Iluzja pomaga zwalczyć nieśmiałość. "Magia zmieniła moje życie"

Sztuka iluzji
Źródło: Dzień Dobry TVN
Iluzja zwalcza nieśmiałość + Iluzja na dzień dobry
Iluzja zwalcza nieśmiałość + Iluzja na dzień dobry
Magią w nowotwór
Magią w nowotwór
Magię Starosłowiańską stosuje na co dzień
Magię Starosłowiańską stosuje na co dzień
Zaproś magię do swojego życia
Zaproś magię do swojego życia
Chajzer na rytuale magicznym
Chajzer na rytuale magicznym
Osoby nieśmiałe trudniej nawiązują znajomości. Potrzebują znacznie więcej czasu, aby komuś zaufać i otworzyć się na drugiego człowieka. Tymczasem dzięki odrobinie magii można to zmienić. Magik Y opowiedział w Dzień Dobry TVN, jak iluzja stała się dla niego remedium na nieśmiałość. Czy można się jej nauczyć?

Jak magia pomaga walczyć z nieśmiałością?

Magik Y jest jednym z najbardziej popularnych iluzjonistów w Polsce. Jego poczynania w sieci śledzą miliony ludzi. Zanim jednak zdobył rzeszę wiernych fanów - zmagał się z nieśmiałością.

- Magia zmieniła moje życie. Nie wiem, czy to jest coś, w co widzowie mogą uwierzyć, ale jestem osobą głęboko introwertyczną. Dzięki temu, że robiłem iluzję, bardzo się otworzyłem - mówił w Dzień Dobry TVN Magik Y.

Jego zdaniem społeczna funkcja iluzji i poczucie, że ma się "asa w rękawie", może w kluczowym momencie bardzo pomóc, żeby np. nawiązać z kimś znajomość czy przełamać lody. - Czy to jest relacja romantyczna, czy koleżeńska, to bardzo pomaga. To całkowicie zmieniło moje życie - dodał.

Sztuczka czy iluzja?

Podczas wizyty w naszym studiu Magik Y zaprezentował próbkę swoich niezwykłych umiejętności. Warto dodać, że to, co pokazał to nie sztuczki, a iluzja.

- Bardziej chodzi o to, że sztuczki to jest określenie prostego oszustwa, a ja nie lubię myśleć, że kogoś oszukuję. Lubię myśleć, że się razem bawimy. Zawieszamy wiarę, że coś niemożliwego się dzieje. To tak, jak wychodzimy do teatru czy idziemy na film o superbohaterach do kina. Tam też nie patrzymy, że on nie lata, tylko są linki, po prostu chcemy żyć w tym świecie - tłumaczył.

W jego ocenie aby czarować, wcale nie trzeba być zawodowcem. Może to robić każdy z nas. - Nie trzeba nic umieć, niczego się uczyć, tylko trzeba jedną ciekawą rzecz zobaczyć - podkreślał w Dzień Dobry TVN iluzjonista. O co chodzi? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości