Gdzie zbierać grzyby? Odpowiednie miejsca
Reporter Dzień Dobry TVN Piotr Wojtasik wybrał się wraz z kamerami do lasów świętokrzyskich, by w towarzystwie Marcina Krakowiaka znaleźć jak najwięcej grzybów i dowiedzieć się, jaki jest patent na udane zbiory.
- Naprawdę trzeba mieć troszkę nosa, pewne doświadczenie, zwracając uwagę na to, jak drzewo rośnie, gdzie jest jakaś trawa, gdzie jest krawędź lasu razem z jakimś polem, łąką - zaznacza "Zdrowo Grzybnięty". - To jest bardziej już wiedza. Wiedza, czucie, wszystko po trochu. Trzeba mieć doświadczenie, jak grzyb rośnie, żeby wiedzieć gdzie, w jakie miejsce się udać. Ale też nie ukrywam, że czasami to zależy po prostu od szczęścia - przyznaje mężczyzna.
- Tutaj mamy tradycyjnego koźlarza babkę, który rośnie w towarzystwie brzóz. Tutaj mamy zagajniki brzozowe i to jest bardzo dobre miejsce właśnie. Gdzieś nad jakimiś polami to jest naturalne występowanie tego koźlarza - wskazuje ekspert.
Który grzyb jest najładniejszy?
Marcin Krakowiak zebrał w całym swoim życiu wiele rodzajów grzybów. Gość Dzień Dobry TVN jest więc w stanie z łatwością wyróżnić ten okaz, który podoba mu się najbardziej.
- Moim numerem jeden od lat jest koźlarz pomarańczowo-żółty. To jest mój ukochany grzyb. Nie ma według mnie lepszego, ładniejszego grzyba, jeżeli chodzi o aspekty wizualne - ocenił "Zdrowo Grzybnięty".
Jak wygląda wspomniany koźlarz z pomarańczowo-żółtym kapeluszem? Zobacz w naszym materiale wideo.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Wszystko, co warto wiedzieć o maślaku. Gdzie występuje ten grzyb? Jakie ma odmiany?
- Jak wygląda opieńka jadalna? Może przypominać trujące grzyby
- Gdzie nie zbierać grzybów? "Mogą stać się źródłem zatruć"
Autor: Berenika Olesińska
Reporter: Piotr Wojtasik
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN