Brytyjczycy pracują na tym samym stanowisku średnio pięć lat, a Polacy - ponad dziesięć. Według pracodawców to wada czy zaleta? A jak szefowie firm postrzegają osoby, które często zmieniają pracę? Jak w czasie rozmowy kwalifikacyjnej wytłumaczyć chęć zmiany pracy? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN psycholog biznesu Izabelę Kielczyk.
Maciej Stuhr wypalił się zawodowo. Nie chce być już aktorem, dlatego postanowił poszukać dla siebie nowej pracy. Zobaczcie, jakie propozycje miały dla niego osoby, które poprosił o pomoc w wyborze nowej drogi zawodowej i co z nich wybrał dla siebie.
Jednym z postanowień noworocznych może być zmiana pracy. Czy jest to dobry moment na wykonanie takiego ruchu? Jak się do tego zabrać? Jaka jest najlepsza metoda na znalezienie nowej pracy? O tym gość Dzień Dobry TVN dziennikarz TVN24 Biznes i Świat Paweł Blajer.