plaża

  plaża

  Pobierowo, usytuowane w gminie Rewal w województwie zachodniopomorskim, zamieszkiwane jest przez ponad tysiąc sto mieszkańców, jednak piękne piaszczyste plaże przyciągają do tej miejscowości co roku kilkanaście tysięcy turystów.

  Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, to zatem najlepszy moment na zaplanowanie podróży. Z myślą o turystach marzących o błogim wypoczynku w nadmorskich miejscowościach portal European Best Destinations przygotował wyjątkowy ranking. Na podstawie opinii blisko 12 tys. podróżnych z całego świata eksperci stworzyli zestawienie 22 najpiękniejszych plaż w Europie. Na liście nie zabrakło polskiego akcentu.

  Rijeka to jedno z chętniej odwiedzanych chorwackich miast. Położone jest nad malowniczą Zatoką Rijecką. Trzeba jednak pamiętać o tym, że mimo ciekawego położenia pomiędzy Morzem Adriatyckim a masywami górskimi, Rijeka to miasto przemysłowe i portowe, więc początkowo może sprawiać wrażenie smutnego i mało atrakcyjnego – nie jest to jednak prawdziwe oblicze tego miasta.

  Fortaleza to brazylijskie miasto słynące z plaż, na których można wypocząć z dala od tłumów turystów obecnych np. w Rio de Janeiro. Do Fortalezy od lat przybywają również miłośnicy sportów wodnych, w szczególności kitesurferzy. Poznaj wyjątkowe plaże Fortalezy i dowiedz się nieco więcej o tym mieście.

  Ewelina Baranowska i Konrad Cześnik to niezwykle utalentowani artyści, którzy ze znalezionego na plaży kawałka drewna potrafią stworzyć prawdziwe dzieło sztuki. Oryginalne projekty ich autorstwa zwracają uwagę precyzją wykonania, stanowią także nie lada gratkę dla wielbicieli stylu marynistycznego. W Dzień Dobry TVN narzeczeni opowiedzieli o swojej niezwykłej pasji.

  Mimo, że w przestrzeni publicznej hasło "każde ciało jest inne i piękne" pojawia się bardzo często, nie każdy potrafi je sobie wziąć do serca. Pomimo setek tekstów o ciałopozytywności wciąż trudno nam pokochać siebie. Sytuacja pogarsza się, kiedy trzeba wystawić swoją sylwetkę na widok publiczny, na przykład podczas wyjścia na plażę. Obawa przed oceną ze strony innych kobiet bywa paraliżująca do tego stopnia, że niektóre panie zupełnie rezygnują z opalania.