Gdańscy strażacy dokonali latem tego roku wyjątkowego osiągnięcia. Zdobyli najwyższy szczyt Europy. - Cała nasza czwórka kolegów ze straży jest pasjonatami górskich wyjść. Podczas służby zrodził się pomysł, żeby wejść na Mont Blanc - powiedział w Dzień Dobry TVN jeden z mężczyzn.
Nagranie zbulwersowało internautów.
"Góry nie dzielą nas, a łączą".
Raczki turystyczne zwiększają przyczepność buta do podłoża. Jak wyglądają i jak je wybrać?
Gośćmi 7. odcinka 19. edycji show byli złota medalistka z Paryża Aleksandra Mirosław oraz jedna z par najnowszej edycji "Azji Express": Agnieszka i Piotr Głowaccy. Z jakimi trudnymi pytaniami musieli się zmierzyć?
O tym, że ruch to zdrowie wiedzą już chyba wszyscy. Mimo to, polskie dzieci coraz rzadziej uprawiają sport. Mistrzyni olimpijska we wspinaczce sportowej Aleksandra Mirosław oraz dyrektorka wykonawcza Orlen ds. sponsoringu Lidia Kołucka opowiedziały o kampanii zachęcającej młodzież do podjęcia wysiłku fizycznego. Na czym będzie polegała?
Jak wybrać uprząż wspinaczkową i na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?
O dokonywaniu niemożliwego w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała sama Aleksandra, a tajnikami rozwoju neonatologii podzieliła się towarzysząca jej na naszej kanapie położna - Monika Całko.
Czekan to niezbędny sprzęt podczas zimowych wspinaczek górskich. Jak wygląda oraz jak wybrać najlepszy model?
Lina wspinaczkowa zwiększa bezpieczeństwo, jednocześnie umożliwiając wejście na duże wysokości. Bardzo ważne jest jednak jej odpowiednie dobranie.
Sprawdź, czym się kierować przy wyborze.
Co jeszcze się wydarzyło?
Kask wspinaczkowy to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego wspinacza. Dlaczego jest ważny i jak go wybrać?
Aleksandra Mirosław i Aleksandra Kalucka zdominowały paryską ściankę.
Skale wspinaczkowe pozwalają na ocenę trudności danej drogi wspinaczkowej. Jest to niezbędne zarówno dla początkujących wspinaczy, jak i profesjonalnych zawodowców. Na czym polega skala trudności wspinaczkowych? Jak ją czytać i jak dobierać do własnych możliwości?
Podczas tegorocznej olimpiady w Paryżu będziemy świadkami czegoś, co jeszcze nigdy nie wydarzyło się w historii sportu. Nasza zawodniczka planuje bowiem pobić własny rekord świata i zdobyć olimpijskie złoto.
"Niesamowita historia".
Jak aktor przekonał do tego sportu żonę i dzieci?
Dokładnie 44 lata temu Leszek Cichy i Krzysztof Wielicki jako pierwsi alpiniści w historii zdobyli zimą Mount Everest. 20-osobową, narodową wyprawą kierował prekursor zimowego himalaizmu Andrzej Zawada.
Kamil Warchoł z powodu choroby stracił nogę. Mimo amputacji kończyny mężczyzna nie zrezygnował ze swoich sportowych pasji. Dzięki specjalnej protezie może się wspinać. Jak ona powstała?
Kacper Tekieli, polski wspinacz, a prywatnie mąż Justyny Kowalczyk nie żyje. Sportowiec zginął w Alpach. Miał zaledwie 38 lat. Informację o śmierci mężczyzny podał serwis Eurosport.
Góry Fogaraskie to najwyższe pasmo górskie w Rumunii. Są one częścią Karpat Południowych i oddzielają Transylwanię od Wołoszczyzny.
"Zawsze chciałam być najlepsza i tego się trzymam"
Magdalena Madej od dzieciństwa chodzi po górach. Wychowała się w Zakopanem, a obecnie mieszka w Katmandu, stolicy Nepalu. Weszła na Ama Dablam (6812 m n.p.m.) i Lhotse (8516 m n.p.m.). Teraz śni jej się Mount Everest.
30 lat po śmierci himalaistki siostry Zielińskie postawiły pod Kanczendzongą czorten z jej portretem.
"Jest dość niebezpieczna".
Aktywność fizyczna dzieci i młodzieży w dobie pandemii znacząco spadła. Dlatego w cyklu "(Od)wagi dzieciaki" przedstawiamy wam inspirujące rozwiązania, które poprawiają kondycję i zdrowie najmłodszych. Zalicza się do nich m.in. wspinaczka. - Daje im dużo gibkości i odwagę, bo muszą pokonywać swoje lęki - zauważa Paulina Kajzerek, instruktorka.
Park Narodowy Paklenica jest jednym z ośmiu parków narodowych zlokalizowanych na terenie Chorwacji. Położony jest w północnej Dalmacji, w górach Welebit, nieopodal malowniczego miasteczka Starigrad. Każdego roku ściągają tam miłośnicy zapierających dech w piersiach widoków, a także fani wspinaczki. Co warto zobaczyć w Parku Narodowym Paklenica?
Krzysztof Wielicki jest piątym człowiekiem na świecie, który zdobył czternaście ośmiotysięczników. Doświadczony himalaista niejednokrotnie sprawdzał swoje umiejętności, podejmując się solowych wejść na wybrane szczyty najwyższych gór świata. 12 stycznia 2022 roku na sklepowych półkach pojawi się książka, będąca swoistym podsumowaniem jego wypraw. W Dzień Dobry TVN autor opowiedział o swojej niezwykłej pasji.