Tego nie wiesz o tanich wakacjach. Jak złapać letnie okazje?

Patenty na tanie latanie
Źródło: Dzień Dobry TVN
Patenty na tanie latanie
Patenty na tanie latanie
Zimna herbata w upalne dni - to jest to!
Zimna herbata w upalne dni - to jest to!
Oparzenia słoneczne – jak sobie z nimi poradzić?
Oparzenia słoneczne – jak sobie z nimi poradzić?
Rozpoczynamy lato!
Rozpoczynamy lato!
Jakie będzie lato w tym roku?
Jakie będzie lato w tym roku?
Upały i beton nas zabiją?
Upały i beton nas zabiją?
Sezon urlopowy za pasem, dlatego coraz więcej z nas myśli o wakacjach w korzystnych cenach. Czy nie jest za późno na ich zaplanowanie? O tym, jak "upolować" bilety lotnicze w niskich cenach, mówił w Dzień Dobry TVN dziennikarz i podróżnik - Tomek Michniewicz.

Patenty na tanie wakacje

Linie lotnicze rok dzielą na dwa sezony, kiedy zainteresowanie podróżami jest największe - okres w pobliżu świąt Bożego Narodzenia oraz wakacji. W tym czasie ceny biletów samolotowych są najwyższe, jednak, jak tłumaczy Tomek Michniewicz - nie oznacza, że tanie latanie latem jest niemożliwe. Planując wyjazd, warto wybierać terminy tuż przed lub zaraz po szczycie sezonu.

- Dobrze jest szukać [przyp. red. lotów] z jednego komputera, a kupować z innego, ponieważ twoja przeglądarka zapisuje historię, w związku z czym ten system rezerwacyjny widzi, że jesteś na przykład powracającym klientem - stwierdził Tomek Michniewicz.

Jak znaleźć tańsze bilety lotnicze?

Nieoczywistym patentem na tańsze bilety jest wybór lotniska mniej popularnego. Jeśli zależy nam na obniżeniu kosztów wycieczki, zamiast decydować się na stołeczny lub krakowski port lotniczy, wybierzmy taki, do którego można dojechać na przykład pociągiem.

- Mówimy o minimalizacji kosztów, a nie o wygodzie. Niestety, w ekonomii jest taka zasada, że nie będzie naraz dobrze, tanio i szybko i tutaj jest dokładnie tak samo. Jeśli ma być tanio, to nie będzie ani szybko, ani dobrze - przyznał szczerze gość programu.

Według Tomka Michniewicza warto kupować bilety lotnicze z wyprzedzeniem, najlepiej we wtorek lub środę. Jeśli mamy taką możliwość - planujmy city break w dni powszednie, gdy w miastach jest mniejszy ruch. Tomek Michniewicz przestrzegł turystów przed overbookingiem, czyli nadrezerwacją. Do tej sytuacji dochodzi, gdy biletów sprzedano więcej, niż jest miejsc w samolocie. 

- Ponieważ przy overbookingu, który prowadzi do tego, że zostajesz na lotnisku, przysługuje ci odszkodowanie. Ono jest regulowane przepisami Unii Europejskiej. [...] Jeśli dobrze pamiętam, przysługuje na przykład 600 euro zwrotu - uspakajał gość.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz
Materiał promocyjny

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz