Tajemnice nadmorskich piasków. Co można w nich znaleźć?

Jakie skarby można znaleźć na plaży?
Projekt Plaża. Jakie skarby kryją polskie plaże?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Wakacje nad morzem to nie tylko kąpiele czy wylegiwanie się na plaży. Pobyt na wybrzeżu to doskonała okazja do tego, że zacząć szukać skarbów. Jakie tajemnice kryje piasek i co można w nim znaleźć?

Co można znaleźć w nadmorskim piasku?

Krzysztof, Ewelina i Hania mają wspólną pasję. Całą rodziną przemierzają nadmorskie plaży w poszukiwaniu skarbów. W tym pomagają im wykrywacze metalu. - Służą do wykrywania przedmiotów, które są w tym przypadku w piasku - powiedział pan Krzysztof i dodał, że na plaży można znaleźć bardzo dużo. - Głownie rzeczy, które gubią plażowicze - monety, biżuterię, wszelkiej maści zabawki - tłumaczył.

Na tym jednak nie koniec. - Jeżeli morze zabierze piasek, to odsłania te starsze warstwy i możemy znaleźć prawdziwe skarby - wyjaśnił.

Trzeba jednak podkreślić, że nie znaleziska są tu najcenniejsze. - Najważniejsze dla mnie jest to, że jesteśmy razem, to jest spędzanie czasu razem - wyznała pani Ewelina, żona pana Krzysztofa.

Poszukiwanie skarbów na plaży. Od czego zacząć?

Aby zacząć swoją przygodę z poszukiwaniem skarbów - w pierwszej kolejności - należy zaopatrzyć się w wykrywacz metalu. Co jeszcze trzeba mieć? - Łopatkę do piasku, jakąś torebkę na znalezisko i dobry humor, samopoczucie, bo to jest bardzo miła i fajna forma rodzinnego spędzania czasu - stwierdził pan Krzysztof.

Warto dodać, że osoby, które chcą przeszukać plaże nadmorskie, nie potrzebują żadnego zezwolenia. - Sprawa robi się bardziej skomplikowana, jeśli chcemy szukać zabytków. Jest potrzebne pozwolenie, to jest biurokracja, dużo papierów - wyjaśnił.

Co najbardziej niezwykłego udało im się znaleźć? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla