urlop

  urlop

  Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, to zatem najlepszy moment na zaplanowanie podróży. Z myślą o turystach marzących o błogim wypoczynku w nadmorskich miejscowościach portal European Best Destinations przygotował wyjątkowy ranking. Na podstawie opinii blisko 12 tys. podróżnych z całego świata eksperci stworzyli zestawienie 22 najpiękniejszych plaż w Europie. Na liście nie zabrakło polskiego akcentu.

  Już w sobotę 30 kwietnia rozpoczyna się jeden z najbardziej wyczekiwanych weekendów w Polsce, czyli majówka. Jedni będą mieli kilka dni wolnych od pracy lub szkoły, inni będą przygotowywać się do zbliżającej się matury. Kiedy wypada majówka 2022?

  Wakacje 2022 coraz bliżej. Słoneczna pogoda powoduje, że wiele osób zaczyna myśleć już o urlopach i podróżach. Choć nie obowiązują już pandemiczne obostrzenia, sytuacja w Polsce i na świecie nie jest spokojna. Trwa wojna, gwałtownie zmienia się sytuacja geopolityczna, rosną ceny, polskie lotnictwo ma problemy. Jak będą kształtować się ceny oraz jakie kierunki podróży warto wybierać na wakacje 2022?

  Wrzesień kojarzy się głównie z początkiem roku szkolnego oraz końcem wakacji i lata. Większość osób jest już wtedy po urlopach wypoczynkowych. Okazuje się jednak, że coraz więcej Polaków decyduje się wyjechać gdzieś właśnie jesienią. Wyjaśniamy, dlaczego warto to robić.

  Tihany jest znaną miejscowością wypoczynkową na Węgrzech, położoną na półwyspie o tej samej nazwie, nad jeziorem Balaton. Półwysep Tihany przyciąga turystów zwłaszcza niesamowitą przyrodą. Większość osób decydujących się na wypoczynek nad Balatonem wybiera terminy w sezonie letnim, ale Tihany ma swoje uroki przez cały rok.

  Urlop to dla wielu osób najbardziej wyczekiwany czas w roku. Błogi odpoczynek od służbowych telefonów, maili i spotkań ma w założeniu wspomóc regenerację i zwiększyć produktywność pracownika. Niestety coraz częściej okazuje się, że po tych wolnych dniach wracamy do pracy rozdrażnieni, zestresowani i pełni obaw. Dlaczego tak się dzieje? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Mateusz Banaszkiewicz, psycholog zdrowia.

  Wakacje powinny być czasem beztroski i nicnierobienia. Tymczasem część z nas, zamiast odpoczywać i cieszyć się wolnymi dniami, wpada w tryb "zadaniowy". Skąd się bierze przekonanie, że nawet na wakacjach "musimy" coś robić? Jak naprawdę zrelaksować się na urlopie i nabrać energii?

  Wakacje w pojedynkę to propozycja, którą znaleźć można w ofercie wielu biur podróży. Kobiety, które nie znalazły jeszcze swojej drugiej połowy, nie muszą już spędzać urlopu przed telewizorem lub, co gorsza, zupełnie rezygnować z letniego wypoczynku. Wczasy dla singielek cieszą się coraz większą popularnością. Ile kosztuje taki wyjazd i czy warto się na niego zdecydować?

  Z najnowszych badań wynika, że blisko połowa Polaków nie planuje w tym roku wakacyjnych wyjazdów. I tu pojawia się pytanie: Jak zorganizować dziecku udane wakacje w domu? Psycholog kliniczna Ewa Narkiewicz-Nejno, prowadząca program "Zrób coś z tym dzieckiem", w rozmowie z dziendobry.tvn.pl przekonuje, że dni wolne w czterech kątach, nie są synonimem nudy.

  Wakacje w Polsce najczęściej spędzamy nad morzem. Jeśli jednak nie lubimy tłumów na plaży, możemy wybrać się w mniej uczęszczane, ale równie atrakcyjne regiony kraju. Nie są tak popularne jak wybrzeże Bałtyku i dzięki temu urlop spędzimy tam taniej, niż w znanych kurortach. Oto 4 miejsca, które warto odwiedzić w czasie wakacyjnych rodzinnych wyjazdów.