Fenomen zabawki jojo
Jojo pozwala wykonywać zarówno proste triki góra-dół, jak i te bardziej skomplikowane. Co ciekawe, zawody jojo cieszą się na świecie sporą renomą i zainteresowaniem. Jak długo Kacper uczył się techniki obsługi zabawki na sznurku?
- Moja kariera z jojo trwa już 11 lat, coś takiego. I miałem 11 lat, jak zacząłem - powiedział Pałatyński.
Co sprawiło, że postanowił rozwijać swoją pasję? - To jest taka, można powiedzieć, dosyć przykra historia, ponieważ leżałem w szpitalu. Na oddziale dziecięcym było tak, że sale były oddzielone nie ścianami, tylko szybami. Widziałem, co się dzieje na przykład kilka sal obok mnie. Tam był taki chłopak, teraz już mój kolega, i on miał właśnie takie jojo. Przez cały tydzień pobytu w szpitalu patrzyłem, jak on się tym bawi. To mi się spodobało, więc poprosiłem rodziców, żeby mi kupili jojo na święta - wspominał gość Dzień Dobry TVN.
Jojo - nauka trików
Kiedy Kacper trafił na pierwsze zawody, nie poszło mu najlepiej. Zajął przedostatnie miejsce. Mimo wszystko niepowodzenie go nie zniechęciło. Postanowił jeszcze więcej trenować, by w przyszłości stać się najlepszym zawodnikiem.
Ewa Drzyzga i Krzysztof Skórzyński postanowili wziąć lekcję od mistrza jojo. Pałatyński pokazał prowadzącym naszego programu kilka prostych trików, które każdy, nawet niewprawiony fan zabawki, może wykonać. Zobacz materiał wideo.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Lotnictwo wyciągnęło go z nałogów. Dziś zaraża miłością do sportu innych
- Do tej piekarni ustawiają się kolejki. "Pasja życiowa i zawodowa, dlatego to jest takie dobre"
- W książkach dla dzieci opisywał losy własnego syna. "Koledzy czytali i znali dużo jego prywatności"
Autor: Justyna Piąsta
Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News