Hobby

  Filodendron należy do rodziny obrazkowatych (Aracae) i pochodzi głównie z Ameryki Środkowej. Jego nazwa wywodzi się od greckich słów phileo (kochać) i dendron (drzewo). Większość filodendronów to rośliny pnące lub płożące.

  Taniec swing powstał w odpowiedzi na rosnącą popularność muzyki jazzowej. Jego żywiołowy charakter porwał młodych ludzi na całym świecie, stając się nawet formą sprzeciwu wobec polityki nazistowskich Niemiec. Do dzisiaj styl ten gromadzi swoich miłośników.

  Mateusz Ładziński ma dwie pasje: hodowanie kur ozdobnych i robienie im zdjęć. Pierwszą kurkę z jajami lęgowymi dostał od koleżanki, a teraz w swojej zagrodzie ma już ok. 50 ptaków. O swoich modelka opowiedział reporterce Dzień Dobry TVN.

  Przed nami wyjątkowe aukcje DESA Unicum - aukcja Fotografia Kolekcjonerska: Klasyka i Awangarda Artystyczna, aukcja Fotografia Kolekcjonerska: Sławy, Gwiazdy, Osobowości, a także aukcja Rock’n’Roll. Podczas tej pierwszej będzie można zlicytować wyjątkowe autoportrety i portrety takich klasyków jak Roman Opałka czy Witkacy, w trakcie drugiej - niepowtarzalne zdjęcia przedstawiające takie sławy jak Marilyn Monroe czy Audrey Hepburn, a w czasie trzeciej - instrumenty, autorskie rękopisy tekstów, płyty winylowe z autografami artystów, plakaty, fotografie, a także dzieła sztuki inspirowane duchem muzyki rockowej. O szczegółach aukcji mówił w Dzień Dobry TVN Juliusz Windorbski, prezes DESA Unicum.

  Tango argentyńskie to niezwykle elegancki i namiętny taniec wpisany na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. Narodził się w Argentynie i Urugwaju, gdzie szybko zgromadził wokół siebie rzeszę miłośników tego rodzaju ruchu.

  Daniel Płomiński remontował statki w stoczni remontowej. Postanowił jednak diametralnie zmienić swoje życie i zajął się e-sportem. Teraz zarabia na życie grając na komputerze.

  To już jego szósty rekord Guinnessa w skakaniu rowerem po schodach. Dziś wskoczył do naszego studia - Krystian Herba. Jak wygląda bicie rekordu Guinnessa od strony organizacyjnej?

  Niektóre z borowików są gatunkami trującymi. Problem z tego rodzaju grzybami polega jednak na tym, że wiele z nich jest do siebie bardzo podobnych i łatwo je pomylić. Czym zatem charakteryzują się borowiki trujące?

  Zbieranie grzybów jest jedną z ciekawszych i bardziej odprężających form spędzania wolnego czasu. W zależności od warunków pogodowych, okres zbiorów rozpoczyna się zwykle w maju, a kończy w październiku. Pomimo dużego dostępu do informacji o rodzajach grzybów jadalnych oraz licznych ostrzeżeniach, wiele osób nadal nie stosuje się do zaleceń, zbierając egzemplarze, których przeznaczenia nie są w stu procentach świadomi. Warto znać różnice pomiędzy odmianami jadalnymi i trującymi. Przykładem może być chociażby borowik ceglastopory a ponury. Jak odróżnić te dwa grzyby?

  Dekoracje z kasztanów wprowadzają magiczny klimat do jesiennego domu. Nieco nostalgiczne, a mimo wszystko wesołe, potrafią wyeksponować wszystkie zalety jesieni. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na wykonanie dużego wieńca czy małego świecznika – każda z tych ozdób będzie prezentowała się naprawdę wyjątkowo.

  Jesień zbliża się wielkimi krokami. To idealny czas, aby przypomnieć sobie najbardziej popularne i najciekawsze wzory ażurowe na drutach. Dzięki temu nadchodzące długie chłodne wieczory spędzicie w wykonanym przez siebie swetrze!

  Grzyby pod ochroną są objęte ochroną prawną zgodnie z aktualnymi rozporządzeniami ministerialnymi. Niszczenie i pozyskiwanie tych gatunków, które znajdują się na liście grzybów pod ochroną w Polsce, jest nie tylko nielegalne, lecz także penalizowane. Które grzyby są pod ochroną?

  Folkowe wzory przeżywają renesans. Największe domu mody takie jak: Dolce&Gabbana czy Valentino w swoich kolekcjach używają folkowych elementów. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Beatę Bojdę, charakteryzatorkę i makijażystkę, która tworzy kwiatowe korony z krepiny.

  Jesień to bardzo urokliwa pora roku. Liście na drzewach przyjmują różnorodne, piękne kolory. Dojrzewają też owoce, co sprawia, że paleta kolorów robi się jeszcze większa. Dla rysowników i malarzy krajobrazu rozpoczyna się najbardziej inspirujący okres. Warto więc dowiedzieć się, jak narysować jesień.

  TikTok to jedna z ulubionych aplikacji użytkowników smartfonów na całym świecie. Z powodzeniem konkuruje ze starszymi aplikacjami serwisów społecznościowych takich jak YouTube czy Instagram. Jakie funkcje przesądziły o niespotykanej popularności aplikacji pochodzącej z Chin?

  Degustacja wina wymaga odpowiedniej oprawy, podobnie jak spożywanie każdego dobrego alkoholu. Właściwie dobrane szkło, pokrowiec chłodzący na butelkę, nalewaki czy nawet efektowny korkociąg kelnerski mogą pomóc w stworzeniu odpowiedniej otoczki. Warto zatem poznać najciekawsze akcesoria do wina.

  Codziennie Instagram odwiedzają miliony ludzi, którzy publikują swoje zdjęcia i filmy. To miejsce, którego potencjał daje szansę na promocję, a nawet budowanie marki od podstaw. Jak zdobyć followersów na Instagramie za darmo? Jak tworzyć dobry content?