Wakacje nad morzem to nie tylko kąpiele czy wylegiwanie się na plaży. Pobyt na wybrzeżu to doskonała okazja do tego, że zacząć szukać skarbów. Jakie tajemnice kryje piasek i co można w nim znaleźć?
Sprawdź, jakie zasady ma gra na stronie Dzień Dobry TVN.
W Polsce działa około 200 tys. poszukiwaczy detektorystów. To ewenement na skalę światową. W ziemi znajdują skarby, o jakich nie śnili nawet historycy.
Szymon i Anna mówią o sobie "poławiacze pereł'', ale szukają ich nie w morzu, a w starych, przeznaczonych do rozbiórki domach albo w kontenerach na śmieci po remontach lub przeprowadzkach. Część ze znalezisk ozdabia ich mieszkanie, ale tak naprawdę marzy im się Muzeum Porzuconych Rzeczy.
Mariusz Stępień od lat za pomocą detektora szuka skarbów. W czerwcu udało mu się dokonać niezwykłego odkrycia. Na co natrafił pochodzący z Głogowa poszukiwacz? O swoim unikatowym znalezisku opowiedział w naszym programie.
Bum na poszukiwanie skarbów w Polsce trwa od zakończenia drugiej wojny światowej. Wśród szukanych przedmiotów jest złoty pociąg. W Dzień Dobry TVN historyk sztuki Łukasz Radwan powiedział o poszukiwanych mitycznych skarbach i najbardziej niewiarygodnych znaleziskach. Jak polskie prawo reguluje sprawę odnalezionych skarbów? Przy okazji tej rozmowy wyszło na jaw, że Marcin Prokop połknął koronę! Co się z nią stało? ;)
Gościem Dzień Dobry TVN był Jacek Podemski. Prowadzący "Wstęp wzbroniony" w TVN Turbo zdradził, gdzie należy jechać, by znaleźć coś wartościowego. Od czego powinniśmy zacząć poszukiwania skarbów? Czy poszukiwaczom należy się znaleźne i dlaczego znalezione "skarby" należy oddać do muzeum? A czy Wam, udało się kiedyś znaleźć coś wartościowego?
Po nagłośnieniu legendy o "złotym pociągu" z Dolnego Śląska, do Wałbrzycha tłumnie zjeżdżają poszukiwacze złota oraz głodni sensacji dziennikarze z całego świata. Jak głosi historia pociąg zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach pełen złota, dokumentów i broni. Co się z nim stało? Jakich sposób imają się poszukiwacze, by pociąg odszukać?