magia

  magia

  Przepowiednie mówią nam o rzeczach, które mają się wydarzyć w bliższej lub dalszej przyszłości. W okolicach końca roku szczególnie często wracamy do przepowiedni mówiących o tym, co ma się wydarzyć w danym roku – czy będzie dla nas łaskawy czy wręcz przeciwnie. W tym okresie powracamy również do przepowiedni związanych z końcem świata.

  Szukanie wody różdżką sięga odległych czasów, kiedy nie było przyrządów służących do pomiaru żył wodnych. Ta technika praktykowana jest do dziś, choć wielu badaczy nazywa ją pseudonauką. Jedni uważają różdżkarstwo (czyli szukanie wody różdżką) za bardzo skuteczne, inni wyłącznie za dzieło przypadku.

  Czarna magia od wieków fascynuje i bulwersuje. I nic dziwnego, każdy czasem ma ochotę rzucić klątwę na wrednego szefa czy miłosne zaklęcie na kogoś, kto nie zwraca na nas uwagi. Czarna magia w praktyce nie jest prosta, ale zawsze warto spróbować.

  David Copperfield został pozwany przez jednego z widzów, który twierdzi, że podczas widowiska magika doznał uszczerbku na zdrowiu. Sąd w Las Vegas zażądał, by słynny iluzjonista wyjaśnił szczegóły sztuczki, w której wziął udział poszkodowany mężczyzna. Prawnikom Copperfielda nie udało się utajnić procesu. O komentarz do tej sprawy poprosiliśmy gościa Dzień Dobry TVN: iluzjonistę Piotra Denisiuka. Czy według niego upublicznienie sekretów Copperfielda to początek jego końca? Nasz gość pokazał w studiu dwie sztuczki magiczne. Czy Piotr Kraśko i Marcin Meller odkryli, jak je wykonał? :)

  Prokop: "Jak ona to robi? Trafiła w sedno"! Zobaczcie, co "wróżka Wellmaniuszka" wywróżyła Marcinowi! Jak działają "prawdziwe" wróżki sprawdziła nasza dziennikarka Katarzyna Abramowicz, która "trochę wierzy, a trochę nie wierzy"... dowiedziała się, między innymi, jakie szanse na znalezienie dziewczyny ma jej syn,... którego nie ma, i jak ułożą się w przyszłości jej relacje z rodzicami,... obydwoje nie żyją.

  W kuchni Dzień Dobry Wakacje Jan Kuroń i pyszne i szybkie w przygotowaniu pasty! Nie będą to jednak zwyczajne pasty - bloger Tomasz Czajkowski postanowił dodać do nich magiczny składnik. Jak im poszło? Nad sytuacją czuwał dziennikarz Dzień Dobry Wakacje Mateusz Hładki. Wypróbuj przepisy na pasty z magicznym składnikiem w swojej kuchni: babie ghanoush, Paście z zielonego groszku z miętą i mascarpone oraz dipie pomidorowo-śliwkowym.

  Nie dość, że pół świata krytycznie przygląda się poczynaniom Donalda Trumpa, to teraz jeszcze czarownice na całym świecie jednoczą się, by rzucić urok na prezydenta USA. Dlaczego to robią? Jak kościół postrzega rzucanie uroków? Czy rzucanie uroków działa? O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśmy ks. Grzegorza Kurpa, rzecznika prasowego warszawskich Pallotynów.

  Podobno najważniejsze jest to, żeby między dwiema osobami zgadzała się energia - wtedy nie może nie wyjść. A co, jeśli chcemy wzbudzić uczucie w konkretnej osobie, która nie zwraca na nas uwagi? Istnieją czary, które mogą to zmienić? Jak wygląda rzucenie czaru? O tym w Dzień Dobry TVN doradca życiowy i psychotronik Gabriel Piernikarz. A o naukowej stronie miłości opowiedziała psychiatra dr Maja Polikowska-Herman. Czy naukowcy też wierzą w czary? Zobaczcie, kogo chciała zaczarować Dorota Wellman! I czy się to udało? ;-)

  Iluzjonista i mistrz dużej magii Marcin Muszyński przygotował największy magiczny koncert w historii Polski. Pokazał nam sprzęt wykorzystywany podczas pokazów. Mogliśmy przyjrzeć się również próbie do spektaklu.

  Iluzja to wyzwanie rzucone rozumowi. To rodzaj sztuki, która rozbudza wyobraźnię i fantazję. Gościem Dzień Dobry TVN był Marcin Muszyński, iluzjonista i uczestnik programu "Mam Talent", który przygotował magiczną niespodziankę dla Anny Kalczyńskiej, w związku ze zbliżającymi się urodzinami prowadzącej Dzień Dobry TVN. Życzymy Ani spełnienia marzeń i samych słodkich chwil. Aniu, 100 lat! :)

  Wiedźmy kojarzą się nam głównie z bajkami lub średniowieczem. Okazuje się jednak, że żyją również w naszych czasach i mają się zupełnie dobrze. Zobaczcie, czym zajmują się współczesne kobiety mocy i jak definiują swoją misję.

  Jego babcia była szeptuchą. On sam jest tarocistą i wróżbitą. Ma też zdolność jasnowidzenia i przyciągania metalowych przedmiotów. Oto Jerzy Kopczyński, znany jako Ezoteriusz Maximus, człowiek magnes i człowiek wielu talentów. W programie Dzień Dobry TVN opowiedział o tarocie i magii, a także pokazał jak przyciąga przedmioty. Zobaczcie, jak "mistrz" przyciąga łyżeczkę i żelazko! :-)

  Na Dolnym Śląsku do zamku Czocha zjeżdżają z całego świata fani Harrego Pottera, aby przez kilka dnia poczuć się tak jak on. Grają w LARP, czyli live action role-playing. Na czym polega zabawa? Czy jest duże zainteresowanie tą grą? W kogo wcielił się dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer? I w końcu, kto miał śmiałość nazwać go "łajzą"?

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia iluzjonista Y postanowił wyczarować kilka prezentów dla przypadkowo napotkanych osób. Czy udało mu się to?