podróże

  Fudżi to aktywny wulkan wznoszący się na 3766 m n.p.m. Góra znajduje się w Japonii, około 100 km od Tokio. Podczas bezchmurnej pogody jest widoczna z wielu punktów widokowych stolicy kraju. W roku 2013 została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wulkan położony jest na styku trzech płyt tektonicznych. Ostatnia erupcja miała miejsce w wyniku trzęsienia ziemi na początku XVIII w. Fudżi ma 3 stożki wulkaniczne, choć jedynie dwa są widoczne gołym okiem.

  Jaka jest histo­ria Zamku Kra­sic­kich i jakie sekrety kryją jego mury?

  Wyjątkowe Kobe, rzadko odwiedzane przez turystów, wyróżnia się na tle innych, azjatyckich miast. Nowoczesna architektura i duża przestrzeń sprawiają, że jest znacznie bardziej europejskie.

  Michał Cessanis postanowił jesień powitać u naszych południowych sąsiadów. Podróżnik wybrał się w słowacką część Tatr. Zobaczcie, dlaczego warto tam pojechać. Tam każdy znajdzie tam coś dla siebie.

  Archipelag Svalbard, leżący w połowie drogi między Norwegią a biegunem północnym, pomimo surowego klimatu i niedostępnego położenia wciąż przyciąga spore rzesze spragnionych ciszy i kontaktu z przyrodą turystów.

  Roztoczański Park Narodowy to wyjątkowe miejsce, które powstało w celu ochrony różnych gatunków grzybów, roślin i zwierząt. Turyści przyjeżdżają tu nie tylko, aby odpocząć w otoczeniu przyrody, ale także po to, żeby dowiedzieć się czegoś więcej o sposobach jej ochrony. Zobacz, co wyróżnia Roztoczański Park Narodowy oraz co ciekawego można zwiedzić na jego terenie.

  Gołuchów to miejscowość, która znajduje się na terenie powiatu pleszewskiego. Posiada wiele pięknych i historycznych atrakcji dla przybywających tutaj turystów.

  Shibuya to najbardziej znana dzielnica Tokio. Punktem szczególnie charakterystycznym jest znane z filmów skrzyżowanie.

  Laos jest stosunkowo mało znanym państwem azjatyckim. Jego stolicą jest Wientian, miasto mające 800 tysięcy mieszkańców. Leży na rzeką Mekong, tuż przy granicy z Tajlandią. Do Wientianu najlepiej dotrzeć przez Bangkok, gdzie po przekroczeniu granicy na moście Przyjaźni Tajsko-Laotańskiej wjeżdza się do stolicy Laosu.

  Erywań to, obok Tbilisi i Baku, jedna ze stolic Kaukazu Południowego. Ze względu na trudną przeszłość Armenii, miasto to jednak bardzo różni się od dwóch pozostałych. Jest niezaprzeczalnie piękne, ale w inny, mniej oczywisty sposób.

  Co warto o nim wiedzieć?

  Lubeka jest położona w północnych Niemczech, niecałe 20 km od Morza Bałtyckiego. Z czego słynie i co warto zobaczyć odwiedzając to malownicze miasteczko?

  Pieniński Park Narodowy to jeden z 23 polskich parków i jednocześnie najstarszy z całej grupy. Powstał w 1932 r. Mimo niewielkich rozmiarów stanowi jeden z najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych obszarów tego typu. Pieniński Park Narodowy obfituje w szlaki turystyczne, które prowadzą przez najbardziej atrakcyjne punkty, takie jak zamek w Czorsztynie, Trzy Kopce czy Trzy Korony. Jakie zwierzęta żyją w parku i co warto uwzględnić podczas zwiedzania?

  Jezioro Górne należy do kompleksu pięciu Wielkich Jezior Ameryki Północnej. Jest największym jeziorem w Stanach Zjednoczonych, największym spośród Wielkich Jezior i najbardziej z nich wysuniętym na północ.

  Miasto Cagliari leży we Włoszech, a dokładnie na wyspie Sardynia, drugiej co do wielkości na Morzu Śródziemnym. Główne atrakcje w Cagliari mają charakter sakralny. Co warto tam zobaczyć?

  "Jest we mnie głód przygody".

  Xi'an to jedno z najważniejszych i najstarszych miast Chin. Powstało ponad 3,1 tys. lat temu. Trzynaście chińskich dynastii miało w Xi'an swoją stolicę.

  Miasto Suzhou w Chinach bywa nazywane "Wenecją Wschodu" ze względu na sieć 24 kanałów przecinających miasto. Ma długą i bogatą historię, dzięki czemu można w nim zwiedzać malownicze zabytki.

  Yangshuo to niewielkie miasto i siedziba powiatu o tej samej nazwie w południowych Chinach. Rejon Yangshuo słynie z okolicznych krasowych ostańców.

  Waszyngton jest najważniejszym miastem Stanów Zjednoczonych. Mało kto wie, co warto tu zobaczyć poza Białym Domem i pomnikiem Lincolna. Zaplanuj dobrze swoją wyprawę do Waszyngtonu i odwiedź najważniejsze punkty.

  Studia to czas, kiedy młodzi ludzie odkrywają swoje pasje i podejmują decyzje, czym tak naprawdę chcą się zająć w życiu. Monika Staśkiewicz ten niezwykły okres wykorzystała na podróże. Jakie miejsca udało jej się odwiedzić? Czego nauczyła ją każda kolejna wyprawa? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  Trzy lata temu Jakub Tolak i Zofia Samsel postanowili zmienić swoje życie i udali się w pełną przygód podróż kamperem. Para postanowiła kontynuować wojaże po narodzinach dziecka.

  "Ród Smoka" to prequel niezwykle popularnej seriali "Gry o Tron" . Już cieszy się ogromną popularnością. Wielu fanów z niecierpliwością czeka na kolejne odcinki. Główna historia zaprowadziła miłośników w miejsca, gdzie kręcono poszczególne sceny. Gdzie kręcono serial "Ród Smoka"? Które miejsca będą mogli odwiedzić fani?

  Ostatnie dni wakacji to doskonała okazja, aby wybrać się z dzieckiem do lasu. Taka wycieczka pozwoli młodemu człowiekowi lepiej poznać przyrodę, a także zwierzęta, które tam żyją. Jak się przygotować do samodzielnego wyjścia do lasu? Co należy ze sobą zabrać? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał Seweryn Kubicki, instruktor survivalu.

  Baseny termalne, ekstremalne zjeżdżalnie, piaszczyste plaże, akwarium z rekinami, baseny z wodą morską – oto, czego można doświadczyć w polskich aquaparkach. Od Wielkopolski po Małopolskę – na terenie całego kraju zlokalizowane są dziesiątki interesujących parków wodnych. Które polskie aquaparki są najlepsze?

  Ten wyczyn przeszedł do historii.

  Adrianna Kiewel od 15 lat mieszka na Wyspach Fryzyjskich na Morzu Północnym. Postanowiła się tam osiedlić, bo zachwyciły ją spokój, niewielkie zabudowania i mała liczba samochodów. W Dzień Dobry Wakacje opowiedziała o tym, jak wygląda jej życie.

  To niezwykła gratka dla kolekcjonerów.

  Oto atrakcje, które warto zobaczyć.

  Jak mieszkają ludzie w różnych częściach świata? Odpowiedź na to pytanie można poznać wybierając się do Krakowa.