plaża

  plaża

  Mimo, że w przestrzeni publicznej hasło "każde ciało jest inne i piękne" pojawia się bardzo często, nie każdy potrafi je sobie wziąć do serca. Pomimo setek tekstów o ciałopozytywności wciąż trudno nam pokochać siebie. Sytuacja pogarsza się, kiedy trzeba wystawić swoją sylwetkę na widok publiczny, na przykład podczas wyjścia na plażę. Obawa przed oceną ze strony innych kobiet bywa paraliżująca do tego stopnia, że niektóre panie zupełnie rezygnują z opalania.

  Paweł Małaszyński to jeden z najpopularniejszych polskich aktorów. Rzesze fanów zapewniła mu rola w serialu "Magda M.", ale jest też muzykiem, pracuje właśnie nad kolejną płytą swojego zespołu Cochise. W najnowszym wpisie na Instagramie zdecydował się na niezwykle szczere wyznanie dotyczące relacji z ludźmi. Wzniósł też toast za tych, którzy go opuścili, zdradzili i zranili.

  Urlop to czas beztroski i odpoczynku, jednak nawet błogie wakacyjne lenistwo nie zwalnia nas z obowiązku dbania o kondycję skóry, a co za tym idzie także o swój wygląd. Latem sięgamy po różne kosmetyki, które pozwalają nam nawilżyć i odświeżyć skórę, a jednocześnie zapewniają jej ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Poszukujemy także produktów, które pomagają nam poczuć się pięknie podczas wypoczynku na plaży. To wszystko składa się na kosmetyczny niezbędnik, który przydaje się podczas opalania.

  Bieganie po plaży to sposób na wprowadzenie urozmaicenia do swoich treningów. Wysiłek fizyczny jest znacznie przyjemniejszy w pięknych okolicznościach przyrody. Aby czerpać jak najwięcej korzyści z tej formy aktywności, należy pamiętać o kilku zasadach. Jakie są wady i zalety biegania po piasku?

  Ciążowe stroje kąpielowe są potrzebne przyszłej mamie, tak samo, jak każda inna część garderoby. Pływalnie to świetny relaks dla ciężarnej i sposób na zachowanie dobrej formy, z kolei wakacyjne plażowanie to w odpowiednich warunkach doskonały sposób na uzupełnienie braków witaminy D. Aby kobieta w tym czasie czuła się komfortowo i naprawdę odpoczęła, warto, by wcześniej wybrała dla siebie odpowiedni ciążowy strój kąpielowy. Jak to zrobić?

  Wybierając się na plażę zabieramy to, co umili nam czas opalania. Do podstawowego ekwipunku plażowicza należą koc, ręcznik i kosmetyki do opalania, a nad Bałtykiem także parawan. Okazuje się, że wypoczynek nad wodą, zwłaszcza gdy jesteśmy z dziećmi, może ułatwić nietypowy gadżet. Zobacz, do czego przyda się prześcieradło z gumką.

  Wakacje to czas relaksu i odpoczynku, jednak każdy podchodzi do tego inaczej. W psychologii nazywane to jest "odhamowaniem", czyli pozbawieniem hamulca powinności. O skutkach takiego traktowania urlopu opowiedzieli nam Dominika i Antek. Oboje przeżyli najgorsze wakacje w życiu, bo ich sąsiadami na plaży byli ludzie, którzy zapomnieli o dobrych manierach. Jak z takimi osobami rozmawiać, zdradza Katarzyna Kucewicz, psycholożka i terapeutka.