plaża

  Ahlbeck było niegdyś miejscowością rybacko-rolniczą, lecz walory uzdrowiskowe tych terenów prędko zostały dostrzeżone przez mieszkańców i samego cesarza Wilhelma II Hohenzollerna. Piaszczyste plaże Ahlbeck, molo sięgające 280 metrów w głąb morza to tylko przykładowe atrakcje miasta.

  Wystartowała kolejna edycja imprezy "D-Day Hel". To jedyna rekonstrukcja historyczna, która odbywa się na helskiej plaży. Cykliczne wydarzenie pozwala lepiej zrozumieć realia życia w latach 40. XX wieku, a przy okazji odkryć tajniki mody damskiej z tamtego okresu. Jakie kostiumy kąpielowe królowały w nadmorskich kurortach kilka dekad temu? W Dzień Dobry TVN odpowiedzi na to pytanie udzieliły członkinie GRH Retrospekcja, Marcelina Konieczna i Amelia Kasprowicz.

  Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę na plaży w Stegnie. Mężczyzna zasłabł podczas gry w siatkówkę i zmarł. Ratownicy mieli problem z dotarciem na miejsce z powodu rozstawionych parawanów.

  W trakcie plażowania warto w sposób szczególny zadbać o bezpieczeństwo dzieci. Okazuje się, że pozornie błahe szczegóły mogą uratować najmłodszym życie. Jest kolor, którego należy unikać ubierając pociechy.

  Joanna Moro postanowiła podzielić się z fanami odważną fotografią.

  Olivier Janiak po raz kolejny udał się na północ Polski. Wzdłuż Bałtyku i Zatoki Puckiej na terenie paru krajobrazowego odwiedził miejsce, w którym doświadczyć można czterech pór roku. Urzekający zakątek kraju, który fascynuje różnorodnością, a jego pasjonatów z roku na rok przybywa, to oczywiście Władysławowo.

  Olivier Janiak wraz z miasteczkiem Projektu Plaża zagościł w Kołobrzegu. Nad morzem dziennikarz spotkał się z kucharzem reprezentacji Polski w piłce nożnej – Tomaszem Leśniakiem, który pokazał, jakie pyszności przygotował z produktów Sokołów.

  Na plaży w Gąskach miała miejsce nietypowa akcja poszukiwawcza. Ratownicy przyjęli zgłoszenie o zaginięciu dziecka od zaniepokojonych rodziców. 3-letnią dziewczynkę szybko odnaleziono, ale rodzice jej nie poznali.

  Dietetyk radzi, co warto ze sobą zabrać.

  Piosenkarka może się pochwalić nienaganną sylwetką.

  Sinice powróciły nad Morze Bałtyckie. W związku z tym sanepid zdecydował o zamknięciu części popularnych kąpielisk w polskich kurortach. W jakich miejscowościach pojawiły się groźne cyjanobakterie?

  Anna Kalczyńska wybrała się na zasłużony urlop nad polskie morze. Gospodyni Dzień Dobry TVN z pewnością nie ma prawa narzekać na pogodę, która dopisuje wczasowiczom nad Bałtykiem.

  U brzegów prowincji Barcelona zaobserwowano rekiny. Nagranie osobników trafiło do sieci. Hiszpańskie władze podjęły decyzję o zamknięciu 5 plaż.

  Gdzie nie wolno wchodzić do wody? 

  Szum ciepłego morza, biały piasek, magiczne zachody słońca i piękno przyrody - to wszystko znajdziemy w Międzyzdrojach.

  Jakie będą modne latem 2022 roku?

  Akcja ratunkowa została zakończona.

  Słodkowodne małże mogą stanowić zagrożenie dla turystów i mieszkańców.

  Jakimi zachowaniami możemy narazić się innym urlopowiczom?

  Wraz z początkiem wakacji i sezonu urlopowego rozpoczynamy "Projekt plaża". Po raz kolejny Olivier Janiak odwiedzi najpiękniejsze nadmorskie kurorty i opowie o atrakcjach, które oferują turystom.

  Karygodne zachowania opiekunów na polskich plażach rażą w oczy. Do czego są zdolni rodzice?

  Błękitna Flaga to międzynarodowa nagroda, którą przyznaje się podmiotom związanym z turystyką wodną, jak również wyjątkowo zadbanym plażom i przystaniom. W tym roku zasłużyły na nią aż 43 miejsca w Polsce. Większość z nich położona jest nad Bałtykiem bądź przy przylegających do niego wodach. Dokąd warto pojechać, by korzystać z uroków czystego i bezpiecznego kąpieliska?

  Związek małżeński można z powodzeniem zawrzeć poza murami kościoła czy Urzędu Stanu Cywilnego. Nie dziwi zatem fakt, że wiele par w trakcie organizacji ceremonii pragnie wykazać się godną podziwu kreatywnością. Zakochani coraz częściej stawiają na śluby na plaży, pozwalające cieszyć się bliskością natury, niepowtarzalną atmosferą, a nierzadko także i imponującą liczbą gości.

  Biżuteria na plażę to dobre rozwiązanie dla tych, którzy lubią zaszaleć. Szczególnie na wakacjach, na które czekamy cały rok, można pozwolić sobie na nieco więcej. W studiu Dzień Dobry TVN stylistka Marta Pożarlik opowiedziała o najgorętszych propozycjach na lato.

  Dominika Gwit opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie z wakacji i rozbawiła swoich fanów. Aktorka pokazała się w naturalnej odsłonie, co wywołało masę komentarzy. Zobaczcie, jak zaprezentowała się na plaży.

  Mielno w odpowiedzi na informacje o drożyźnie nad polskim morzem, ponownie ruszyło z kampanią dezinformacyjną #OdkłamujemyBałtyk. Władze miasta przekonują, że turyści demonizują kurort. Czy zatem legendarne paragony na niebagatelne kwoty to mit?

  Recife to portowe miasto we wschodniej Brazylii. Nadmorskie położenie sprawia, że najbardziej popularne atrakcje to przede wszystkim ciepłe plaże. Recife nazywane jest "Brazylijską Wenecją".

  Spódniczka kąpielowa jest stosunkowo nowym dodatkiem w modzie plażowej. Z sezonu na sezon zyskuje sobie jednak coraz więcej zwolenniczek. Szczególnie popularna jest wśród młodych dziewcząt, które podczas spacerów na plaży nie wybierają długich spódnic i ciągnącego się pareo. Spódniczka kąpielowa osłania ciało, jednocześnie nie krępując ruchów.

  Jak wybrać idealny kostium kąpielowy? Poznaj wskazówki brafitterki.

  Lato coraz bliżej. W sklepach pojawiają się już pierwsze kolekcje plażowe. Dlatego w Dzień Dobry TVN stylistka Agnieszka Krajewska podpowiada, które dodatki warto wybrać. Jakie stylizacje wrócą do łask?