Fenomen Houdiniego. Z czego słynął legendarny iluzjonista?

20240622-DDTVN-68
Źródło: Dzień Dobry TVN
Harry Houdini – z czego słynął legendarny iluzjonista?
Harry Houdini – z czego słynął legendarny iluzjonista?
Pasja od dzieciństwa
Pasja od dzieciństwa
Bracia, których łączy pasja do budowania
Bracia, których łączy pasja do budowania
Nieznana pasja Sławomira Łosowskiego
Nieznana pasja Sławomira Łosowskiego
 Połączyła ich miłość i pasja
Połączyła ich miłość i pasja
Koronka Szydełkowa to jej pasja życiowa - poprawione
Koronka Szydełkowa to jej pasja życiowa - poprawione
Harry Houdini był wielkim iluzjonistą, a jego umiejętności do dziś inspirują innych. Na czym dokładnie polegał fenomen Houdiniego? Jakie legendy powstały wokół jego osoby? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział aktor i pasjonat iluzji, Wojciech Rotowski.

Mistrz sztuki ucieczek

Wojciech Rotowski zdobył popularność dzięki roli w "Na Wspólnej". Aktorstwo jest tylko jedną z jego pasji. Wojtek kocha sztukę iluzji, w której realizuje się od 19 lat. Jego inspiracją jest Houdini - legendarny iluzjonista. W studiu Dzień Dobry TVN aktor pokazał widzom swoje magiczne zdolności.

Na czym zdaniem Wojciecha polega niesłabnący fenomen Houdiniego? - Jego postać się inspirująca, jeśli chodzi o przełomowe podejście do mediów, popkultury i tego, w jaki sposób on działa. Był słynny ze sztuki ucieczek, uwalniania się z łańcuchów, kaftanów bezpieczeństwa, kajdanek. Do dziś jest z tego słynny - powiedział nasz gość.

Houdini mroził krew w żyłach

Ze śmiercią wielkiego Houdiniego wiąże się wiele legend. - Legend jest dużo, do niedawna jeszcze nie było nic wiadomo. Niestety prawda jest bardziej przyziemna, bo chodziło o wyrostek. Było to prawdopodobnie spowodowane uderzeniem w brzuch, Houdini trenował boks, jednym z numerów było przyjmowanie ciosów na brzuch, prawdopodobnie to doprowadziło do urazu - powiedział aktor i iluzjonista.

Wojtek Rotowski zaprezentował swoje zdolności w studiu Dzień Dobry TVN. W zaledwie minutę miał uwolnić się z kaftana bezpieczeństwa. Czy udało mu się to tak dobrze, jak wielkiemu Houdiniemu? Sprawdź w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości