Okazuje się, że wystarczy zrozumieć, co dzieje się w doniczce i dlaczego rośliny potrzebują drenażu, aby odnieść sukces w pielęgnacji. Od czego należy zacząć?
Niesamowita historia hydraulika, który wyśpiewał sobie kontrakt, wydarzyła się w Wielkiej Brytanii. Pewien hydraulik zdobył kontrakt płytowy po tym, jak jego śmiałe wykonania muzycznych przebojów z lat 80. usłyszał przypadkiem producent muzyczny.
Elżbieta Zielińska dwa lata temu zetknęła się z pirografią. Tak ją zafascynowała ta sztuka, że postanowiła spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Dziś tworzy prawdziwe arcydzieła, które zaprezentowała w Dzień Dobry TVN. Czy prowadzący poradzili sobie z malowaniem ogniem?
Instytut Paleobiologii Polskiej Akademii Nauk zbiera pieniądze, by wykupić kolekcję dobrze zachowanych szkieletów, skorup, ślimaków, małży i koralowców. Ich posiadaczem jest prywatny kolekcjoner, Janusz Stanowski, który na poszukiwanie tych eksponatów poświęcił większą część swojego życia.
Choć w kalendarzu mamy zimę, to nie wszędzie w ostatnich dniach spadł śnieg i jazda na nartach nie jest możliwa. Alternatywą dla amatorów białego szaleństwa mogą być nartorolki. Jak na nich jeździć? Kto może uprawić ten sport? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Obecnie zabawa karnawałowa kojarzy nam się przede wszystkim z balem przebierańców dla dzieci. Jeszcze dwa wieki temu byłoby to nie do pomyślenia. O balach karnawałowych z tamtego okresu opowiedziała w programie Agnieszka Lisak, która została przywitana tańcem naszych prowadzących.
"Nie traktuję tego jako pracy i mam nadzieję, że tak zostanie".
Czym zajmuje się Sławomir Łosowski, kiedy nie gra?
Nawet najtęższe mrozy nie są w stanie zniechęcić pasjonatów wędkarstwa podlodowego. Jakiej przynęty i wędki powinni używać, realizując się w tej metodzie?
Zima to czas, w którym nawet w miastach dokarmia się ptaki. Najlepiej robić to dopiero wtedy, kiedy spadnie pierwszy śnieg. Jeżeli trzeba je dokarmiać, to potrzebny jest karmnik! Sprawdź, jak łatwo go przygotujesz bez konieczności posiadania zaawansowanych narzędzi. Do tego, będzie on ekologiczny!
Anna Matracka od szóstego roku życia kolekcjonuje przedmioty z podobiznami psów. Zebrała ich już ponad sześć tysięcy i tym samym zapisała się w Księdze rekordów Guinnessa.
Od początku 2022 roku wprowadzono obowiązek zakupu biletu wstępu za wejście do Gorczańskiego Parku Narodowego oraz Babiogórskiego Parku Narodowego. Brak ważnego biletu może skutkować mandatem. Pieniądze z wejściówek przeznacza się na utrzymanie infrastruktury turystycznej, czystości na szlakach oraz działalności ratowników. Co trzeba wiedzieć o zmianach?
Kiedy i gdzie je oglądać?
Do rozpoczęcia sylwestrowych imprez zostało zaledwie kilka godzin. Czy przez tan czas można się nauczyć tańczyć? Nasi dziennikarze Katarzyna Olubińska-Godlewska i Marcin Sawicki podjęli się takiego wyzwania. Jak im poszło? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Szampan to napój alkoholowy, który powinien znaleźć się na każdej imprezie sylwestrowej. Kojarzy się z luksusem i bogactwem, zatem nie warto rezygnować z takiej okazji, zwłaszcza, że jaki sylwester, taki nowy rok! Jak powinno się go pić? W czym podawać i w jakiej temperaturze? Sprawdź, jak idealnie podać szampana.
Barbara Jaroń z zawodu jest stomatologiem. Po godzinach zamienia dentystyczne wiertło na krawieckie szpilki. Szyje retro ubrania, które idealnie sprawdzają się na parkiecie, a także kocha tańczyć. Jej niezwykła pasja zaczęła się od fascynacji muzyką lat 50.
Jeśli planujesz spędzić sylwestra w domowych pieleszach i oglądać filmy, warto włączyć TVN i cieszyć się świetnymi programami już od wczesnego wieczora, aż do 4 nad ranem. Co warto obejrzeć?
6-letnia Martynka, choć trenuje taniec dopiero od kilku miesięcy, to już ma na swoim koncie wiele sukcesów. Niedawno zdobyła tytuł Wicemistrzyni Świata Jazz Mini Kids. Utalentowana dziewczynka w Dzień Dobry TVN opowiedziała, jak zaczęła się jej pasja.
Dorota Litwicka-Rachoń to utalentowana akwarelistka, która postanowiła połączyć swoją artystyczną pasję z miłością do zwierząt. Nie tylko tworzy wyjątkowe portrety psów, ale też postanowiła wspomóc lokalne schronisko. Artystka liczy, że jej prace zachęcą ludzi do adopcji zwierząt.
Lidia Grychtołówna to jedna z najwybitniejszych polskich pianistek. Gra od 90 lat. Jak zaczęła się jej przygoda z muzyką? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Święta Bożego Narodzenia sprzyjają błogiemu lenistwu przed telewizorem. Dla jednych to czas, by nadrobić filmowe zaległości, a inni po prostu uwielbiają klasyki, które wprowadzają w świąteczną atmosferę. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, przygotowaliśmy zestawienie najlepszych produkcji.
Bombki z cekinów pięknie się prezentują i często stanowią efektowną ozdobę choinki. Można je wykonać na wiele sposobów: wszystko zależy od kolorów cekinów, wstążek i koralików, a przede wszystkim – od oczekiwań oraz fantazji. W jaki sposób wykonać tak piękną dekorację? Wbrew pozorom jest to całkiem proste.
Na jednym z radomskich osiedli od ponad czterdziestu lat - bardzo prężnie - działa Klub Osiedlowy SM Ustronie. Jakie zajęcia oferuje? Kto może z nich korzystać? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Każdy z nas ma w domu stare świąteczne ozdoby. W jaki sposób niewielkim nakładem sił i środków, nadać im drugie życie i zrobić oryginalne ozdoby choinkowe? Dowiecie się tego z naszego materiału.
"W górach chodzi o wolność".
Metoda decoupage to wyjątkowe zdobienie materiałów takich jak drewno, szkło czy ceramika. Dzięki niej można stworzyć piękne i unikatowe lampiony, które staną się ozdobą każdego pomieszczenia.
Choć lalki reborn znane są na całym świecie, to w Polsce dopiero zdobywają popularność. Ich tworzeniem zajmuje się Barbara Smolińska. Jak zaczęła się jej przygoda z lalkami? Dowiecie się tego z naszego materiału.
"Najstarszy jest z lat 60."
TVN Turbo to kanał tematyczny poświęcony przede wszystkim motoryzacji. Stacja świętuje właśnie swoje 18. urodziny. Czy dziennikarze związani ze stacją pamiętają swoje osiemnastki? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Szybkie czytanie to umiejętność, o której mówi się już w wielu przekazach historycznych. Jednak dopiero w XX w. rozpoczęto badania, które miały na celu określenie sposobów, dzięki którym można czytać o wiele szybciej. Jak się okazało, najważniejszym czynnikiem, dzięki któremu można osiągnąć ten cel, jest wyłączenie "wewnętrznego lektora" oraz stopniowe poszerzanie pola widzenia.