Urządził sobie mieszkanie w jaskini na szczycie góry. Ma prąd i internet

Źródło: Dzień Dobry TVN
M-4 w jaskini
M-4 w jaskini
Pasja od dzieciństwa
Pasja od dzieciństwa
Bracia, których łączy pasja do budowania
Bracia, których łączy pasja do budowania
Nieznana pasja Sławomira Łosowskiego
Nieznana pasja Sławomira Łosowskiego
 Połączyła ich miłość i pasja
Połączyła ich miłość i pasja
Koronka Szydełkowa to jej pasja życiowa - poprawione
Koronka Szydełkowa to jej pasja życiowa - poprawione
Zdzich Rabenda internautom znany jest z profilu "Takie tam Z tripa". Mężczyzna z zawodu i z zamiłowania jest podróżnikiem oraz przewodnikiem. Mieszka na Teneryfie, w mieszkaniu urządzonym w jaskini na szczycie góry. Skąd taki pomysł? 

Jaskinia zamiast mieszkania

Zdzich Rabenda wyznał, że jego życie zmieniło się wraz z wybuchem pandemii. - Kiedy zbliżała się kolejna zimowa fala lockdownu, kupiłem bilet w jedną stronę, wyjechałem na Teneryfę. Nie wiedziałem, że będę mieszkał w jaskini, ale tak się potoczyło życie, że tu już mijają moje trzy lata. A na Śląsk, a szerzej patrząc do Polski, przyjeżdżam w tej chwili głównie na wakacje albo żeby zorganizować jakieś wydarzenia kulturalne w naszym kraju - powiedział

Podróżnik zdradził, że w pewnym momencie poznał osoby, które zaprosiły go do swojego sąsiedztwa. - Tak z upływem krótkiego czasu znalazłem grotę, w a tej chwili dwie groty, które są moim centrum życiowo-bytowym, więc mieszkam na szczycie góry - dodał.

Jak wygląda życia na szczycie góry?

Zdzich Rabenda wyznał, że liczba jego sąsiadów zależy od pory roku. - Latem, kiedy jest bardzo gorąco, lokalna społeczność zmniejsza się do kilkunastu, może kilkudziesięciu osób, ale tu gdzie ja mieszkam, miejsce jest dość ograniczone z racji niewielkiej dostępności jaskiń, więc raczej nie ma w bezpośrednim moim sąsiedztwie nowych sąsiadów - wyjaśnił.

Jak zorganizował sobie życie w mieszkaniu w jaskini? Dowiecie się tego z dalszej części materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Magdalena Bober

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości