Łukasz Kocewiak samotnie zdobywa górskie szczyty. "W górach chodzi o wolność"

Projekt "8 solo"
"8 solo" - pasja samotnego zdobywania gór
Źródło: Dzień Dobry TVN
Łukasz Kocewiak to postać nietuzinkowa. Niedawno znalazł sposób na eksplorację gór, na poznanie siebie oraz ścieżkę górskiego rozwoju. Wszystko za sprawą projektu "8 solo", który zrealizował wchodząc na kolejne kilkutysięczniki. Górskie wyprawy dla niego to nie tylko rozwój sportowy, hartowanie ciała i budowanie wytrzymałości, ale także możliwość poznawania innych kultur.

Łukasz Kocewiak i jego "8 solo"

Łukasz Kocewiak to jedyny w swoim rodzaju ekspert od energetyki odnawialnej. Pochodzi z Mazowsza, a jakiś czas temu zmienił miejsce zamieszkania i przeniósł się do Kopenhagi. To także najprawdopodobniej jedyny człowiek, który uprawia prąd i hoduje wiatraki. Nie każdy wie, że swoje doświadczenie wykorzystuje w budowaniu morskich farm wiatrowych. Życiowe pasje pchają go do eksploracji gór w różnych zakątkach świata.

- "8 solo" to projekt autorski, który jest alternatywą dla dawno przetartych szlaków. Chodzi o to, żeby mieć dowolność w wyborze szczytów, żeby zacząć od łatwiejszych, stopniowo zdobywać doświadczenie i ostatecznie samodzielnie pokonać barierę 8 tys. m - tłumaczył pasjonat gór.

- To projekt dla nas wszystkich. Bo samych 6-tysięczników jest kilkaset do wyboru. To oznacza, że każdy/każda z nas może wybrać swoje 8 gór, kierując się różnymi priorytetami. Chciałbym, żeby ten projekt został podchwycony w środowisku górskim - dodał nasz rozmówca.

Skoki narciarskie na antenie TVN

DD_20211228_Turniej_REP
Źródło: Dzień Dobry TVN
 Historia Turnieju Czterech Skoczni
Historia Turnieju Czterech Skoczni
Czym zajmują się legendy skoków narciarskich
Czym zajmują się legendy skoków narciarskich
Skoki w Klingenthal
Skoki w Klingenthal
Skoki narciarskie to ulubiony sport Polaków. Gwiazdy kibicują naszym skoczkom
Skoki narciarskie to ulubiony sport Polaków. Gwiazdy kibicują naszym skoczkom
Skoki narciarskie w TVN
Skoki narciarskie w TVN
Skoki narciarskie na antenie TVN
Skoki narciarskie na antenie TVN

Spokój w górach

Góry ukształtowały charakter Łukasza Kocewiaka. Nauczyły go tolerancji i szybkiego myślenia. Rodzina bardzo go wspiera i przy każdej wyprawie czeka na jego powrót i niesamowite opowieści.

- W górach chodzi o wolność. O nieskrępowaną eksploatację otoczenia. Kiedy wybieramy się samemu, możemy w dowolny sposób kierować przedsięwzięcie oraz plan podróży we własnym zakresie - podkreślał zdobywca szczytów.

Zobacz także:

Autor: Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości