nietypowe hobby

  Sztuka składania papieru bez użycia kleju i nożyczek ma swoich zwolenników na całym świecie. Jeśli i ty lubisz origami, żaba będzie doskonałym projektem do wykonania – niezbyt skomplikowanym, choć efektownym. Jeśli szukasz pomysłu na pracę plastyczną dla dzieci, możesz także wykorzystać założenia innej techniki i wykonać żabę z kółek lub na bazie gotowego szablonu.

  Makramy i ich wyplatanie od pewnego czasu cieszy się coraz większą popularnością. Na szczęście, jak mówi Natalia Mokrzycka, która je tworzy, tej sztuki może nauczyć się każdy, ale trzeba się uzbroić w cierpliwość. Od czego zacząć? Jaki sznurek wybrać na początek? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.

  Erik Cavanaugh, mimo że jego wygląd mocno kłóci się z wyobrażeniem, które większość z nas ma na temat tancerzy, realizuje swoje marzenia. Jak zaczęła się jego przygoda?

  Kordonek do delikatne, ale bardzo trwałe nitki bawełniane lub poliestrowe, występujące w wielu kolorach. Kordonek sprawdza się w szydełkowaniu i haftowaniu. Sprawdź, co warto wiedzieć przed zakupem kordonka. Jak czytać schematy szydełkowania?

  Michalina Bernat ma wyjątkową pasję. 11-latka własnoręcznie tworzy pluszowe konie na kiju, które noszą nazwę hobby horse.

  Katarzyna Szczech swoją karierę zawodową rozpoczynała jako animatorka dziecięca. Od kilku lat jest artystką bańkową. Dlaczego zdecydowała się na zmianę drogi zawodowej? Czy pokazy puszczania baniek to atrakcja tylko dla dzieci? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.

  "Dziewczynki szykują się całymi tygodniami do zawodów".

  - Wyrzucone na śmietniki meble to niemi świadkowie naszej codzienności. Chcę sprawić, by cokolwiek po nich zostało — mówi Katarzyna Aszkiełowicz, która kolekcjonuje zdjęcia polskich kanap na Instagramie. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała o swojej nietypowej pasji i jej początkach.

  Teresa Waydowicz od kilkudziesięciu lat kolekcjonuje porcelanowe lalki. W swojej kolekcji ma ich już ponad 1400 i są to eksponaty z całego świata. O swojej niezwykłej pasji nauczycielka muzyki opowiedziała teraz w Dzień Dobry TVN.

  Michał "Szyszkodar" Klimczyk to artysta GPS-owy, który połączył ze sobą dwie pasje - jazdę na rowerze i sztukę. W jaki sposób? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Karol Majchrzak jest pasjonatem Stanów Zjednoczonych i wszystkiego, co się z nimi wiąże. Jak narodziła się jego fascynacja tym, co amerykańskie? Co tak pociąga go w tamtej kulturze? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  Dog dancing to wyjątkowa dyscyplina sportowa nie tylko dla ludzi, ale i dla zwierząt. Wspiera dodatkowo psią inteligencję, koncentrację oraz czujność. Na czym dokładnie polega? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała trenerka, Ewa Michrowska.

  Artur Wesołowski to znany polski fotograf, który pracował dla najważniejszych czasopism i kolorowych magazynów. Teraz zakochał się w ceramice i własnoręcznie wyrabia naczynia. Jak do tego doszło? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Samuel Aab to licealista, który pasjonuje się uprawą bananowców. Na kawałku nieużytku w centrum Krakowa stworzył niezwykły ogród, który robi wrażenie na sąsiadach i pasjonatach roślin. Teraz chłopak opowiedział o swojej pasji w Dzień Dobry TVN.

  Origami to wywodząca się z Chin i rozwinięta w Japonii sztuka składania papieru bez użycia kleju, nożyczek i dodatkowych ozdób. Jednymi z pierwszych motywów wykonywanych tą techniką były ozdobne pudełka tsutsumi oraz pary motyli zdobiące butelki sake podczas wesela. Papier do origami powinien być cienki i plastyczny, by łatwo można go było zaginać i składać.

  laki

  "To jest awans z podwórka na salony"

  Numizmatyką zajmują się zarówno osoby starsze, jak i młodsze. Jest to rodzaj hobby, który łączy pokolenia. Jakimi kryteriami kierują się miłośnicy numizmatyki? Monety poszukiwane przez te osoby to egzemplarze o różnej wartości.

  Zbliżają się chłodniejsze dni, w których dzieci nie będą tak często wychodziły bawić się na zewnątrz. Z tego powodu warto znaleźć im kreatywne zajęcie. Na ciekawy pomysł wpadła Katarzyna Sulewska, która założyła na Facebooku grupę #kamyczki. W Dzień Dobry Wakacje opowiedziała, na czym polega nowa zabawa.

  Joanna i Piotr są rzemieślnikami w stylu steampunk. Najpierw zaczęli tworzyć biżuterię, aż w końcu styl ten zawładnął całym ich życiem. Poznajcie ich nietypową pasję.

  Burze niektórych przerażają, innych fascynują. Wiele osób jest zaintrygowanych tym zjawiskiem pogodowym i pragną obserwować je z bliska, stając się tzw. łowcami burz. Niestety, coraz więcej dzieci również wyrusza w środek gwałtownych wyładowań. Jakie niesie to za sobą zagrożenia? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział łowca burz, który prowadzi grupę hobbystyczną Burze Podkarpacia, Piotr Witek.

  Trwa najstarsza i największa międzynarodowa impreza sportowa, czyli Igrzyska Olimpijskie. W tym roku odbywają się w Tokio. Tom Daley, reprezentant Wielkiej Brytanii w skokach do wody, zwrócił na siebie uwagę nie tylko umiejętnościami sportowymi. Został przyłapany, jak siedząc na trybunach... robił na drutach.

  Daria Ładocha jest mamą dwóch córek. Starsza z nich, Laura, uwielbia jeździć konno. Kulinarna ekspertka opowiedziała nam, jak to się stało, że nastolatka pokochała ten sport. Okazuje się, że wszystko się zaczęło, gdy jej pociecha miała zaledwie kilka miesięcy.

  Paweł Skóra to Mistrz Świata, Europy i Polski we freestyle football. Jest wielokrotnym sędzią, doświadczonym performerem, który pokazywał swoje umiejętności podczas setek pokazów na całym świecie, a także w programie "Mam Talent!". Teraz w Dzień Dobry TVN zaprezentował, co potrafi zrobić z piłką.

  34-letnia Sara Gustafsson ze Szwecji pochwaliła się w mediach społecznościowych swoim unikatowym hobby. Kobieta bowiem zbiera lalki, które do złudzenia przypominają dzieci. W swojej kolekcji ma już 20 okazów, którym systematycznie wykonuje sesje zdjęciowe i chwali się w sieci.

  Dla malowania motocykli porzucił karierę prawnika, choć - jak sam deklaruje - od początku wiedział, że prawo to nie jego bajka. Na początku swoim hobby zajmował się po godzinach, w garażu, szybko jednak zrozumiał, że to właśnie ze swoją pasją chce związać swoje życie zawodowe.

  Niecodzienna pasja oraz zainteresowanie historią sprawiło, że Monika i Łukasz Harazim założyli rodzinę. Dziś wspólnie rekonstruują średniowieczne tkaniny. Na czym to polega? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

  Odwiedzenie opuszczonego budynku ma swój niepowtarzalny klimat. Doskonale zdają sobie z tego sprawę eksploratorzy miejscy z Górnego Śląska. Na czym polega ich pasja? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

  Michał Szymański uprawia archeologię eksperymentalną. Przebiera się w średniowieczne stroje i organizuje żywe lekcje historii. Poznajcie współczesnego alchemika, który swoją pasję przekuł w pracę.

  Pan Jarosław ma nietuzinkowe hobby. Zbiera zapalniczki. Jego kolekcja liczy już ponad 500 modeli. Najstarszy eksponat powstał jeszcze przed wojną. Nie ma dwóch takich samych - kunsztem wykończenia i kreatywną formą charakteryzują się zwłaszcza zapalniczki gabinetowe. W kolekcji doliczymy się także tych powstałych z łusek pocisków, tych o kształtach armaty lub latarni. Znajdzie się nawet sedes. Skąd u pana Jarosława wzięła się taka pasja?