Lotnictwo wyciągnęło go z nałogów. Dziś zaraża miłością do sportu innych

Miłość do samolotów
Źródło: Dzień Dobry TVN
Pilot, który otwiera niebo - napisy
Pilot, który otwiera niebo - napisy
Słuchają się jej samoloty
Słuchają się jej samoloty
Czego nie wiesz o lataniu?
Czego nie wiesz o lataniu?
Spełniamy podniebne marzenie
Spełniamy podniebne marzenie
Rowerem przez Afrykę
Rowerem przez Afrykę
Jak wygląda życie polskich nomadek?
Jak wygląda życie polskich nomadek?
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Wytrwałość, treningi i talent - to składowe wielkiej pasji Marcina Regulskiego, który jest niezwykłym pilotem. Swoją pasją do samolotów i modelarstwa zaraża wszystkich tych, którzy potrzebują wsparcia oraz autorytetu. Jak wygląda praca tego wielbiciela lotnictwa przekonacie się oglądając materiał reporterki Dzień Dobry TVN.

Kim jest Marcin Regulski?

Wielka pasja do lotnictwa, wiedza i lata doświadczenia w podniebnych podróżach. Marcin Regulski jest pilotem samolotowym i szybowcowym. Na swoim koncie ma skoki spadochronowe i loty akrobacyjne. Miłością do tego sportu zapałał gdy jako nastolatek został zabrany na pierwszy przelot.

- To wymagające, trudne i człowiek cały czas musi być skoncentrowany. Przede wszystkim musi myśleć o swoich słabościach, aby było ich jak najmniej i jest to bardzo duże wyzwanie - tłumaczył Marcin Regulski.

Poza podróżami w chmurach pilot uwielbia modele tych podniebnych maszyn. O ich konstrukcji wie niemal wszystko, zaś wiedzą dzieli się z najmłodszymi podczas warsztatów w modelarni.

- To nauka cierpliwości przede wszystkim. Przed nimi otwarte później wszystkie najlepsze zawody w życiu, to, co mogą wykonywać, te najtrudniejsze. Robię to dlatego, że lubię relację z dziećmi, pokazać im moją pasję - podsumował bohater reportażu.

Lotnictwo dla wszystkich

Gdy był nastolatkiem, Marcin miał kłopoty z używkami i to właśnie lotnictwo sprawiło, że porzucił szkodliwe nawyki na rzecz odpowiedzialnego zawodu. Z tego powodu zaangażowany jest w pomoc młodzieży z trudnych rodzin oraz osobom z niepełnosprawnościami. Jednym z jego lotniczych podopiecznych jest Łukasz, który zakochał się w samolotach od pierwszego wejrzenia.

- Dzięki Marcinowi mogę mieć te samoloty na wyciągnięcie ręki. [...] To jest duże przeżycie lecieć samolotem, widzi się więcej. W byciu pilotem podoba mi się, że można być w chmurach - podsumował Łukasz.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Reporter: Sylwia Repela

Źródło zdjęcia głównego: DDTVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości