11-letnia Michalina tworzy piękne hobby horse. "Już jak była w przedszkolu, lubiła szyć"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Michalina szyje piękne hobby horse
Michalina szyje piękne hobby horse
Kreatywne zabawy dla dzieci
Kreatywne zabawy dla dzieci
Twórcze, jesienne zabawy z dziećmi
Twórcze, jesienne zabawy z dziećmi
Gry i zabawy na spostrzegawczość
Gry i zabawy na spostrzegawczość
Dzień kropki – święto odwagi, zabawy i kreatywności
Dzień kropki – święto odwagi, zabawy i kreatywności
HGTV: Jak zrobić dziecięcą kuchnię do zabawy?
HGTV: Jak zrobić dziecięcą kuchnię do zabawy?
Michalina Bernat ma wyjątkową pasję. 11-latka własnoręcznie tworzy pluszowe konie na kiju, które noszą nazwę hobby horse. W przyszłości chciałaby wziąć udział w zawodach hobby horsingu. Dyscyplina ta jest bardzo popularna w Finlandii, a w Polsce cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Hobby horse - niezwykła pasja

Michalina Bernat od kilku miesięcy zajmuje się szyciem hobby horse'ów. Potrafi przez wiele godzin dziennie odrysowywać szablony, łączyć kawałki materiałów i szczyć pluszowe głowy koni. Jej pasja zaczęła się zupełnie przez przypadek.

- Michasia wypatrzyła kiedyś te koniki na YouTubie. Ona od dziecka, już jak była w przedszkolu, lubiła szyć. Szyła ubranka dla lalek, misiów. Dostała prawdziwą maszynę do szycia. Stwierdziła, że spróbuje sama takiego konika uszyć - powiedziała Anna Bernat, mama Michaliny.

Michalina ma talent do szycia

Jak wygląda proces tworzenia hobby horse'a? - Szycie zaczyna się od szablonu który wycinam, później odrysowuję go na materiale. Następnie wszystko wycinam i zszywam ręcznie. Można też to zrobić maszyną. Następnie robię grzywę, szyję uszy, oczy. W środku głowy jest kulka sylikonowa. Na sam koniec wkładam kij i przymocowuję konika - wyjaśniła 11-letnia Michalina.

Za jakiś czas dziewczynka chciałaby wziąć udział w swoich pierwszych zawodach sportowych. Hobby horsing polega na tym, że uczestnicy symulują zawody jeździeckie, ujeżdżając hobby horse'a, czyli kukiełkę na kiju. Przeskakują też przez niższe i wyższe przeszkody. Tego rodzaju rozrywka jest bardzo popularna w krajach skandynawskich.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości